Pil bölümü sorunu

heykel

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar telefonu şarja taktığım halde pil bölümünde kullanılan ekran açık vs bölümü sıfırlanmadı normalde şarj ettikten sonra sıfırlanıyordu neden olabilir bu sizce ekran görüntüsünü paylaştım altta

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-20-11-55-14-82.png
    Screenshot_2020-05-20-11-55-14-82.png
    119.3 KB · Görüntüleme: 33

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yanlış hatırlıyorsunuz muhtemelen şarja takıldığında değil telefon kapatalıp açıldığında sıfırlanıyor.

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Telefonu tam olarak%100 sarj ettiğinize emin misiniz? Direk %100 olduğu gibi çekseniz bile hala sarj almaya devam ediyor. Ekranda tam olarak sarj oldu ibaresini gördünüz mü? Görmediyseniz dediğim gibi cihazı tekrar sarja takın "Sarj Oldu" ibaresini gördükten sonra çıkarın kontrol edin.

Upvote 0

heykel

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefonu tam olarak%100 sarj ettiğinize emin misiniz? Direk %100 olduğu gibi çekseniz bile hala sarj almaya devam ediyor. Ekranda tam olarak sarj oldu ibaresini gördünüz mü? Görmediyseniz dediğim gibi cihazı tekrar sarja takın "Sarj Oldu" ibaresini gördükten sonra çıkarın kontrol edin.
Dün telefonu kapatarak şarj ettim evet tam doldu ibaresini gördüm ondan sonra şarjdan çektim neden böyle oldu anlamadım ilk defa oluyor böyle

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Dün telefonu kapatarak şarj ettim evet tam doldu ibaresini gördüm ondan sonra şarjdan çektim neden böyle oldu anlamadım ilk defa oluyor böyle
İlk defa gördüm öyle bir sorun yedeklerinizi alıp fabrika ayarlarına çevirip deneyebilirsiniz hocam. Bende tekrar kontrol edeceğim yazarım buraya sarja taktıktan sonra sıfırlanıyor normalde o süreler ama bir daha kontrol edeyim.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Bu sorun için müşteri hizmetlerini aradım, bu sorun benim de başıma geldi. Telefonu tam bitirmeden şarja taktığınız içindir dedi. %20 gibi şarja taktım dedim, %100 olunca çıkardım dedim, bana aynen öyle dedi. Tam bitirmeden şarja takıldığı için pil bölümü sıfırlanmamıştır dedi. İlk defa başıma geliyor ama dedim, normalde de hep bu oranlarda şarja takıyorum dedim, maalesef dediğini tekrar ederek tam bitirmeden şarja taktığınız için dedi.

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Ben test ettim hatta %50 de taktım sarja %100 olunca çıkardım ve sıfırlandı sarjı tamamen bitirmekle ilgili değil demekki zaten sarjı tamamen bitirmenin pil sağlığını olumsuz etkilediğini bilmiyor galiba :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-20-16-47-39-54.png
    Screenshot_2020-05-20-16-47-39-54.png
    115.9 KB · Görüntüleme: 17
Upvote 0