Tartışma Reno2z ColorOS11 sonrası oluşan sorunları burada paylaşıp çözelim

Vatandaş

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleme sonrası telefonda hiç sorun yaşamazken biranda donma olmaya başladı. 8 gb ram var diye aldığım cihazda bu sorun çok can sıkıcı oldu ve değiştirmelimiyim diye düşünmeye başladım.

Clubber

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sizlerde de cph sürümü bu şekildemi youtube videolarında bazı kişilerinki farklı

CPH1951_11_F.56​

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sizlerde de cph sürümü bu şekildemi youtube videolarında bazı kişilerinki farklı

CPH1951_11_F.56​

Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşlar daha çok kişi görsün diye buraya da yazıyorum telefon beni galeriden ve kameradan atıyor nedir bunun çözümü android webview için denenleri yaptım olmadı. Daha önce böyle bir sıkıntı yoktu bugün oldu.

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bende böyle
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşlar daha çok kişi görsün diye buraya da yazıyorum telefon beni galeriden ve kameradan atıyor nedir bunun çözümü android webview için denenleri yaptım olmadı. Daha önce böyle bir sıkıntı yoktu bugün oldu.
Ayarlar >uygulamalar>Google uygulamasının güncellemerini kaldırınca sorununız düzelecektir.

Haytr

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar, şarj konusunda ben de sorun yaşamaya başladım. Pil ayrıntılarında Google play hizmetlerinin aşırı tüketim yaptığını gördüm. Tüketimi buna bağladım. Kontrol edebilirsiniz.
Benim de dün %3 kullanırken bugün %37 kullanmış. Şarjım aşırı hızlı bitti bugün. Google play hizmetlerini durdurmak lazım.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Benim de dün %3 kullanırken bugün %37 kullanmış. Şarjım aşırı hızlı bitti bugün. Google play hizmetlerini durdurmak lazım.
Zaten google ve Chrome arka planda çalışan ve veri toplayan bir uygulama buda pil tüketiminede etki ediyor, tavsiyem başka browser kullanmanızı tavsiye ederim.
Chrome arkaplanda durdurun ön belleği ve verilerini siliniz başka browser kullanavçcaksanız Chrome mu asla güncellemeyinşz.