Çözüldü Oppo rx17 Neo coloros 6 güncellemesi sonrası kapanıyor

Cumhur01

Taze Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
öncellikle merhabalar
coloros 6 güncellemesinden sonra telefonum kilit ekranında kapanıyor açılıyor ve bu sürekli tekrar ediyor bu durumu nasıl çözebilirim ve benle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varmı yoksa dede bende olan bir durum mu

ULDIN

KvL
Onursal Üye
Cihaz
Diğer
Teknik servisin söylediği olay doğrudur. Coloros 6 güncellemesi Türkiye pazarına geç geldi. Tam uyum sağlayamamış olabilir. Yakın zamanda gelecek güncellemenin duyurusu forum üzerinden yapılır. O vakit tekrardan güncellemeyi deneyerek kullanabilirsiniz.

Upvote 0

ilyasklc

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Teknik servisin söylediği olay doğrudur. Coloros 6 güncellemesi Türkiye pazarına geç geldi. Tam uyum sağlayamamış olabilir. Yakın zamanda gelecek güncellemenin duyurusu forum üzerinden yapılır. O vakit tekrardan güncellemeyi deneyerek kullanabilirsiniz.
İnşallah öyledir. Çünkü çok sinir bozucu bir durum.

Upvote 0

oppocum

Yazar Üye
Üye
OPPO RX17 NEO cihazım COLOROS 6 güncellemesinden sonra kilit ekranında kendiliğinden kapanıyordu. 10 gün önce servise verdim eski sürüm yazılım attılar sorun düzeldi fakat dün akşam tekrardan COLOROS 6 güncellemesi geldi. Güncelleme yapıldıktan sonra telefon tekrardan kilit ekranında kapanmaya başladı. Bugün Ankara KVK servisine cihazımı 2.kez götürdüğümde sorunun COLOROS 6 güncellemesinden kaynaklandığını bu tip sorunla sık karşılaştıklarını söyleyerek bu güncellemeyi yapmamam gerektiğini söylediler ve telefona yeniden eski sürüm yazılım atıp verdiler. Yeni güncellemenin(COLOROS 6'dan sonra çıkacak olan) yakın tarihte geleceğini o tarihe kadar eski sürüm ile idare etmemi söylediler.

COLOROS 6 hakkında bu söylenenler doğru mudur? Daha önce bu sorun ile karşılaşan veya bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Bende de RX17 NEO var böyle bir sorun yaşamadım ama pekte memnun kalmadim Android 9 guncellemesinden. Şu okuduklarımdan sonra ben burda sinirlendim sana güncelleme yapmayın demeleri kadar saçmalık var mı bu güncellemeyle alakalı değildir bence öyle olsa herkeste bu sorun olurdu ki güncelleme yi bekleyin demişler iyide Android 10 guncellemesi alacak listede yoktu cihaz eee hangi güncelleme bu sen tekrar servisle iletişime geç bunlara güvenme bence

Upvote 0

ilyasklc

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Bende de RX17 NEO var böyle bir sorun yaşamadım ama pekte memnun kalmadim Android 9 guncellemesinden. Şu okuduklarımdan sonra ben burda sinirlendim sana güncelleme yapmayın demeleri kadar saçmalık var mı bu güncellemeyle alakalı değildir bence öyle olsa herkeste bu sorun olurdu ki güncelleme yi bekleyin demişler iyide Android 10 guncellemesi alacak listede yoktu cihaz eee hangi güncelleme bu sen tekrar servisle iletişime geç bunlara güvenme bence
Bana da saçma geldi bu durum. Aynı sıkıntıyı yaşayan kişi veya kişilere rastlamadım. Telefonu aldığıma pişman oldum. Kimseden net bir bilgi alamıyorum. En son çare Tüketici Haklarına şikayet edeceğim.

Upvote 0

Adnan

Taze Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Aynı olay bendede var telefon kendi kafasına göre açılıp kapanıyor parmak izi ve kapalı Ekran saati de kapalı halde iken

Upvote 0