Yardım Realme 6i bluetooth bağlantı sorunu

Hcayir

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Merhabalar. Realme 6i telefonum var. Mi band 5 akıllı bileklik aldım bir süredir kullanıyorum. Bluetooth bağlantısını sağlıyorum ama süresi belli olmuyor bağlantı kopuyor. Tekrar da bağlanmıyor. Tek çare telefonu tekrardan başlatmakta buldum. O zaman bluetooth bağlantısı sağlanıyor. Kopmanın nezaman olacağı belli olmuyor. Bazen 24 saatten fazla sürüyor. Bazen 6 saat. Bir çözümü olan varsa müteşekkir olacağım.

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar. Realme 6i telefonum var. Mi band 4 akıllı bileklik aldım bir süredir kullanıyorum. Bluetooth bağlantısını sağlıyorum ama süresi belli olmuyor bağlantı kopuyor. Tekrar da bağlanmıyor. Tek çare telefonu tekrardan başlatmakta buldum. O zaman bluetooth bağlantısı sağlanıyor. Kopmanın nezaman olacağı belli olmuyor. Bazen 24 saatten fazla sürüyor. Bazen 6 saat. Bir çözümü olan varsa müteşekkir olacağım.
Uygulamayı telefonunuzdan silin ve uygulamayı tekrardan telefonunuza kurup videodaki işlemleri tekrar ediniz.

Upvote 0

Hcayir

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Teşekkür ederim. Yanlışlıkla mi5 yerine mi 4 yazmışım. Düzeltir özür dilerim. Uygulamaya çalıştım. Ancak videodaki telefon ayarları ile benim telefonun ayarları aynı değil. Mi fitte oppoya göre ayar var tıklayınca ilgili yerlere direk gidiyor. Benimkinde gitmiyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Teşekkür ederim. Yanlışlıkla mi5 yerine mi 4 yazmışım. Düzeltir özür dilerim. Uygulamaya çalıştım. Ancak videodaki telefon ayarları ile benim telefonun ayarları aynı değil. Mi fitte oppoya göre ayar var tıklayınca ilgili yerlere direk gidiyor. Benimkinde gitmiyor.
Bluetooth bağlantı seçenekleri içindeki Mi Band 5'i unutmasını söylemektir, böylece tekrar bağladığımızda iyi çalışmaya hazır her şeye sahip oluruz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Bluetooth> Eşleştirilmiş cihazları açmalı ve unutmak ve eşleştirme sorunlarının tekrarlanmaması için Mi Band 5'e tıklamalısınız. Cep telefonunuzun Bluetooth ile ilgili sorunları olup olmadığını kontrol etmeniz de uygundur.

Bileziği ikinci el satın aldıysanız veya herhangi bir nedenle daha önce başka bir cep telefonuna bağlanmışsa, işlemi sıfırdan başlatmak için en iyisi ilk durumuna geri döndürmenizdir.

Bunu bileziğin kendisinden, "Diğer" menüsüne girerek, "Ayarlar" ı seçerek ve "Fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.

Sonrasında aşağıdaki video ile kurulum yapınız.

Upvote 0

Hcayir

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı daha önce uyguladım. Fabrika ayarlarına döndürdüm. Tekrar kurdum. Sorun daha çok bluetoth la alakalı gibi geliyor. Bluetoothla bağlantı kopuyor. Bir daha imkansız bağlanmıyor. Telefonu yeniden başlatınca hemen bağlantı sağlanıyor. Telefondan bağlantının kopmamasını sağlayacak bir ayar olmalı. Blootooth ayarlarina da baktım bir şey göremedim.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı daha önce uyguladım. Fabrika ayarlarına döndürdüm. Tekrar kurdum. Sorun daha çok bluetoth la alakalı gibi geliyor. Bluetoothla bağlantı kopuyor. Bir daha imkansız bağlanmıyor. Telefonu yeniden başlatınca hemen bağlantı sağlanıyor. Telefondan bağlantının kopmamasını sağlayacak bir ayar olmalı. Blootooth ayarlarina da baktım bir şey göremedim.
Rica ederim. Güncelleme yaptınız mı peki uygulamanın, güncelleme sorunundan kaynaklı olabilir .
Mesajlar birleştirildi:

Rica ederim. Güncelleme yaptınız mı peki uygulamanın, güncelleme sorunundan kaynaklı olabilir .
Bluetooth unut yaparak denediniz mi yeniden kurulumu.

Upvote 0

Hcayir

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Guncellemeden kastiniz bileklik olsa gerek. Yaptım. Bilekligi yeniden başlattım. Olmadi. Sadece telefonu yeniden başlatmak çare oldu. O yüzden telefonun buetoothundan şüpheliyim

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Guncellemeden kastiniz bileklik olsa gerek. Yaptım. Bilekligi yeniden başlattım. Olmadi. Sadece telefonu yeniden başlatmak çare oldu. O yüzden telefonun buetoothundan şüpheliyim
Uygulama yönetimi> uygulama listesi> buradan Bluetooth bulun ve verileri önbelleği temizleyiniz denermisiniz

Upvote 0

Hcayir

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Uygulama yönetimi> uygulama listesi> buradan Bluetooth bulun ve verileri önbelleği temizleyiniz denermisiniz
Temizledim. Bağlantı koptu ve sonra bağlandım.
Mesajlar birleştirildi:

Ön bellek temizlemekle sorunum çözülür mü? Bekleyip göreceğiz. Yine kopar da bağlanmaz sa ön belleği temizleyip tekrar mı denemem gerekecek?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Temizledim. Bağlantı koptu ve sonra bağlandım.
Mesajlar birleştirildi:

Ön bellek temizlemekle sorunum çözülür mü? Bekleyip göreceğiz. Yine kopar da bağlanmaz sa ön belleği temizleyip tekrar mı denemem gerekecek?
Hem önbelleği ve verileri temizleyin sonrasında temiz bir kurulum yapınız. Bluetooth en azından temizlenmiş vaziyette temiz kurulum olunca düzelebilir neden olmasın, sorun Bluetooth da çünkü.

Upvote 0