Çözüldü Oppo Reno2 Çin versiyonu hk

huseyin67

Taze Üye
Üye
Herkese merhaba,

Birkaç gün önce Şangay'dan Oppo'nun kendi dükkanından bir Oppo Reno2 8G+128G model telefon satın aldım. Genel anlamda şimdilik bir sorun olmasa da telefonun Çin piyasasına özel birçok yazılımla gelmesi, hiçbir Google uygulamasını dahili olarak bulundurmaması biraz can sıkıcı oldu. Bunun üzerine ben de bulunan gereksiz tüm uygulamaları kaldırıp (normal yollarla, root yok) yerine Google uygulamalarını yükledim. Ancak Google Assistant konusunda sıkıntı yaşıyorum. Oppo Breeno yüklü geldiğinden Google Assistant'ı bir türlü asistan uygulaması olarak seçemiyorum. Ben seçiyorum o deaktif ediyor bir süre sonra vs. Hey Google dediğinizde otomatik açılmasını sağlayan Voice Match özelliğini de aktif edemiyorum. Bunları genel anlamda Gapps paketinin yüklü gelmemesine bağlıyorum. Konuyla ilgili sizlerin yorumunu merak ediyorum.

Bir de oppo Türkçe siteden yazılım destek kısmından son sürüm firmware indirdim ancak recovery modda cihazı açıp bu firmware yüklemeye çalıştığımda hata oluştu diyor ve izin vermiyor. Bunu yüklemenin bir yolu var mıdır?

Bu arada
Model: PCKM00
ColorOS: V6.1
Android: 9
Processor: Qualcomm SDM730G AIE Octa Core
Firmware: PCKM00_11_A.23_9df344f1

Herkese iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Google uygulamalarının olmayışı temel problem tahmin ettiğiniz gibi. Bu savaş ne zaman sonlanır bilemiyoruz ama umarım ki sonlanacak.

Firmware yükleyememe sebebiniz Root olmaması. Cihazı önce rootlamanız gerekecek. Stock ROM'u henüz çıkmadı bildiğim kadarıyla, çıktığında forumumuzda zaten bulabilirsiniz.

Upvote 0

huseyin67

Taze Üye
Üye
Tekrar merhaba.

Burada geçen CPH1907EX_11_A.20 sürümlü firmware bahsi geçen telefonla uyumlu mudur sizce? Ya da aksi bir durum oluştuğunda (brick vs) cihazı çalışır duruma getirebilmek için nasıl bir yol izlemek gerekir?

Bu cihazın Root'lanması ile ilgili bir anlatım vs mevcut mu acaba?

Teşekkürler.

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Tekrar merhaba.

Burada geçen CPH1907EX_11_A.20 sürümlü firmware bahsi geçen telefonla uyumlu mudur sizce? Ya da aksi bir durum oluştuğunda (brick vs) cihazı çalışır duruma getirebilmek için nasıl bir yol izlemek gerekir?

Bu cihazın Root'lanması ile ilgili bir anlatım vs mevcut mu acaba?

Teşekkürler.
Maalesef uyumlu değil, bu sebeple global ROM ve root gerekmekte. Aksi bir durum oluşursa yine Recovery Mode sayesinde kurtarılabilir global rom'u mevcut olduğunda. Şu an rootlanması için standart bir anlatım konusuna sahibiz forumda, ipuçları bölümünde bulabilirsiniz. Ancak farklılık oluşur mu emin olamıyorum.

Upvote 0