Çözüldü Oppo reno 5 lite alınır mı

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güncelleme konusunda ne kadar oppoya kızsam da yine vazgeçmek istemiyorum çünkü coloros a çok alıştım ve sevdim bu yüzden oppo A52 cihazımı sattım ve şu an reno 5 lite almak istiyorum fakat yorumlara baktığımda hoparlör pek de kaliteli değilmiş kullanan arkadaşlar reno 5 lite hakkındaki görüşlerini paylaşabilir mi

enenengin

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Reno 5 kullanıcısıyım. Eliniz batık yada telefona dokunamayacak durumda iken el hareketi ile temas olmadan çağrı açabiliyoruz açınca da handsfree olarak çağrı karşılanıyor.

+ Yatık telefonu kaldırınca ekran uyanıyor yatırınca da ekran uyuyor. Bu çok çok iyi bence.
+Yine ekran kapalı iken sağa sola aşşağı yukarı çizik atarak - parmağımızı kaydırarak atadığımız görev ile o uygulama işlev ile açılır.
+ Telefon tek el ile çok rahat kullanılabilecek kadar dar kasalı bir Xiaomi note 8 den eni dar bu zaten çok büyük bir avantaj. 73.3 lük güzel bir en'e sahip.
+ Akıllı kenar çubuğu çok çok iyi düşünülmüş. Çok işe yarıyor açıkçası.
+ Kamerası çok çok iy, sahne tanıma dahil gece çekimleri tripodsuz çok iyi. Kamerada google lens var direk kameradan ulaşabiliyorsunuz.
+ Ekranda parmağı basılı tutup yukarıya kaydırınca ikonlar aşşağıda doğru toplanıyor ve tek el ile ulaşamayacağınız simgeler ayağınıza gelince istediğinize tıklayabiliyorsunuz.
+ Ekran kapalı iken çift tık ile ekran uyanır ve kapanabilir. Ama kilit açılınca çift tık ile ekran kapanmıyor. Bunu ekrana kilit ikonu koyunca işimi gördüm.
+8 GB ram 128 GB depolama ile gayet iyi seviyede olup kamerası çok çok iyi.
+Geceden sabaha %2 -3 şarjı gidiyor.
+Video çekerken hem ön hem arka kamerayı aynı anda açabiliyorsunuz ekranda 2 görsel de çıkıyor.
+ Batarya takribi 40 dk da 80 lere çıkıyor. 1 saatte doluyor.
+Zil sesi için ful ses açıp 8 kez kısıyorum yine de çok iyi çıkıyor sesi. Dikkat 8 birim kısınca dahi. Neredeyse yarım seste gayet yeterli ses seviyesi. Full açınca siz düşünün nasıl bağırdığını.

-- Şunu bulamadım: ekran kilidini kaldıramadım. Ekrana çift tıklayarak direk açılsın parmakla o kilidi yukarı kaldırıp açmayı sevmiyorum. Bu konuda destek beklerim.

Upvote 0

nicktatör

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Oyun telefonu değil önce onu hatırlatayım, sosyal medya, forum, whatsapp, normal arama, normal hayat telefonu. Benim gibi sadece sosyal medya ve forumlara giren vs. kişiler için ideal telefon,ama 7/24 oyun oynayan performans bekleyenlere özel telefon değil.

Upvote 0

Yalinayak

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güncelleme konusunda ne kadar oppoya kızsam da yine vazgeçmek istemiyorum çünkü coloros a çok alıştım ve sevdim bu yüzden oppo A52 cihazımı sattım ve şu an reno 5 lite almak istiyorum fakat yorumlara baktığımda hoparlör pek de kaliteli değilmiş kullanan arkadaşlar reno 5 lite hakkındaki görüşlerini paylaşabiliben

Güncelleme konusunda ne kadar oppoya kızsam da yine vazgeçmek istemiyorum çünkü coloros a çok alıştım ve sevdim bu yüzden oppo A52 cihazımı sattım ve şu an reno 5 lite almak istiyorum fakat yorumlara baktığımda hoparlör pek de kaliteli değilmiş kullanan arkadaşlar reno 5 lite hakkındaki görüşlerini paylaşabilir mi
Ben kullanıyorum güzel telefon memnunum. Sürekli yüksek grafikli oyun oynayan biriyseniz yetersiz kalabilir. Sıfır almak yerine 2-3 ay kullanılmış cihazlar 500-600 TL daha ucuz oluyor. Ben Ekim ayinda aldım. Sıfırı 3350 idi 2 aylık cihazı 2800 e aldım .

Upvote 0

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Ben kullanıyorum güzel telefon memnunum. Sürekli yüksek grafikli oyun oynayan biriyseniz yetersiz kalabilir. Sıfır almak yerine 2-3 ay kullanılmış cihazlar 500-600 TL daha ucuz oluyor. Ben Ekim ayinda aldım. Sıfırı 3350 idi 2 aylık cihazı 2800 e aldım .
Usta ben cihazı alalı 3 ay oldu titreşimi çalışmıyordu KVK servise gitti 3 kez 3.de sorunu çözdüler ama telefonun arkasını çizmişler yapıştırıcı izleri vardı servis rezalet ötesi ayrıca titreşim motorunu kağıtla sıkıştırmışlar galiba öyle hissettiriyor motorun olduğu yerde çok hafif bir çıkıntı var ve hani boş kutuyu sıkıştırmak için kağıtla doldurursun ya o bölgeye hafifçe vurunca öyle bir his var

Upvote 0

Mergen

Üyecik
Üye
Cihaz
Diğer
Reno 5 lite kullanan arkadaşların cevaplarını fikir edinmek için kullanın. Herkesin telefona bakış açısı farklı ihtiyacı farklı. Sizde neye ihtiyacınız olduğunu düşünüp ona göre karar verme aşamasına geçin derim.

Upvote 0