Çözüldü Reno 2Z özel kasa sorunsalı

asabi_pir

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkese iyi forumlar. Daha önce bir kaç başlık altında yazdım ancak net bir cevap alamadığım ya da cevap verildi ise takip edemediğim için bu başlığı açtım.
Güncelleme sonrası özel kasa önce ingilizce oldu sonra Türkçe'ye döndü ama bir türlü sağlıklı çalışmadı.
İlk önceleri özel kasaya dosya eklemiyordu güncelleme bekledim şimdi özel kasaya dosya ekliyor ama ana ekrana kısayol eklenmiyor. Ön belleği temizleme vb. bir kaç şey denedim olmadı. Bu sorun sadece bendemi var ya da çözen oldumu.

asabi_pir

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Özel kasa simgesi ana ekranda bulunmuyor çünkü özel kasa vasfı olduğu için gizli tutulması gereken bir durum.
önceki coloros sürümünde vardı ve sağlıklı çalışıyordu. Bu sürümde de ayarlar içerisinde var ana ekrana kısayol ekleme ancak eklemiyor. Özel kasa vasfı gizli olması gibi bir açıklama pek tatmin edici değil. Sonuç olarak özel kasaya attığım bir dosyaya erişmek için her seferinde ayarlardan giriş yapmak pek pratik değil. Görseldeki ayardan ekle diyorsun eklendi diyor fakat eklemiyor.
IMG20210818234837.jpg

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
önceki coloros sürümünde vardı ve sağlıklı çalışıyordu. Bu sürümde de ayarlar içerisinde var ana ekrana kısayol ekleme ancak eklemiyor. Özel kasa vasfı gizli olması gibi bir açıklama pek tatmin edici değil. Sonuç olarak özel kasaya attığım bir dosyaya erişmek için her seferinde ayarlardan giriş yapmak pek pratik değil. Görseldeki ayardan ekle diyorsun eklendi diyor fakat eklemiyor. Ekli dosyayı görüntüle 3560
ColorOS11 mi şuan sizin

Upvote 0

asabi_pir

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
sizin için olabilir ama ,bende reno2z kullanıyorum böyle menü yok ondan dolayı sordum.
Geliştirici seçenekleri mi açık sizde acaba?
Ayarlar > gizlilik > özel kasa bu yolu takip ederseniz görseldeki menü geliyor. Bu ekranda sağ üst de iki nokta var oraya tıklayın. Ayarlar ve yardım seçenekleri var. Ayarlara tıklayınca ana ekran simgesi yazıyor.

Upvote 0