RENO 2Z SORUNLARI

toganturel

Yeni üye
Forum Üyesi
Reno 2Z
Katılım
24 Şub 2020
Mesajlar
2
Forum puanı
0
Puanları
10
Yaş
35
Merhaba, 12 Şubattan bu yana telefon ile gözlemlediklerim

1- Cihazımızı aldıktan sonra gelen güncellemeyle birlikte satın alma sebeplerimizden biri olan FM Radyo özelliğiniz gitti .
2- Bangır bangır çift sim olarak bilgisinin paylaşıldığı (Ünlü teknoloji mağazaları dahil) 2. sim kartı yerleştirememem neticesinde çağrı merkezinizi aradığımda tek sim olduğunun şaşkınlığını hala üzerimden atabilmiş değilim
3- Sessiz zaman özelliği: Diğer markalarda Rahatsız Etme Fonsiyonu Diğer kullandığım android telefondanda bildiğim üzere bu fonksiyon aktif edildiğinde çağrı sesi ve titreşimine ek olarak gelen arama veya bildirimin herhangi bir şekilde ekrana yansıması söz konusu değildir. Ekran siyahta kalmaktadır. Ancak almış olduğum reno 2z cihazda sadece ses kısılmakta ve ekrana bildirimler yansımaktadır. Benim için araba kullanırken ve toplantı görüşmelerimde çok önemli bir özellik olan bu konunun müşteri hizmetlerinin aradığımda bizde sadece sesi kısılır, başka belirttiğiniz şekilde olmaz dediklerinde bir şaşkınlık daha yaşadım. Müşteri temsilcisi arkadaşa sadece sesi kısılacaksa bunu ses kısma düğmelerinden ben kendimde gerçekleştiririm bu sessiz zaman rahatsız etme fonksiyonunun konulmasının önemi nedir dediğimde soruma yanıt alamadım ve açıkçası cihazı şuan için ciddi ciddi elden çıkarmayı düşünüyoruz
1. ve 3. Madde giderilemeyecek sorunlar değil ancak sim kart olayı tam bir fiyaskoyla neticelendi. Severek aldığımız cihazlarımız elimden çıkartmamak için Oppo Türkiyeden dönüş beklemekteyim en azından 1. Ve 3. Maddelerdeki konularda bir yazılım güncellemesiyle bu durumları düzeltebilirler.

Bu konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir ?
 
Reklam

Yuzukan

Yazar Üye
Forum Üyesi
Reno 2Z
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
80
Forum puanı
29
Puanları
160
Bu telefonla hiç umudum yok telefonda tema magazası ab bölgesine kapalı saçma sapan güncellemeler vermeleri fm radyosu gitmesi yakında pusula hesab makinasıda giderse şaşırmam.
 

asK

Administrator
Forum Ekibi
Kurucu
Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
471
Forum puanı
166
Puanları
10,860
Konum
Ankara
Güzel anlatmışsınız gerçekten tebrik ederim ve dediğiniz gibi 1.-3. madde düzeltilebilir durumlar ancak 2. madde büyük bir sorun. İnanıyoruz ki OPPO bu pazarı eline geçirmek istiyorsa kesinlikle kullanıcı geri bildirimlerine önem verecektir.
 

Mcabi

Yeni üye
Forum Üyesi
Reno 2Z
Katılım
23 Şub 2020
Mesajlar
6
Forum puanı
0
Puanları
10
Yaş
29
Birde ekranı çekmece modunda yön içerideki uygulamaları klasör haline getirilemiyo r
 

yardimciturk

Yabancı
Forum Üyesi
Reno 2Z
Katılım
26 Ara 2019
Mesajlar
13
Forum puanı
4
Puanları
30
valla telefonu son güncelleme ile kullanıyorum fm radyo uygulaması hala mevcut ben de
Son güncelleme ile Fm Radyo geri geldi. Arkadaşın yazdığı tarihteki güncelleme ile Fm Radyoyu kaldırmışlardı.

Ancak ben alacağım zaman yaptığım araştırmalarda da, şimdi baktığımda da "çift sim kart desteği" ile ilgili bir bilgi göremedim.

"Rahatsız etme" moduyla ilgili söylenecek tek bir söz var. O da; "Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır" :D Tahminimce Samsung kullanıcısı iken edindiğiniz bu kullanım alışkanlığınızı devam ettirmek istiyorsunuz ancak ne yazık ki oppoda böyleymiş ( çok saçma olsa da ).
 
Üst