Çözüldü Reno2z Arka Ana Kameradan Ses Geliyor Fark Eden?

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar Reno 2z cihazımın kamera uygulamasını açtığım zaman telefonun üstü kısımından hışırtı tarzı bir ses geliyor.Cihaza sahip olan arkadaşlarda da aynı durum mevcut mu ? Kamerayı açıp telefonu kulağınıza yaklaştırdığınız da ses geliyor mu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ? Acaba sadece benim cihazım mı böyle ?

Bahat

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Şimdi bende denedim kamerayı açtıktan sonra kulağımı kameranın olduğu yere dayadım bir şırıltı şeklinde ses benim telefonum damda geliyor geniş açıya aldığımda ses kayboluyor . Acaba bu bir sorunmu?

Upvote 0

MrLupuss

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
An itibariyle bende de olmaya başladı oldukça gürültülü hemde. Bi kaç ay önce bu tarz şikayetleri görüp bende de var mı acaba diye kontrol amaçlı iyice kulağıma dayadım telefonu merceklerden çıt çıkmıyordu. Ayrıca motordan bahşedilmiş evet aç kapa yaparken normal olarak motor sesini geliyo gelmeli de zaten ama onun dışında on kamera kapalı iken arkadaki merceklerin hiçbirinden ses gelmiyodu yada motor sesi gibi bişey yoktu. Şimdi ise ana kamerada baya uzaktan bile duyulabilecek ses geliyo. Şöyle bi ayrıntı var ben 'adobe scan' uygulamasını yükledim açtığımda direk bu ses karşıladı beni. Uygulama ses yapıyo sandım İlk başta sonra hemen kapatıp telefonum kendi kamera uygulamasını açtım ve hayırlı olsun artık nur topu gibi bozuk ve cayır cayır bağıran kamera sahibi oldum. Son olarak öncesi ve sonrası arasında ki fark çok net anlaşılıyor yani hep vardı da simdi fark ettim olayı değil. Reno 2Z

Upvote 0

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu yorumları okuyup bende bir bakim dedim ve bahsedilen ses bende de var maalesef fakat kulağımın dibine sokunca duyuluyor.

Upvote 0

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar Reno 2z cihazımın kamera uygulamasını açtığım zaman telefonun üstü kısımından hışırtı tarzı bir ses geliyor.Cihaza sahip olan arkadaşlarda da aynı durum mevcut mu ? Kamerayı açıp telefonu kulağınıza yaklaştırdığınız da ses geliyor mu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ? Acaba sadece benim cihazım mı böyle ?
Dostum hemen açıklıyorum sadece varsayılan kamerada ön kamerayı aç kapa yaparsanız yani bir defa ön çekime alıp geri arka çekime alırsanız ses geliyor çünkü motor hazırda bekliyor geri çıkarırsanız diye bilmem anlatabildimi bendede oluyor merak etmeyin ha bu arada her zaman olmaz mesela güç performansına göre tlfon harbi rahat bir haldeyse yüksek ihtimal duyarsınız yardımcı olabildiysem sevindim
Mesajlar birleştirildi:

Dostum zararlı bir ses değil merak etme ellinizde amiral gemisi tutuyorsunuz ufacık duyulmayan bir sesi kafanıza takmayın ha bu sorun ColorOS 11le düzeltilecek büyük ihtimal ha sorun değil bu arada biraz işleri kolaylastirmislar sadece daha hızlı hareket etsin diye
Mesajlar birleştirildi:

Ve ayrıca sadece varsayılan kamerada oluyor wp Instagram flan oralarda olmuyor

Upvote 0

Captain

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Gelen ses arka ana kamera lensinden geliyor.Ön kamera motoru ile alakası yok.Ön kamera motorundan tabikide ses gelicek.

Upvote 0

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Gelen ses arka ana kamera lensinden geliyor.Ön kamera motoru ile alakası yok.Ön kamera motorundan tabikide ses gelicek.
Kardeşim zaten motor çubuğu ana lensin dibinde
IMG_20201102_162540.jpg
umarım şimdi daha iyi anlıyorsunuz dur lensin sağında kalan kameranın dışarı çıkmasını sağlayan çubuğu görüyorsunuz o hazırda dursun diye çalışıyor sadece varsayılan kamerada oluyor adamlar islevligi düşünmüş neden ön kamera disardayken o ses gelmiyor yada wp Instagram'da geniş açılı lenste çünkü kamerayı açıyorsun ana kamerada açılıyor ses gelmez ilk açtığında sonra bı kere ön kamera aç kapa gelir bak sizde diyorsunuz motordan tabi ses gelcek siz lensden geliyo sanıyorsunuz çünkü motor ana lensin dibinde

Upvote 0

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kanka bana numaranı at anlatayım tam olarak ben bu ses için servisi aradim tlfoncuya götürdüm yani tam detaylı anlatayım ama emin ol ses motordan geliyor

Aynı sesin bu mantığa göre geniş açılı lensten de gelmesi fakat gelmiyor bilmiyorum bence lensin kendisi ses yapıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Dostlarım diyorum ses motordan geliyor sadece sistem ara yüzün kullanışlığı artırmak için yapılan bişi

Upvote 0