Reno2z Bataryanın güç kesmesi

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z'de şarj tamamen dolunca, şarj adaptörünün elektriği kesme özelliği var mı? Bilgisi olan var ise yazarsa memnun olurum.

W

wittroc

Guest
Yok diye biliyorum ama yanlış da olabilir. Admine sormak gerek. @asK

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bir önceki telefonumda bildirimde yazıyordu, reno2z'de yazmıyor o dikkatimi çektiği için sorayım dedim.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bazı telefonlar yazmıyor ama tüm akıllı telefonlar %100'de güç keser ama yine de takılı bırakmamakta fayda var.

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Tüm akıllı telefonlar sarj olunca güç keser ama yinede pil sağlığı açısından %100 olduktan sonra çıkarmak daha iyi

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Pekala siz genellikle % kaça düşünce şarja takıyorsunuz? Batarya sağlığı açısından bilmek isterim. Birde tak çıkar yapmak uzun sürede telefon bataryasına zarar verebilir mi?

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Tak çıkar yapmayı alışkanlık haline getirirseniz sağlığını etkiler, %20'nin altına indiğinde istediğiniz zaman takın ve %0'ı görmesini de alışkanlık haline getirmeyin. Lityum-İyon piller tamamen boşaltılınca zarar gören ama tak-çıkar da zor zarar gören pillerdir.

2 ayda bir %0'ı yapıp telefonu kapalı şarj edin, %100 olduğunda telefonu açın, sonra zorla kapatıp (güç tuşuna kapanana kadar basılı tutun) tekrar açın ardından şarjdan çıkartın. Bu sayede 2 ayda bir pilinizi az da olsa kendine getirmiş olursunuz.

Erolalper

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben telefonların yüzde yüz şarj olunca elektriği kestigine inanmiyorum. Zira gece sarjda kaldığında coktan sarj olmus oluyor ama ne zaman cekersek çekelim yüzde yüzde cekmis oluyoruz. Bence tam sarj olduktan sonra ara ara şarj ederek yüzde yüzde kalmasını sağlıyor.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Bende sarj oldu diyor sanırsam kesmiş oluyor zaten başında bekliyorum leptopun yanında olunca :)..
Sarj olurken mecbur kalmadıkça kullanmayın ):