Çözüldü Oppo Reno2 Z Netflix HD oynatma sorunu

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar, 3 gün önce Oppo Reno2 Z alarak ailenize katıldım. iPhone'dan geçiş yapan birisi olarak yeni telefonumdan çok memnun olduğumu söylemeliyim. Fakat yaşadığım ufak bir sorun var. Netflix uygulamasında planım HD'yi destekliyor olmasına rağmen SD görüntü kalitesinde oynatma yapabiliyorum. Netflix desteğiyle iletişime geçtiğimde telefonumun Widevine L1 sürümünü değil sadece L3 sürümünü desteklediğini, bu yüzden HD kalitede oynatma yapamadığını söyledi. Bu Widevine denilen olay tam olarak nedir? Gelecek güncellemeler ile düzeltilebilir mi yoksa her zaman bu görüntü kalitesinde mi izleyeceğim?
Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Widevine bir yazılım diye biliyorum. Google zamanında satın almıştı. Güncellemeler ile gelecekte düzeltilebilir ancak böyle bir sebeple HD vermemesi çok saçma. Takipçisiyiz.

Upvote 0

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Widevine bir yazılım diye biliyorum. Google zamanında satın almıştı. Güncellemeler ile gelecekte düzeltilebilir ancak böyle bir sebeple HD vermemesi çok saçma. Takipçisiyiz.
Evet gerçekten bana da çok saçma geldi 2020 yılındayız insanlar 4K, 8K çözünürlüklere geçiş yaparken biz bir yazılım yüzünden HD bile izleyemiyoruz. Netflix'in verdiği cevabı ekte paylaşıyorum, söylediklerine göre Oppo'nun güncellemeyi yapması gerekiyormuş Oppo Destek'e konuyu ilettiğimde göz önünde bulunduracağız geri dönüşünüz için teşekkür ederiz şeklinde bir cevap yolladılar. Umarım kısa bir zamanda çözülür.
Screenshot_2020-01-21-05-26-25-52.png

• Beğen
Tepkiler: asK
Upvote 0

ksfet

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ve hala cözülmedi
Mesajlar birleştirildi:

Sıcarım böyle işe para ver rezil yayın