Yardım Oppo Reno 3, Android 11 Güncellemesi

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Yaklaşık 2 aydır Reno 3 kullanıyorum. Android 11 güncellemesinden önce problem yaşamazken; güncellemeden sonra pil ömrü neredeyse yarıya düştü, az kullanımda bile telefon ısınmaya başladı. Ekran kilitliyken bildirim çubuğu kendi kendine açılır hale geldi. Kamera netliğini kaybetti, videoda odaklanma problemi ve titremeler olmaya başladı. Tüm bunlar yetmez gibi android 11 güncellemesinde bahsedilen özelliklerden bazıları (kenar aydınlatma, sürekli açık ekran stilleri) yokk. Oppo reno 3 modelinde mi yok bu özellikler yoksa güncelleme de problem mi var ?? Bir güncelleme yüzünden mağduriyet yaşamak istemiyorum. Oppo Reno 3 için Android 11 güncellemesinin iyileştirilmesini rica ediyorum.
Hanımefendi zaten şarj konusunu, belki 20 kere paylaşıp mağdur olanlara yardımcı oldum. Güncelleme yaptıktan sonra internet kesintisi veya vb işlemler olduysa güncelleme tam yüklenmez ve telefon güncellemeyi doğru bir şekilde almaz. Güncellemeyi yaptıktan sonra Hard Reset işlemi yapıp telefonun kendisine gelmesini sağlayın. Başka konularda yardımcı olabileceğim birşey varsa söylemeyi unutmayın.

sdtsdt

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
maalesef güncelledim reno3 ü.geri dönüş varmı diye araştırmadayım.sorun call recording,umarım yetkililer feryadımı duyar.aksi halde telefon satılıktır.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
maalesef güncelledim reno3 ü.geri dönüş varmı diye araştırmadayım.sorun call recording,umarım yetkililer feryadımı duyar.aksi halde telefon satılıktır.
Görüşmeyi kayıt eden uygulamalar Android 7 sonrası güvenlik sebebiyle çalışmamaktadır, bu uygulamayı kapsayan sorundur kendileri ne zaman buna istinaden geliştirme güncellemesi yayınlar yada yasal hale gelince görüşme kaydedilen uygulamalar çalışacaktır. Tüm görüşme kaydeden uygulamaların hepsi sorunlu doğru çalışmıyor.telefonun sorunu değil yani.

sdtsdt

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Görüşmeyi kayıt eden uygulamalar Android 7 sonrası güvenlik sebebiyle çalışmamaktadır, bu uygulamayı kapsayan sorundur kendileri ne zaman buna istinaden geliştirme güncellemesi yayınlar yada yasal hale gelince görüşme kaydedilen uygulamalar çalışacaktır. Tüm görüşme kaydeden uygulamaların hepsi sorunlu doğru çalışmıyor.telefonun sorunu değil yani.
bı önceki versiyonda kayıt pro da bı sıkıntı yoktu bende,11 i yükleyince böyle oldu.hadi diyelim bu google politikası, şarjı, kamerası, ısınması,vs. bunlar da google ın kabahati değil herhalde

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
bı önceki versiyonda kayıt pro da bı sıkıntı yoktu bende,11 i yükleyince böyle oldu.hadi diyelim bu google politikası, şarjı, kamerası, ısınması,vs. bunlar da google ın kabahati değil herhalde
Beyfendi hiç mi forum'da gezmiyorsunuz, ben ve Elif hanım forumda sürekli güncellemeler'de yaşananlar sorunlar hakkında konular açıp yardımcı oluyoruz. Güncelleme yaptıktan sonra çerezlerde yüklenir ve telefonumuz da ister istemez yer kaplar ve zarar verir. Güncellemeyi yaptıktan sonra mutlaka Hard Reset atın.

sdtsdt

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
hard reset atmayı biliyorum da güzel kardeşim, bankaları deaktif aktif,yedekleme,onca programı tekrardan kurma falan..
en son çare olarak yani.
tabi şarj konusunda faydalı olur mu o da belli değil, yazılımsal bi sıkıntı olduğu aşikar.
yine de sağolun,biz tazeler sizden öğrenmeye geldik buraya :)

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Bildiğiniz üzere güncellemeler yapıldı ve her markanın yaptığı güncellemeler gibi ufak tefek sorunlar gün yüzüne çıkmış durumda. Reno 4 Lite kullanıcıları ise bataryanın eskisi gibi uzun götürmemesinden şikayetçi, Bu konumuzda batarya'nın ömrünü uzatmak için ufak dokunuşlar yapıcaz. Başlıyalım o halde;

Linkini alt'a bırakacağım uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor, korkmayın ya da endişelenmeyin! Bende uzun süredir bu uygulamayı kullanıyorum ve içim rahat bir şekilde sizlere'de sunmak istiyorum. Uygulamamız hem Android hem de İos'da rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulamayı indirip kurduktan ve açtıktan sonra ilk resimde'ki ekran karşımıza geliyor, Sol üst köşede bulunan ayar iconun'a basıyoruz ve cihazınızı kalibre edin seçeneğini görüceksiniz, İşlemin bitmesi 2-3 saat'i buluyor fakat beklediğiniz her dakika'ya fazlasıyla değiyor. Cihazınız kalibre olurken asla ama asla cihazla oynamayın, sonuçlar farklılık gösterecektir.!

-Cihazınız şarj'da ise şarj'dan çıkarın
-Şarjınızın %60 ve üstünde olması gerekli
-Wifi bağlantısı gerekli

İyi forumlar;
Bu konumda erken biten şarjları ele aldım. Dediklerimi yapıp pili optimize edin, fark edilecek mi görücez.