Tartışma Reno2z ColorOS11'i yükleyen arkadaşlar buraya !!!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kaydırma özelliği?
Mesajlar birleştirildi:

Tam tersine bana biraz daha iyileştirilmiş gibi geldi dostum..
Mesajlar birleştirildi:

Şu şekilde sadece zedge var mesela
İşaretlediklerimi kapatınız çünkü simgeler daha soluk oluyor ekranda ondan olabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-10-23-37-43-11_6b579b9f7608dc3fdbc0799d8c6c4b50.jpg
    Screenshot_2021-06-10-23-37-43-11_6b579b9f7608dc3fdbc0799d8c6c4b50.jpg
    385.7 KB · Görüntüleme: 37

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefon ColorOS 11 ile birlikte god mode açtı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-10-23-45-21-27_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-06-10-23-45-21-27_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    107.4 KB · Görüntüleme: 35

Gonejko

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bieaz yavaşladı telefon bilginiz olsun isterseniz performans düzenlemesi yapıldıktan sonra yükleyin
Performans düzenlemesi ne?
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaslar ilk izlenimlerim:
Telefon akici, kamera cok daha hizli aciliyor.
Ozellistirme adina cok fazla sey degismis diyemem.
Oyun performansi ciddi anlamda dusmus (clash of clans) ekran agliyor resmen oyun oynarken:)
Bildirim panelindeki renkleri degistirebilme, ambians bildirimleri falan hos olmus diyebilirim.
Hala da kurcalamaya devam
Kesin güncelleme yapmayacağım o zaman wild rift kasarsa telefonu direk satarım

grknezbr

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hemen madde madde anlatayım

Görünüm ve geçiş efektleri:
- Görünümde ekstra süslü şeyler gelmiş. Renk simge AOD gibi detaylarda daha fazla seçenek var.
- Uygulamalar, menüler ve ekranlar arası geçişlerdeki efektler oldukça akıcı olmuş verdiği his yumuşak ve rahatlatıcı.
- Ekran kapalıyken gelen bildirimlerde kenar aydınlatması ve renk seçenekleri mükemmel derecede iyi
- Bildirim çekmecesinin aşağı gelişinde iki kademe iyi düşünülmüş. Float panel gibi hareket ediyor. İlk çekişte toggle'ları görürken ikinci çekişte bildirim çekmecesi yukarıdan saate alan açarak ekran ortasına oturuyor bu arada saat ve tarih de yukarıda görünüyor.
- Yazı tipi karakteri Oppo Sans'tan kurtarılmış nihayet. Okuması zor bir fonttu. Artık Roboto fonta geçilmiş. Okunması daha kolay ve bence daha elegan duruyor ekranda.

Performans ve Tepkisellik
- Şimdilik 2 saattir kullanıyorum ama yeni geliştirdikleri arayüz motorunun tepkisi 7.1'e göre çok çok daha iyi. Herhangi bir yere tıkladığınızda cevaptaki hızı ve zorlanmadan geçiş efektini oluşturup uygulamaya launch hızı mükemmel derecede güzel.
- Navigasyonlar butonlarını kaldırıp ekranı parmak hareketleri ile kontrol edenler bilir köşe ve kenarlarından ileri geri ana ekrana dön gibi komutlarda kör / algılamayan noktalar vardı. Artık tamamen sıfırlanmış. Her yerden gesture'leri algılıyor.
Mayıs güvenlik güncelleştirmesinden sonra ekran açık süresinde 1 buçuk saatlik bir düşüş olmuştu. Güncelleme tamamlandıktan sonra şarj yüzdem 68'di, 2 saatlik kurcalama ve testten sonra sadece yüzde 3'lük gerileme ile yüzde 65'e geldi.
- RAM kullanımı bayağı iyileştirilmiş 4.2 gb'ın üzerini göremezdim 7.1'de şimdi 5GB dolaylarında dolanıyor boştaki RAM. Arkada 9 tane uygulama hazırda bekletilmesine rağmen.
-Parmak izi okuyucusu son zamanlarda (parmak izini silip tekrar tanıtmama rağmen) algılamada zorlanıyordu. Nihayet o da hızlandı.

Ayarlar Menüsü
-Yenilikler ile birlikte ayarlar menüsünde de değişiklikler olmuş. Güvenlik ve Şifre olan menü Şifre ve Biyometrik Veriler olmuş, Ana Ekran ve Bildirim Çubuğu > Ana Ekran Kilit Ekranı ve Her Zaman Açık Ekran olarak güncellenmiş vb.
-Bu menüdeki ikonların rengini değiştirememek çok canımı sıkıyordu. Şimdi değiştirebiliyoruz. Kişiselleştirme menüsü içerisinden.
-Dijital Denge ve Ebeveyn Denetimleri menüsündeki grafikler toparlanmış. Ekran daha anlaşılır ve kullanıcı dostu.

Kamera - Fotoğraf ve Video
- Kamera uygulamasına ilk kez girildiğinde hint'ler (ipuçları) karşılıyor hemen kullanıcıyı bu iyi yapılmış çünkü ufak tefek dashboard değişiklikleri mevcut.
-AI iyileştirme yukarıdaki barda HDR seçeneğinin yanına alınmış kullanımı daha mı kolay daha mı zor emin olamadım.
Şimdilik gün ışığında ya da aydınlanmış ortamlarda denedim ama 5x zoomda aşırı noise (sensör gürültüsü) azaltılmış. Ayrıca oradaki 1x 2x 5x butonlarından herhangi birisine basılı tutup sürükleyince ara değerlerde seçilebiliyor. Eskiden de var mıydı bu özellik emin değilim. Bilenler aydınlatabilir.
- Şöyle bir bug var ultra geniş açıda beyazlarda magenta (mor) renge kayma var düzeltilmesi lazım.
- Oh be nihayet dediğim ise ColorOS 6'dan sonra düşen kamera kalitesi fark edilir şekilde iyileştirilmiş.

Yakınlık Sensörü ve Bazlama Suratlar
-Telefonda en baştan beri en sevmediği şey jiroskop ve yakınlık sensörünün birbirine bağlı çalışması. Telefon yere paralel hale geldikçe ekran görüşmeler sırasında kapanmıyordu. Bazlama suratlarda da (ben oluyorum bu) başka birisini arayabiliyordunuz görüşme sırasında Bu sorun hala devam ediyor :)

Bu mesajı yazmam 15 dk civarı sürdü. Arada WP mesajları okudum ve kısa bir görüşme yaptım hala yüzde 65. Sanırım güncellemenin en iyi yanı çılgın bir ekran açık süresi verebilecek olması. Tabii fark edemediğim bir bug ya da ugyulama optimizasyonu şarjı sömürmezse.

Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Herkese yeni yazılımları ile mutlu günler dilerim.
Okito is out!..
Valla çok iyi anlatmışsınız ama ben hiçbir şey anlamadım.
Tabi telefon konusunda özürlü olduğum için.
Çok düz birşey sormak istiyorum.
Bu tema mağazası nasıl indiriliyor bir türlü yapamadım.
Linklere tıklıyorum değişik sayfalara yönlendiriyor.
Çünkü uygulamaları açınca ekran bembeyaz ve ben hiç sevmedim o şeklini.
Birde şu pil yüzdesi çok küçük görünüyor ,onun bir çözümü varmı bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Valla çok iyi anlatmışsınız ama ben hiçbir şey anlamadım.
Tabi telefon konusunda özürlü olduğum için.
Çok düz birşey sormak istiyorum.
Bu tema mağazası nasıl indiriliyor bir türlü yapamadım.
Linklere tıklıyorum değişik sayfalara yönlendiriyor.
Çünkü uygulamaları açınca ekran bembeyaz ve ben hiç sevmedim o şeklini.
Birde şu pil yüzdesi çok küçük görünüyor ,onun bir çözümü varmı bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

Buyrun buradan ilk sayfadan apk yi indirin kurun açılacaktır tema mağazası.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z