Yardım Reno 4 Lite Güncelleme

batus

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Reno 4 lite ye güncelleme geldi daha indirip yüklemedim yükleyen varsa kendi fikirlerini söyleyebilir mi güncelleme hakkında

Contile

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Bende de aynı durum söz konusu,güncellemeden sonra,şarj ettiğimde ekran açık kalma süresinin sıfırlanmadığını son kalan saat in üzerine eklenerek devam ettiğini gördüm...

Upvote 0

rainboy

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Şarj dolduktan sonra şarjı kesiyor ama şarj ediyor gözüküyor etmeye devam ediyor ..

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Güncelleme yapmayanlar 2. güncelleme gelene kadar yapmasınlar GÜNCELLEME yaptıktan sonra telefon çok ısınmaya başladı şarj çabuk bitiyor şarjdan sonra ekran açık kalma süresi sıfırlanmıyor karanlık mod dan aydınlık moda geçiş yapmıyor bazen dokuntatikte takılmalar oluyor cihazım yeni 2aylık en fazla 3 ay olsun şimdiye kadar gördüğüm sorunlar bunlar
Kardeşim bunu kimseye anlatamıyorum herkes okursa sevinirim telefonun ekran sürelerinin sifirlanmasini istiyorsanız telefonu şarja takın telefon açık olsun ama %5 falan olunca şarja takın %100 olunca şarjı siz çekmeyin 100 oldu diye otomatik şarjın kendisini durdurmasını bekleyin otomatik kendini durdurunca ekran süreleri sıfırlanıyor eğer %100 oldu diye kendini kapatmadan çekerseniz ekran süresi sifirlanmaz
-- ikincisi telefonu kapalı halde şarj ederseniz gene sifirlanmaz telefon açık olucak ve kendi fulleyip durduracak
Mesajlar birleştirildi:

Kardeşim güzel açıklamışsın ben üşendim yazmaya bunu millet dediğin gibi tam şarj etmeden çıkarıyor şarjdan sonra bu şekilde 12 saat ekran süresi aldım sanıyor android 11 kullanıp reno 4 lite da 12 saat ekran süresi hayal bunu anlasın arkadaşlar ben artık güncellemiyorum lanet gelsin zaten 10 dan 11 e de istemeden sürekli ekrana gelen bildirim sebebiyle geçtim. Yanlışlıkla basarak ondan sonra ayarladan bildirimleri ekrana gelmesini kapattım ama keşke 11 güncellemsi geldiğinde bu ayarı öğrenmiş olsaydım ne güzel 10 da devam ederdim mis gibiydi 12 saat süre veriyordu ekran ve seninde dile getirdiğin şekilde test ediyordum şarjı full doldurup ekran açık kalma süresine bakarak yani

Aynen öyle kardeşim herkes böyle yapmıyor şarj %100 olunca kendisinin otomatik şarjı durdurmasını beklemeleri lazım bunu yapsalar ekran süresi sıfırlanır

-- ikincisi arada bir ben 10 saat ekran açık kalma süresi aslında hepimiz telefona hard reset atsak gereksiz fazla uygulama yüklemesek inan 11 yada 11 buçuk saat ekran süresi alıriz (FOTOĞRAF KANITIMDİR 2 GÜN ÖNCENİN EKRAN SÜRESİ ) BUGUNDE (son tam şarjdan sonra kullanım süresini ) denedim fazla oynamadan süper bir süre aldım telefon güzel ama PİLİ BİRAZ DAHA geliştirip iyi hale getirebilirler bunun içinden el birliğiyle oppoya mail atıp sürekli aramamız lazım pili düzeltin diye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-30-09-34-27-04.jpg
    Screenshot_2021-07-30-09-34-27-04.jpg
    199.2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
O ilgilenme olayı tamamen yalan ben aylar önce uğraştım bu işlerle bir çözüme ulaşamadım Allah'a şükür öyle 5 saatlere düşmedi ekran süresi ve ısınma da olmuyor fazla ama eski halinden bariz farklı ekran süresi birde öyle tuhaf bir durum ki OPPO güncellemeyi geri çevirmeyi yasaklamış tüm modellerinde bu olay sanırım diğer markalarda böyle değil. Onlarca insan mağdurken bi ton para verim markanı almış bunu çözmeyip üzerine abuk sabuk güncellemeler yollayıp insanları oyaladılar ne oluş oldu bu şekilde ben gibi bir çok insan bu markayı mimledi bir daha kendisini bırak eş dost soran olunca alma diyecek bu markayı daha yenisin bu piyasada memnuniyet çok çok önemli olması gerekirken senin için tamamen günü kurtarmalık hareketler hiç doğru şeyler değil bu konularda konu dışında ancak Arçelik Beko yu tek geçerim.
Arkadaşlar bana kalırsa ekran açık kalma süresi önemli değil bence tamam bir nebze olsun önemi var esas önemli olan son tam şarjdan sonra kullanım süresi çünkü esas o telefonun ne kadar süre gittiğini gösteriyor misal diyelim iştesin ee telefonla oynayamadin diyelim 1 gün boyunca arada bir baktın diyelim telefona ee oldu sana ( EKRAN AÇIK KALMA SÜRESİ 1 SAAT ) ee oldu sana ( SON TAM SARJDAN SONRA KULLANİM SURESİ 1 GÜN 7 SAAT ) birde böyle düşünün kafanızda canlanır oturur.

Upvote 0

rainboy

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Kardeşim bunu kimseye anlatamıyorum herkes okursa sevinirim telefonun ekran sürelerinin sifirlanmasini istiyorsanız telefonu şarja takın telefon açık olsun ama %5 falan olunca şarja takın %100 olunca şarjı siz çekmeyin 100 oldu diye otomatik şarjın kendisini durdurmasını bekleyin otomatik kendini durdurunca ekran süreleri sıfırlanıyor eğer %100 oldu diye kendini kapatmadan çekerseniz ekran süresi sifirlanmaz
-- ikincisi telefonu kapalı halde şarj ederseniz gene sifirlanmaz telefon açık olucak ve kendi fulleyip durduracak
Mesajlar birleştirildi:
Bu nazik yorumun için teşekür ediyorum bunların yapılması gerektiğini bende biliyorum ama bu yeni gelen güncellemeden sonra EKRAN AÇIK KALMA SÜRESİNİ SIFIRLAMIYOR GECE MODUNDAN GÜNDÜZ MODUNA GEÇİŞ YAPMIYOR. ŞARJ %60 GEÇTİKTEN SONRA GÜÇ TASARUF MODUNDAN ÇIKMIYOR VE ŞARJ OLDUKTAN SONRA ŞARJ KESİYOR AMA ŞART ETMEYE DEVAM EDİYORMUŞ GİBİ DURUYOR . bu yazdıklarım yeni gelen güncelleme ile olan sorunlar güncelleme gelmeden önce bu sorunlar yoktu açıklayıcı olmuştur diye tahmin ediyorum .. Bu sorunlardan sonra cihaz a hard reset attım değişen bişey olmadı sorunlar devam ediyor .

Son düzenleme:
Upvote 0

Contile

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Maalesef...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-02-15-39-51-31_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-08-02-15-39-51-31_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    277.7 KB · Görüntüleme: 31
Upvote 0

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
880 MB buyuklugunde yapmitigimiz guncelleme ile ne duzeldi acaba halen anlamadim

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Güncelleme yapmayanlar 2. güncelleme gelene kadar yapmasınlar GÜNCELLEME yaptıktan sonra telefon çok ısınmaya başladı şarj çabuk bitiyor şarjdan sonra ekran açık kalma süresi sıfırlanmıyor karanlık mod dan aydınlık moda geçiş yapmıyor bazen dokuntatikte takılmalar oluyor cihazım yeni 2aylık en fazla 3 ay olsun şimdiye kadar gördüğüm sorunlar bunlar
Valla kardeşim aynısı bende de oldu hayret bisi ya benimki hep sifirlanirdi guncellemeden 2 gün sonra ekran görüntusu süreleri sifirlamiyor opponun bunu düzeltmesi lazım pilin de anasını aglattilar

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-02-17-58-34-53_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-08-02-17-58-34-53_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    220.6 KB · Görüntüleme: 19
Upvote 0

Frdsmsk_

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Bu nazik yorumun için teşekür ediyorum bunların yapılması gerektiğini bende biliyorum ama bu yeni gelen güncellemeden sonra EKRAN AÇIK KALMA SÜRESİNİ SIFIRLAMIYOR GECE MODUNDAN GÜNDÜZ MODUNA GEÇİŞ YAPMIYOR. ŞARJ %60 GEÇTİKTEN SONRA GÜÇ TASARUF MODUNDAN ÇIKMIYOR VE ŞARJ OLDUKTAN SONRA ŞARJ KESİYOR AMA ŞART ETMEYE DEVAM EDİYORMUŞ GİBİ DURUYOR . bu yazdıklarım yeni gelen güncelleme ile olan sorunlar güncelleme gelmeden önce bu sorunlar yoktu açıklayıcı olmuştur diye tahmin ediyorum .. Bu sorunlardan sonra cihaz a hard reset attım değişen bişey olmadı sorunlar devam ediyor .
İşte bu yüzden sizlere tavsiyem güncelleme bildirimlerini ve otomatik güncellemeyi kapatın ve 3500 lira para verdiğiniz telefonu kendi ellerinizle yok etmekten kurtulun oppo güzelim cihazı rezil ettin bir daha oppo mu asla

Upvote 0

rainboy

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
İşte bu yüzden sizlere tavsiyem güncelleme bildirimlerini ve otomatik güncellemeyi kapatın ve 3500 lira para verdiğiniz telefonu kendi ellerinizle yok etmekten kurtulun oppo güzelim cihazı rezil ettin bir daha oppo mu asla
Evet verdiğimiz para değmiyor İos tan buna geçtim pişman bir haldeyim birdaha telefon alacağım zaman daha çok dikkat ederim yapacak birşey yok bu saatten sonra ..

Upvote 0