Çözüldü Oppo Reno 2z Stock Rom Güvenilir mi ?

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar öncelikle merhaba bir konuya değinmek istiyorum
Bu site de bulunan stock rom sizce güvenilir mi ?
IMG_20200711_143418.jpg

Ekte eklemiş olduğum fotoğrafta da görüldüğü üzere site romun orijinal olduğunu ve bizzat Oppo Mobility LLC. Tarafından yayınlandığını söylüyor düşüncelerinizi alabilir miyim?

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Arkadaşlar öncelikle merhaba bir konuya değinmek istiyorum
Bu site de bulunan stock rom sizce güvenilir mi ?
Ekli dosyayı görüntüle 1158
Ekte eklemiş olduğum fotoğrafta da görüldüğü üzere site romun orijinal olduğunu ve bizzat Oppo Mobility LLC. Tarafından yayınlandığını söylüyor düşüncelerinizi alabilir miyim?
Siteden deneme yapmadım flash tool ile kurulum yapmadığım için tavsiye edemiyceğim :/
Kişisel deneymim telefon yeni olduğu için resmi siteler harici yerlerden indirme yapmıyorum :/
Riski göze alıp deneyimlerseniz denymlerinizi bizimle paylabilirsiniz :)

Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z

Ben bu siteden indirdim. MSM Tool ile döndüm fabrika stock haline.
Peki herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı bir problem var mı ? Yapmamızı tavsiye eder misiniz ?
Mesajlar birleştirildi:

Telefona daha önceden hiçbir kurulum yapmadıysaniz (telefonun içinde ki yazılım güncellemeleri hariç)
Fabrika ayarlarına döndürdüğünüz zaman kutudan çıkmış olduğu hâle döner.
Yükleme yaptım sürüm düşürmek için bu işlemi yapmak istiyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:
Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar öncelikle rom söylenildiği gibi orjinalmiş @okito arkadaşımız kurulum yapmış ve herhangi bir problem yaşanmamış ama tabiki stock rom yüklemek riskli bir durum olduğu için hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu işleri tam anlamıyla bilmeyen arkadaşlar bu işe kesinlikle bulaşmasınlar. Ayrıca stock romu kurmayı başarabilirseniz telefonunuz kutudan çıktığı hale döner ve Hint romu yükledim yazılım düşüremiyorum gibi problemler ortadan kalkmış olur. Çünkü stock rom a.12 versiyon daha sonra güncellemeri alır ve en güncel versiyon ne ise onu kullanmaya devam edersiniz.
( Yine belirtmek istiyorum. Eğer bütün sorumluluğu kendiniz alıyorsanız ve kendinize güveniyorsanız bu işlemleri uygulayın doğabilecek sorunlardan kişi kendisi sorumludur)

Upvote 0

Burhan

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar öncelikle rom söylenildiği gibi orjinalmiş @okito arkadaşımız kurulum yapmış ve herhangi bir problem yaşanmamış ama tabiki stock rom yüklemek riskli bir durum olduğu için hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu işleri tam anlamıyla bilmeyen arkadaşlar bu işe kesinlikle bulaşmasınlar. Ayrıca stock romu kurmayı başarabilirseniz telefonunuz kutudan çıktığı hale döner ve Hint romu yükledim yazılım düşüremiyorum gibi problemler ortadan kalkmış olur. Çünkü stock rom a.12 versiyon daha sonra güncellemeri alır ve en güncel versiyon ne ise onu kullanmaya devam edersiniz.
( Yine belirtmek istiyorum. Eğer bütün sorumluluğu kendiniz alıyorsanız ve kendinize güveniyorsanız bu işlemleri uygulayın doğabilecek sorunlardan kişi kendisi sorumludur)
Stock romu nasıl yükleyebiliriz peki bilgilendirirseniz sevinirim sorumluluk bana ait

Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Stock romu nasıl yükleyebiliriz peki bilgilendirirseniz sevinirim sorumluluk bana ait
Konuyu sadece stock romun orijinalliği hakkında açtım isterseniz kendiniz bir konu açıp stock rom kurulumu ile ilgili detaylı bilgiye sahip arkadaşlardan yardım alabilirsiniz stock romu vermiş olduğum linkten edinebilirsiniz.
Mesajlar birleştirildi:

Ben bu siteden indirdim. MSM Tool ile döndüm fabrika stock haline.
@melikosmanfb buyurun @okito arkadaşımız vermiş olduğum sitede bulunan stock romu ile kurulum yapmış.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Ben böyle şeylere karşıyım. Bir kişide düzgün çalışır, bir kişide ise telefonu bozar. Oldukça riskli şeyler bunlar, doğru yapmak gerek bu tarz şeyleri ve bu tarz şeyler hakkında bilgili olmalısınız.
Eğer yapacağım diye karar verdiyseniz, tüm sorumluluk sizdedir.

Upvote 0