Yardım Oppo reno 2z pil çok bitiyor.

The_Owner12

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim telefon oppo reno 2z son güncellemeyi yaptıktan sonra şarj sorunu oluştu Instagram tiktok yada başka iş ile ilgili uygulamaya girdiğim zaman pil su gibi bitiyor en az 10 dk yada 5 dk bakıyorum çalıştığım için pek vaktim olmuyor ama çabuk bitiyor şarjım 90 olunca az bakıyorum sonra 70 oluyor hemen 1 saat yada 2 saat dayanıyor pili bunun sorunu nedir acaba bı çözümü var mı aynı marka kullanan varsa bi çözümü varmı...

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Benim telefon oppo reno 2z son güncellemeyi yaptıktan sonra şarj sorunu oluştu Instagram tiktok yada başka iş ile ilgili uygulamaya girdiğim zaman pil su gibi bitiyor en az 10 dk yada 5 dk bakıyorum çalıştığım için pek vaktim olmuyor ama çabuk bitiyor şarjım 90 olunca az bakıyorum sonra 70 oluyor hemen 1 saat yada 2 saat dayanıyor pili bunun sorunu nedir acaba bı çözümü var mı aynı marka kullanan varsa bi çözümü varmı...
Kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalışmasını engelleyin ön belleği ve verilerini siliniz yada durdurmaya zorlayınız.
Sürekli wifi açık ise buda çok tüketime sebeb olur.
Ekran parlaklığı çok açık olmaması lazım.
Her zaman açık ekran buda harcamaya katkı sağlar .
Chrome kullanıyorsanız arkaplanda çok şarj harcar ve ona bağlı etkenleri de dahil edebiliriz

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Geliştirici modunuz açıksa şayet;

1-Ayarlar
2-Ek Ayarlar
3-Geliştirici secenekleri
4-Geliştirici secenekleri menüsünde (Çalışan Hizmetler) seçeneğini seçin
5-Sağ üst köşede 2 nokta işaretine tıklayın
6-Önbellekteki işlemleri göster tıklayın
7-Durdurmak istediğiniz uygulamayı seçip DUR simgesini tıklayın.

Bu şekildede önlem alabilirsiniz Pil için....

Screenshot_2021-11-17-13-14-47-20_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Ve ayrıca Geliştirici seçenekleri menüsünde;

Arka plan işlem sınırınıda , Arka plan İşlemi yok şeklinde seçebilirsiniz...
Screenshot_2021-11-17-13-23-25-57_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpgScreenshot_2021-11-17-13-23-32-18_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Son düzenleme:
Upvote 0

The_Owner12

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalışmasını engelleyin ön belleği ve verilerini siliniz yada durdurmaya zorlayınız.
Sürekli wifi açık ise buda çok tüketime sebeb olur.
Ekran parlaklığı çok açık olmaması lazım.
Her zaman açık ekran buda harcamaya katkı sağlar .
Chrome kullanıyorsanız arkaplanda çok şarj harcar ve ona bağlı etkenleri de dahil edebiliriz
Dediğiniz hepsini yaptım ama fayda etmiyor yine bitiyor 90 sa 70 se 40 oluyor dediğiniz gibi yaptı yine aynı 1 haftadır böğle

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Ben evde hepsini yaptım hard resettir yada dediğiniz gibi yaptım ama hepsi fayda etmiyor servise götürmem lazım mı
Çok büyük sıkıntı ise sizin için götürün ama çok bişey değişeceğini sanmıyorum.

Pil optimizasyonu yaptınız mı.
Arada telefonu kapatıp açıyormusunuz peki?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Şunu bir deneyiniz olmazsa servise götürürsünüz.

Telefonu şarjı bitene kadar kapanana kadar kullanın sonrasında 100 kadar doldurun,sonrasında şarjdan çekin açın telefonunuzu yeniden şarja takın 100 tekrar tamamlasın bunu bir iki kere yapınız.
Yine aynı şekilde olursa piliniz servise gögötürün isterseniz.

Upvote 0