Tartışma Oppo RX17 Neo'daki Sorunlar

Takmacafene

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Merhabalar Öncellikle ben bir Oppo RX17 Neo kullanıcısıyım öncelikle kendi sistem uygulaması olan uygulamada Virüs tespit ettim. Ve bu sorunu fark etmek için lütfen ESET Mobile Premium deneyerek çıkacaklar sorunları bilmenizi isterim. (Daha iyi bir sonuç için derinlemesine tarayını seçin.) Ki ayrıca reklam yapmıyorum kendi uygulamaları Avast vs 360 security uygulamara güvenmiyorum ayrıca bunu da arastirabilirsiniz yaygın güvenlik sorunu oluyor. Konuyu uzatmadan Oppo RX17 Neo da SMSReg.ci virüsü var android yolu da şu system app/ kekepay/kekepay.apk. ayrıca müşteri hizmetleri bu konuyla ilgili 3. Parti yazılımlar ile taratılan uygulamalar güvensiz denildi diyerek komik açıklama yaptı :) ki daha önce hiç bir e postama cevap gelmedi son olarak aradım ve bu yanıtı aldım işin diğer komik tarafı arka kapak da soyulmalar olduğu için tekrar müşteri hizmetleri ile mail adresine durumu aktardım ve bunun garanti kapsamında olmadığı bilgisini verdi. Sanırım benim için uzun bir tüketici hakları yolu gözüktü ilgili konuları ekran görüntülerini bırakıyorum ve bu arada oppo stabil filan değil stabil olsa ısınmaz bu kendi yorumum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-08-23-26-56-28.png
    Screenshot_2019-12-08-23-26-56-28.png
    185.6 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG-20191009-WA0000.jpg
    IMG-20191009-WA0000.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2019-12-02-15-47-15-77.png
    Screenshot_2019-12-02-15-47-15-77.png
    350 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2019-12-08-23-26-56-28.png
    Screenshot_2019-12-08-23-26-56-28.png
    185.6 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20191208-WA0000.jpg
    IMG-20191208-WA0000.jpg
    135.4 KB · Görüntüleme: 37

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Öncelikle bu bölüm forumumuzda merak ettiklerinizi sormak için var, konunuzu uygun yere taşıyorum. Bu tip konularınızı Sorun, destek ve yardım bölümü 'ne açınız.

Bahsettiğiniz durum büyük bir problem ve bunun sıfır bir telefondan kaynaklanacağını pek sanmıyorum, ki eğer kaynaklanıyorsa gerçekten büyük bir problem. Bunun için diğer RX17 Neo kullanıcılarının yorumları da önemli.

Upvote 0

Takmacafene

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Oncel
Öncelikle bu bölüm forumumuzda merak ettiklerinizi sormak için var, konunuzu uygun yere taşıyorum. Bu tip konularınızı Sorun, destek ve yardım bölümü 'ne açınız.

Bahsettiğiniz durum büyük bir problem ve bunun sıfır bir telefondan kaynaklanacağını pek sanmıyorum, ki eğer kaynaklanıyorsa gerçekten büyük bir problem. Bunun için diğer RX17 Neo kullanıcılarının yorumları da önemli.
Sıfır ürün 3 ay oldu. Birkac yerde daha değiniyoruz aynı sorun ve SMSReg.c1 virüs yazılımı olan Oppo kullanıcıları ile hızlı cevap için teşekkürler

Upvote 0

Takmacafene

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Cihazınıza kurduğunuz diğer kaynaklardan olan bir uygulamadan ötürü yaşanmış olabilir mi bu durum?
Dışarıdan herhangi bir kaynaktan apk kurmadım zaten sistem uzantısı. Buraya bir kaç oppo RX17 Neo kullanıcısı yönlendirdim onlarda sorunlar kısmından sorunlarını dile getirebilsinler iyi bir form olmuş teşekkürler

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Dışarıdan herhangi bir kaynaktan apk kurmadım zaten sistem uzantısı. Buraya bir kaç oppo RX17 Neo kullanıcısı yönlendirdim onlarda sorunlar kısmından sorunlarını dile getirebilsinler iyi bir form olmuş teşekkürler
Sizin için kaliteli bir ortam oluşturmak tek amacımız, teşekkürler yorumunuz için.

Durumu forum ekibi olarak biz de takip ediyor olacağız.

Upvote 0

erenyilmaztr

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Fabrika çıkışlı cihaz kontrol edilerek piyasa çıkıyor ve virüs olma ihtimali çok az denecek kadardır hatta yok denecek kadar. Kullandığınız bir dosya veya apk türden indirmeler sonucu bu sorunun olmadığından emin misiniz?

Arka kasa fotoğrafları birisinde soyulma var diğerinde ise soyulma gözükmüyor ikisi aynı gün mü çekildi?

Kendi yorumunuz saygı duyuyorum bende bu cihazı kullanıyorum ve oppo stabil değil dediğinizi gördüm ve hafifce gülümsedim. Coloros ile Android çok uyumlu iş çıkarıyor. Hız, performans ve arayüz olarak çok başarılı buluyorum. Cihazın ısındığına da pek şahit olmadım açıkçası

Arka kapak soyulması yaşayan bir kaç daha kullanıcı ile karşılaştım başka platformda ve teknik servis direk garantili bir şekilde değişim yaptı. Bu konuda korkmanıza gerek yok siz bir müdahalede bulunmadıysanız tabi

Merak edip bende programı indirdim. Test sonucu cihazın kendi sistemini ve uygulamasını tehdit olarak gördü. Sizin test sonucu ile aynı çıktı birebir ve telefonun kendi sisteminde var olan güvenli ödeme sistemini ve tema mağazasını riskli ve tehdit olarak algıladı. Bana kalırsa bir tehdit ve risk teşkil edeceğini sanmıyorum.

Screenshot_2019-12-09-00-36-55-54.png

Son düzenleme:
Upvote 0

Takmacafene

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
İlk resimde soyulma başladı en son resimde soyulmaya başlayan yer döküldü sizin Sorun teşkil etmeyen dediğiniz uzantılar maalesef kötü niyetli uzantılar. Smsreg türevi Truvadır. ESET Mobile ve zemana Norton bitdefender uygulamaları da buluyor kendi içinde gelen Avast güvenilir değil Avast son zamanlarda insanları baya mağdur ediyor. :) soyulma Isınma ve arayüz donması kronik sorun stabil olsa bunlar olmazdı bakalım 3000 fiyat segment telefonu ne sorunlar açacak bende bunları yaşamak istemezdim ve diğer oppo RX17 Neo kullananlar gibi üzücü durum

Upvote 0