Çözüldü Otomatik parlaklık sorunu

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar merhaba. A9 2020 kullanıyorum. Bir süredir yaşadığım otomatik parlaklık sorunu var. Otomatik parlaklık moduna alınca parlaklık çok kısılıyor. Sonrada düzelmiyor. Bunun ekran koruyucu ile ilgisi olabilir mi? Tam koruyan ekran filmi taktık. Sebebi o olabilir mi acaba?

lykıaıstakenn

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
A74
Arkadaşlar merhaba. A9 2020 kullanıyorum. Bir süredir yaşadığım otomatik parlaklık sorunu var. Otomatik parlaklık moduna alınca parlaklık çok kısılıyor. Sonrada düzelmiyor. Bunun ekran koruyucu ile ilgisi olabilir mi? Tam koruyan ekran filmi taktık. Sebebi o olabilir mi acaba?
Bendede öyle oluyor otomatik parlaklığın olayı o zaten karanlık ortamda parlaklık kısılıyor aydınlık ortama girince açılıyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sensörlere denk geldiyse korumanız olabilir

Upvote 0
Çözüm

Arda E.Aydn

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Otomatik parlaklık için telefonumuz ön kameradaki sensörlerden yardım alır. (Bazı telefonlarda ayrı sensör olarak bulunur) parlaklık düşüp bir daha yükselmiyorsa telefon karanlıkta kaldığını düşünüyor demektir.

Telefonunuzu yüksek ışıklı alanlara sokmayı deneyin, bir de öyle bakın.

Bazı programlar var sensörleri kontrol etmenizi sağlıyor, o tip programlar ile çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Koruyucu kaynaklı olabilir, yüksek ışıkta da tepki vermiyorsa koruyucuyu çıkartıp deneyebilirsiniz.

Eğer o da olmazsa yetkili birimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ha yok boşa masraf derseniz manuel parlaklığa geçebilirsiniz.

Düzenleme: sorun ekran koruyucudan sonra başladıysa yüksek ihtimal koruyucu kaynaklıdır, yine de ilk iki seçeneği uygulayın derim.

Upvote 0

lykıaıstakenn

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
A74
Otomatik parlaklık için telefonumuz ön kameradaki sensörlerden yardım alır. (Bazı telefonlarda ayrı sensör olarak bulunur) parlaklık düşüp bir daha yükselmiyorsa telefon karanlıkta kaldığını düşünüyor demektir.

Telefonunuzu yüksek ışıklı alanlara sokmayı deneyin, bir de öyle bakın.

Bazı programlar var sensörleri kontrol etmenizi sağlıyor, o tip programlar ile çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Koruyucu kaynaklı olabilir, yüksek ışıkta da tepki vermiyorsa koruyucuyu çıkartıp deneyebilirsiniz.

Eğer o da olmazsa yetkili birimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ha yok boşa masraf derseniz manuel parlaklığa geçebilirsiniz.

Düzenleme: sorun ekran koruyucudan sonra başladıysa yüksek ihtimal koruyucu kaynaklıdır, yine de ilk iki seçeneği uygulayın derim.
Programa gerek yok telefonun kendi uygulamasından telefon yöneticisi>araçlar>tanımlama buradan otomatik parlaklığı test edebilir. bende ekran koruyucudan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Upvote 0

Arda E.Aydn

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Programa gerek yok telefonun kendi uygulamasından telefon yöneticisi>araçlar>tanımlama buradan otomatik parlaklığı test edebilir. bende ekran koruyucudan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Doğru, ben eski sürüm kullandığım için hatırlayamadım öyle bir şeyin varlığını.
Cpu X kaldı aklımda :D otomatik parlaklığı da çok kullanmıyorum reno2z de nereye koymuşlar sensörü bilmiyorum

Düzenleme : yeni sürümü yükleyip ışık yoğunluğu sensörünü tanıladım. Ahizeye tıkmışlar güzel sonuç verdi

Upvote 0

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Aynen bir çoğumuzun dediği gibi ekran koruyucu film kaynaklı bir sorun olmuş. Bugün yeniledim. Full ekran olanlar güzel ama maalesef böyle bir sorun yaşatıyor. Bende full olmayan bir model taktırdım. Şu an gayet güzel çalışıyor. Herkese iyi pazarlar dilerim.

Upvote 0