RENO 2Z SORUNLARI

toganturel

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba, 12 Şubattan bu yana telefon ile gözlemlediklerim

1- Cihazımızı aldıktan sonra gelen güncellemeyle birlikte satın alma sebeplerimizden biri olan FM Radyo özelliğiniz gitti .
2- Bangır bangır çift sim olarak bilgisinin paylaşıldığı (Ünlü teknoloji mağazaları dahil) 2. sim kartı yerleştirememem neticesinde çağrı merkezinizi aradığımda tek sim olduğunun şaşkınlığını hala üzerimden atabilmiş değilim
3- Sessiz zaman özelliği: Diğer markalarda Rahatsız Etme Fonsiyonu Diğer kullandığım android telefondanda bildiğim üzere bu fonksiyon aktif edildiğinde çağrı sesi ve titreşimine ek olarak gelen arama veya bildirimin herhangi bir şekilde ekrana yansıması söz konusu değildir. Ekran siyahta kalmaktadır. Ancak almış olduğum reno 2z cihazda sadece ses kısılmakta ve ekrana bildirimler yansımaktadır. Benim için araba kullanırken ve toplantı görüşmelerimde çok önemli bir özellik olan bu konunun müşteri hizmetlerinin aradığımda bizde sadece sesi kısılır, başka belirttiğiniz şekilde olmaz dediklerinde bir şaşkınlık daha yaşadım. Müşteri temsilcisi arkadaşa sadece sesi kısılacaksa bunu ses kısma düğmelerinden ben kendimde gerçekleştiririm bu sessiz zaman rahatsız etme fonksiyonunun konulmasının önemi nedir dediğimde soruma yanıt alamadım ve açıkçası cihazı şuan için ciddi ciddi elden çıkarmayı düşünüyoruz
1. ve 3. Madde giderilemeyecek sorunlar değil ancak sim kart olayı tam bir fiyaskoyla neticelendi. Severek aldığımız cihazlarımız elimden çıkartmamak için Oppo Türkiyeden dönüş beklemekteyim en azından 1. Ve 3. Maddelerdeki konularda bir yazılım güncellemesiyle bu durumları düzeltebilirler.

Bu konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir ?

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
sonradan farkettim ekran yatay konumda iken bildirim panelini yukarıdan aşağıya doğru sağdan çekerseniz ikonlar (wifi, mobil veri, Bluetooth vs.) Sağa doğru sola çekerseniz sola doğru ortadan çekerseniz ortada geliyor buda o anda ikonlara rahat ulaşmak için yapılmış aslında sorunvar sanıp yazdım ama olsun :D
Şuan deniyorum ama öyle bir şey olmadı ben de acaba neden? :D

Upvote 0

Hamit54

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Az önce oyun oynarken yatay ekranda bildirim panelini indireyim dedim şöyle yarım yamalak en boy oranı kaçık bişeyle karşılaştım normal midir? Daha önce karşılaşmadım ben birkaç kez denedim düzeldi şimdi
Sizinki yine iyiymiş bana geçen gün 5 wp mesajı bildirimde tüm mesajlar karışık kuruşuk birbirine girmiş şekilde geldi telefon hacklendi sandım az sonra düzeldi inşallah bizi mahvetmez bu telefon

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Sizinki yine iyiymiş bana geçen gün 5 wp mesajı bildirimde tüm mesajlar karışık kuruşuk birbirine girmiş şekilde geldi telefon hacklendi sandım az sonra düzeldi inşallah bizi mahvetmez bu telefon
Aynen o sorun bendede oldu ama sadece whatsappta hem gruptan hem normal kişiden mesaj gelince bildirim karışık birbirine girmiş şekilde olmuştu.

Upvote 0

C.A.

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Merhaba, bu telefonda vowifi ve Volte kullanımı sağlayan arkadaş var mı? Sorun sıkıntı var mıdır?

Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba, bu telefonda vowifi ve Volte kullanımı sağlayan arkadaş var mı? Sorun sıkıntı var mıdır?
benim cihaz reno 2z Yukarda sürekli VoLTE ibaresi mevcut şebekenin çekmediği alanlarda wifiden konuşma yapmak için kullanılan bir özellikti sanırım dikkat etme fırsatım olmadı pek sorun sıkıntı rastlamadım.

Upvote 0