Yardım Oppo reno 4 lite şarj sorunu

CüneytÖzcan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar bende aranıza reno 4 lite ile katılmış bulunuyorum.
Cihazı alalı daha 10 gün oldum cihazı ben kurdum kurduğum gibi android 11 güncellemesi geldi
Güncelleme ile şarj sorunu malum
Asıl demek istediğim Mart 2021 güvenlik güncellemesi geldi içeriğinde pil kullanım optimizasyonu yazıyordu.Gelen yamadan sonra şarj sorunu daha çok arttı uyku modunda dâhi inanılmaz pil tüketimi oluyor
Yakın zamanda herhangi bir güncelleme söz konusu mudur acaba? Eski cihazımdan farkı kalmadı günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-23-16-17-40-85.jpg
    Screenshot_2021-03-23-16-17-40-85.jpg
    339.1 KB · Görüntüleme: 58

the_oz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Herkese iyi forumlar, şarj konusunu gelen son güncelleme ile ( CPH2125_11_C.27 2021.04.30 ) birlikte büyük oranda hatta tamamıyla düzelmiş durumda olduğunu belirtmek ve sonuçları sizinle paylaşmak istedim.

%20de paylaşmamın sebebi bu seviyenin altında kullanmanın telefonun pil sağlığı için iyi olmaması yaklaşık 1 - 1,5 saat daha götürecektir ama tavsiye edilmiyor belirtmek isterim.

Telefonda oyun oynayan birisi değilim, instagram, wp, face, opera vb. uygulamalar kullanıldı sadece telefonu çok fazla yoracak herhangi bir durum söz konusu değil bilginize kıyaslarken bunları da göz önüne alınız.

Şuan için durum bu şekilde umarım böyle devam eder. Güç tasarruf ve karanlık mod ile birlikte seviye daha da iyi olacaktır. Umarım yardımcı olur. Hoşçakalın.
Bende hala C26 sürümü yüklü C27 hala gözükmüyor. Sizce ne zamana güncelleme gelir? C26'yı çıktığı gibi almıştı.

Upvote 0

onrctn

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Bende hala C26 sürümü yüklü C27 hala gözükmüyor. Sizce ne zamana güncelleme gelir? C26'yı çıktığı gibi almıştı.
Aynı sorunu ben c.26da yaşamıştım yaklaşık bir hafta beklemiştim. Sizde de C.27 için aynı durum söz konusu olmuş olabilir. Yine de bi ihtimal yeniden başlatıp kontrol edin, olmazsa beklemekten başka çareniz yok maalesef

Upvote 0

mesut.tatli

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
GUNCELLEME: 30.04.2021
SÜRÜM: CPH2125_11_C.27

Batarya da iyilestirme hissediyorum, bir onceki guncellestirmeye gore

Upvote 0

the_oz

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Aynı sorunu ben c.26da yaşamıştım yaklaşık bir hafta beklemiştim. Sizde de C.27 için aynı durum söz konusu olmuş olabilir. Yine de bi ihtimal yeniden başlatıp kontrol edin, olmazsa beklemekten başka çareniz yok maalesef
Çok ilginç bi olay gerçekten. Galiba telefonların bantlardan iniş tarihine göre geliyor güncellemeler.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhabalar bende aranıza reno 4 lite ile katılmış bulunuyorum.
Cihazı alalı daha 10 gün oldum cihazı ben kurdum kurduğum gibi android 11 güncellemesi geldi
Güncelleme ile şarj sorunu malum
Asıl demek istediğim Mart 2021 güvenlik güncellemesi geldi içeriğinde pil kullanım optimizasyonu yazıyordu.Gelen yamadan sonra şarj sorunu daha çok arttı uyku modunda dâhi inanılmaz pil tüketimi oluyor
Yakın zamanda herhangi bir güncelleme söz konusu mudur acaba? Eski cihazımdan farkı kalmadı günde 2 defa şarj etmek zorunda kalıyorum
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde OPPO Reno 4 Lite için tekrar bir pil optimizasyonu güncellemesi geldi. Güncellemeyi indirip yüklemenizi tavsiye ederim. Buna ek olarak Android güncellemesi ile gelen yeni özellikler daha çok pil tüketimine sebep olabiliyor. Bu nedenle güncellemeyi yükledikten sonra bile yine de piliniz eskisi kadar iyi olmayabilir.

Upvote 0