Oppo reno2 z Netflix Sd kalite

k5onix

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefonu bir hevesle aldım ama netfilix max kalite sd olduğunu görünce moralim bozuldu, 3bine yakın para ile satılan bir telefonun Netflix sd kalite desteklemesi ne kadar mantıklı bunun çözümü var mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20200424-WA0011.jpg
    IMG-20200424-WA0011.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 44

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yardımcı olabilir:
Maalesef telefon şuan için sadece SD modunu destekliyor anladığım kadarıyla aynı cihazı kullanmaktayım ultra hd pakete üyeyim yüksek seçeneği seçili olmasına rağmen SD olarak kalıyor.
Telefonu bir hevesle aldım ama netfilix max kalite sd olduğunu görünce moralim bozuldu, 3bine yakın para ile satılan bir telefonun Netflix sd kalite desteklemesi ne kadar mantıklı bunun çözümü var mı?
Sayende fark ettim teşekkürler ama twitter hesaplarından yaptıkları açıklamara göre HDR desteği geldi bunu siz de fark etmişsinizdir yakında HD özelliği gelir bana kalırsa

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Birazdan bir makale yayınlayacağım forumda, buraya da bırakırım linkini

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli

Upvote 0

Alper

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkese selam, oppo reno 2z modeli için netflix hd izlenemiyor oluşuyla ilgili oppo destek birimine mail atmıştım, cevabı paylaşıyorum.

Merhaba,

Netflix, her marka/model telefonu kendi teknik altyapılarına olan uyumluluk standartları doğrultusunda testlere tabi tutmakta olup, kendi altyapılarına uyumlu olmayan markalara HD yayın yapamadığını açıklamaktadır. Bu durum tüm markalar için geçerli olup, uyumluluk koşulları maalesef Oppo tarafından belirlenmemektedir.İleride Netflix’in kendi test standartlarını değiştirmesi durumunda birçok marka ve modele HD desteğini açma ihtimalleri de bulunmaktadır. Fakat ... modelimizin normalde HD video oynatma özelliğinin bulunduğunu ve HD video görüntülerini sorunsuz izleyebileceğinizi tekrar belirtmek isteriz.

Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkese selam, oppo reno 2z modeli için netflix hd izlenemiyor oluşuyla ilgili oppo destek birimine mail atmıştım, cevabı paylaşıyorum.

Merhaba,

Netflix, her marka/model telefonu kendi teknik altyapılarına olan uyumluluk standartları doğrultusunda testlere tabi tutmakta olup, kendi altyapılarına uyumlu olmayan markalara HD yayın yapamadığını açıklamaktadır. Bu durum tüm markalar için geçerli olup, uyumluluk koşulları maalesef Oppo tarafından belirlenmemektedir.İleride Netflix’in kendi test standartlarını değiştirmesi durumunda birçok marka ve modele HD desteğini açma ihtimalleri de bulunmaktadır. Fakat ... modelimizin normalde HD video oynatma özelliğinin bulunduğunu ve HD video görüntülerini sorunsuz izleyebileceğinizi tekrar belirtmek isteriz.
@asK'ın paylaştığı yazının daha kısa bir versiyonunu iletmişler aynı şekilde.

Upvote 0

garziman

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba. Sorun devam ediyor mu? Bende reno 2z almayı planlıyorum ve kısa bir incelemede özellikle youtobeta 1080phdr görüntülerden memnun kaldım ama denediğim cihazda netflixe bakmak aklıma gelmedi. Bilgi verirseniz sevinirim.

Upvote 0

ekndkc

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba,
Android 11 e güncellemeden önce ben de Hd olarak izleyebiliyordum fakat güncellemeden sonra SD oldu.Hem Netflix hem de Oppo kendileri ile alakalı bir sorun olmadığını belirttiler.

Upvote 0