Realme sonunda andorid 11 Gönderdi

YusfarsLn10

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Realme 7 ye de bugün android 11 geldi. Ben zaten diyordum oppo realme kadar kaliteli bir marka yok diye.

JacKaan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Android 11 güncellemesini yaptıktan sonra ekran süremin neredeyse yarı yarıya düşmesine biraz şaşırdım. Güncellemeden önce günde 2-3 saat asphalt 9 oynadığım günler oluyordu yine en az 6,5 saat ekran sürem oluyordu.

(Telefonumun modeli realme 7 pro, pil tasarrufunu yanlış hatırlamıyorsam %50'lerde açtım. Oyun performansını denemeye kalmadan şarjı bitti :D)

Diğer telefon modellerinde de aynı sıkıntı var mı bilmiyorum ama en iyisi biraz daha bekleyin derim. Bilmiyorum belki birkaç güne geçer bu sıkıntı o zaman yine buraya ek olarak atarım.

Güncellemeyi yaptıktan sonraki ikinci gün biraz daha normal geçti. Oyun performansında bir sıkıntı göremedim, hızlı şarj konusunda da gayet normal. (%15'ten %100'e 40 dakikada şarj oldu.) Android güncellemesi yaptıktan sonra sanırım ekran süresinin geçici olarak düşmesi normal. Yine de güncellemeyi yaparken performans kaybı yaşayabileceğiniz ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.

(Pil tasarrufunu %55'te açtım.)
Screenshot_2021-08-03-18-34-12-78_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg

birkullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Güncelleme sonrası yazılım güncelleme sayfası bu şekilde kaldı. Sizde de böyle mi? Yeni güncelleme gelene kadar böyle mi kalır? ( Realme 7 pro)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-04-20-01-53-40.jpg
    Screenshot_2021-08-04-20-01-53-40.jpg
    571 KB · Görüntüleme: 26

birkullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Sohbet balonları telegram / Google mesajlar için çalışıyor fakat whatsapp ve stok mesajlaşma (oppo mesajlar) uygulaması için çalışmıyor. Ayarlardan balonlar özelliğini aktif ettim fakat yine de çalışmıyor. Benzer bir durum yaşayan var mı? (Realme 7 pro, UI 2.0)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sohbet balonları telegram / Google mesajlar için çalışıyor fakat whatsapp ve stok mesajlaşma (oppo mesajlar) uygulaması için çalışmıyor. Ayarlardan balonlar özelliğini aktif ettim fakat yine de çalışmıyor. Benzer bir durum yaşayan var mı? (Realme 7 pro, UI 2.0)
Realme hariç bizimde çalışmıyor genel bir durum yani.