Oppo Reno 2z ColorOs 11

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno 2 serisinin üzerine 3 model çıkınca unuttular bizi(Çıkmadan önce de aynıydı da neyse..).Zaten bu opponun yeni telefon çıkarma politikasını anlamış değilim.Reno 3,4,5 serisinde gözle görülür hiçbir değişiklik yok kamera,ekran,tasarım vs. neredeyse hepsi birbirinin aynısı.

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Arkadaşlar o değilde şimdi bu konuda kesin doğru olan önce Beta versiyonu gelecek sanırım değil mi. Daha sonra mı kararlı sürüm gelecek

hayko5

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yani Apple gibi güncelleme takvimi yayınlamak net tarih vermek ve istikrarlı şekilde bütün dünyaya aynı anda güncelleme yayını başlatmak bu kadar zor olmamalı, Android'den gerçekten bıktım, her gün 100 kere güncellemeyi kontrol etmekten bıktım geçen yılda aynı rezilliği yaşadık yine aynı takvim sarkalı kaç zaman oldu yani bu kadar zor olan nedir. Port sistem işiyle uğraştım vakti zamanında muadil telefonlardan sistemi 1 günde kusursuz portladığımız zamanlar olurdu bu denli büyük firmaların bunu yapamamaları satış politikasından başka bir şey değil amiral gemi satmaya yada güncel modellere yönlerdiriyorlar insanı. Maddi gücümü topladığım ilk anda ios a geçiyorum Android'e bu telefonla noktayı koyuyorum . Yazıklar olsun bide sıfırını halen 3.500₺ fiyatla satmaya çalışıyorlar. Bu kafayla zor satarlar Türkiye de üretim tesisi açtı bu marka sanki kara kaşıma kara gözüme ekonomik çöküşü ₺'nin dolar karşısında değer kaybetmesini ve ucuz isçilik fiyatlarını Avrupa pazarına daha rahat dağıtım yapabilme durumu göz önünde bulundurup geldiler ne fiyat fark eder ne de destek paramızla rezil oluyoruz resmen benden alt segment telefonlar 11 aldı eskitti bile ayıp yahu bıktım gerçekten bıktım.

Son düzenleme:

hayko5

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yani Apple gibi güncelleme takvimi yayınlamak net tarih vermek ve istikrarlı şekilde bütün dünyaya aynı anda güncelleme yayını başlatmak bu kadar zor olmamalı, Android'den gerçekten bıktım, her gün 100 kere güncellemeyi kontrol etmekten bıktım geçen yılda aynı rezilliği yaşadık yine aynı takvim sarkalı kaç zaman oldu yani bu kadar zor olan nedir. Port sistem işiyle uğraştım vakti zamanında muadil telefonlardan sistemi 1 günde kusursuz portladığımız zamanlar olurdu bu denli büyük firmaların bunu yapamamaları satış politikasından başka bir şey değil amiral gemi satmaya yada güncel modellere yönlerdiriyorlar insanı. Maddi gücümü topladığım ilk anda ios a geçiyorum Android'e bu telefonla noktayı koyuyorum . Yazıklar olsun bide sıfırını halen 3.500₺ fiyatla satmaya çalışıyorlar. Bu kafayla zor satarlar Türkiye de üretim tesisi açtı bu marka sanki kara kaşıma kara gözüme ekonomik çöküşü ₺'nin dolar karşısında değer kaybetmesini ve ucuz isçilik fiyatlarını Avrupa pazarına daha rahat dağıtım yapabilme durumu göz önünde bulundurup geldiler ne fiyat fark eder ne de destek paramızla rezil oluyoruz resmen benden alt segment telefonlar 11 aldı eskitti bile ayıp yahu bıktım gerçekten bıktım.

Gördükçe kahroluyorum, Acun'un eline tutuşturup telefon satmakla global bir marka olmazsınız. Umarım buraları okuyorlardır. Çatır çatır müşteri kaybedeceksiniz. Android balonu patladı zaten millet iyice çöp gözüyle bakıyor. Fahiş fiyatlar vererek reklamda milyarder oynatarak o telefonu tercih edilebilir yapamazsınız. Artık herkes anladı ki en kral Android telefonun kullanım ömrü 2 yıl sonrası çöp, elinizde şişmiş hantallaşmış milletin aç bir şekilde bir umut güncelleme beklediği telefonlar haline geliyor. Maymun gözünü açtı.

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Recovery den Kursam nolur
Sıkıntı olabilir. Şuan Oppo'nun Avrupa ve Türkiye için kullandığı yazılım sürümü "CPH1951EUEX_11_C.46" Asya ve Pasifik için kullandığı sürüm kodu ise "CPH1945PUEX_11_C.47" diye geçiyor ve Oppo güncellemeyi Batch kodu üzerine veriyor. Genel olarak kodlar arasında ne kadar bir benzerlik var gibi görünsede asıl fark çift simli model üzerinde çıkıyor bu da telefona zarar verebilir. Bende Hindistan sitesi üzerinden yazılımı indirip Recovery üzerinden kurmayı düşündüm ama bu farkın sorun çıkarabileceğini düşündüm o yüzden vazgeçtim. Garantide yetkisiz müdahale diyip geri göndermelerinden çekindim :D bekleyeceğiz mecburen. Bir iki güne bu ayın dağıtım listesi açıklanır. O zaman aynı sürüm üzerinden beta dağıtılır diye umuyorum. Oppo çok yavaşsın çook :mad: