İpucu Oppo Telefonlarında Bilinmeyen İpuçları

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba Oppo Türkiye Ailesi, umarım hepiniz sağlıklısınızdır.
Belki herkes çoğunu biliyordur ancak bilmeyenler de olabilir. Telefonunuzda keşfettiğiniz özellikler nedir? Örnek verecek olursam,

1- Ekran kilit tuşu ve ses açma tuşuna basınca telefonunuz titreşime alınıyor
2- Ekran kilit tuşu ve ses kısma tuşuna basılınca telefonunuz ekran görüntüsü alıyor. (3 parmak şeklinde de ekran görüntüsü alınabilir)
3- Fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Fotoğraflar uygulamasına giderek üst kısımda "fotoğraflar" yazan yere uzun basınca, özel olarak aktarabileceğiniz özel fotoğraflar bölümü geliyor.​

Benim bildiklerim şuan bu kadar. Umarım bilmeyenler için yararlı olur.

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Bunlar gizli özellik sayılır mı bilmem ama kullanım kolaylığı açısından açılması gereken özellikler Ayarlar>Kolaylaştırıcı Araçlar>El Hareketleri ve Hareketler kısmında çok eskiden beri görmüş olduğumuz güzel özellikler var örneğin El fenerini açmak için ekran kapalıyken V şekli çizme kapalı ekran hareketlerinde belirli şekiller çizerek birini kısayoldan aramak herhangi bir uygulamayı direk başlatmak gibi özellikler atanabiliyor. Yine El Hareketleri ve Hareketler>Akıllı arama sekmesinde Telefon kulağa yakınken otomatik cevapla,Gelen aramaları sessize almak için cihazı çevirin vb. şeyler var. Birde telefonu kaldırınca ekranın otomatik açılması ve ekrana çift tıklayınca açılması özellikleri var aynı sekmede ilk aldığımda onlar kapalıymış dert etmiştim nasıl olmaz böyle basit bir özellik falan diye sonradan keşfettim.

W

wittroc

Guest
Bunlar gizli özellik sayılır mı bilmem ama kullanım kolaylığı açısından açılması gereken özellikler Ayarlar>Kolaylaştırıcı Araçlar>El Hareketleri ve Hareketler kısmında çok eskiden beri görmüş olduğumuz güzel özellikler var örneğin El fenerini açmak için ekran kapalıyken V şekli çizme kapalı ekran hareketlerinde belirli şekiller çizerek birini kısayoldan aramak herhangi bir uygulamayı direk başlatmak gibi özellikler atanabiliyor. Yine El Hareketleri ve Hareketler>Akıllı arama sekmesinde Telefon kulağa yakınken otomatik cevapla,Gelen aramaları sessize almak için cihazı çevirin vb. şeyler var. Birde telefonu kaldırınca ekranın otomatik açılması ve ekrana çift tıklayınca açılması özellikleri var aynı sekmede ilk aldığımda onlar kapalıymış dert etmiştim nasıl olmaz böyle basit bir özellik falan diye sonradan keşfettim.
Hocam telefon kulağa yakınken çağrı cevaplamayı aktifleştirdim, birkaç kez de denedim ama çalışmıyor maalesef.

W

wittroc

Guest
Ek ayarlar > Talimatlar > Ürün Güvenliği kısmından "Sağlık ve Güvenlik"i seçerseniz ürünün çalışması, pil güvenliği, şarj aleti kullanım notları, trafik güvenliği ve diğer önemli bilgiler hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.
Mesajlar birleştirildi:

Bende sorunsuz çalışıyor hocam hatta şimdi teyit etmek için tekrar denedim :)
Benden kaynaklı bir şey olabilir hocam. Ben yine bi' deneyeyim, teşekkürler.

Erolalper

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bende de ekrana çift tıklama bazen tekliyor. 2. Veya 3. Çift tiklamada aciliyor.

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Parmak izi okuyucusunun biraz üstüne tıklayınca tekleme yapıyor bende diğer kısımlara çift tıklayınca açılıyor sorunsuz.

W

wittroc

Guest
"Ek Ayarlar" kısmından OTG bağlantısını açabilirsiniz. Gerçekten işe yarar. Google üzerinden aratırsanız detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.