Tartışma Reno 2Z ColorOS 7 Geldi!

itolgasezer

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Yanlış anlaşılmasın, alamayacak denmedi...
Benimle birlikte bir forum üyesi daha cihaz kutusundan çıktığından beri OS6'nım güvenlik güncelleştirmelerini dahi alamadık, an firmware'in yanlış yüklenmiş olma ihtimalinin yüksek olduğu üzerine konuştuk
Modem şeyine nerden bakiyoz bende de sürüm bilgisi yok diyor Mayıs guncellemesinden beri

taylan0zgur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim modem version 0 daha önce güncelleme aldım (V6.1) 7 hala gelmedi

qrace07

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yanlış anlaşılmasın, alamayacak denmedi...
Benimle birlikte bir forum üyesi daha cihaz kutusundan çıktığından beri OS6'nım güvenlik güncelleştirmelerini dahi alamadık, an firmware'in yanlış yüklenmiş olma ihtimalinin yüksek olduğu üzerine konuştuk
Benim Modem Version: 0 ama bu zamana kadar olan tüm güvenlik güncellemelerini aldım, onunla bir alakası olduğunu sanmıyorum.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benimki sıfır değil sağolun.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Özellikere tıklayınca farklı bir ekrana geçip sürüm loglarını gösteriyor değil mi?
Bu version 0 konusu canımı sıkıyor. Benim telefonum A.12 ile çıktı ne nisan ne de mayıs güncellemesini aldı.Tümünü elle kurdum.

Güncellemeyi hala alamayan ama daha önceki güvenlik güncelleştirmelerini otomatik yükleyenler (A.22 sürümlüler dahil) bi bakıp bilgilendirse harika olur. Bence EU A.24 güncellemesinde bir sorun oluştu. Sadece imei'ye göre göndermiyorlar. Mayıs güncellemesinden sonra mdem version 0 ve sürüm bilgisi bulunamadı sorunlarını çözmek için de ayıklama yapıyor olabilirler (sadece tahmindir kesin bilgi değildir)

Son düzenleme:

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Haziran güvenlik güncellemesini alan var mı ?
Haziran güncellemesi dediğiniz A.24 sürümü mü?
O siteye 24 Haziran'da yüklemiş ama Android'in Mayıs ayında dağıttığı kaynak kodları.
Zaten sitedeki ozip dosyası cph1945(bir diğer reno 2z varyantı) ex(bu minor güncellleme ile ilgili bir sınıflandırma kodu sanırım) eu (avrupa dağıtımı) diye devam ediyor.
1945 varyantı için sitede var ama 1951 yok. Orası da ilginç. Temelde 1945 ile 1951 arasında ne fark var onu da merak ediyorum.