Yardım Reno2z Depolamada diğer yazan kısmı temizleme

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Günaydın arkadaşlar telefonumda depolama bölümünde diğer yazan kısım şu an 50 gb'lık yer kaplıyor bu normal mi. Sizinkiler nasıl cihazım reno 2z. Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Günaydın arkadaşlar telefonumda depolama bölümünde diğer yazan kısım şu an 50 gb'lık yer kaplıyor bu normal mi. Sizinkiler nasıl cihazım reno 2z. Ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz
orada cihaza ait çalışması için dosyalar olsun kullanıma bağlı oluşan dosyalarda saklanıyor. Sizin 50gb fazla biraz

Upvote 0

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
orada cihaza ait çalışması için dosyalar olsun kullanıma bağlı oluşan dosyalarda saklanıyor.sizin 50gb fazla biraz
Aynı cihaz kullanan birkaç kişiyle görüştüm elif hanım kendilerinde öyle olmadığını söylediler de bana. Açıkçası fazla buluyorum ben bunu. önbellek verilerini, galerideki çöp kutusunu her şeyi temizledim yine de yer açılmıyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Şu an bu durumda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-18-10-55-55-17_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    Screenshot_2021-06-18-10-55-55-17_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
    146.7 KB · Görüntüleme: 37
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Şu an bu durumda
Uygulamalarınızın farkındaysanız 19gb

Diğer bölümünde şu an inmekte olan ya da indirme veya güncelleme kuyruğunda olan bir oyunun dosyaları olabilir.
Oyunlara bağlı dosyaların birikimi olabilir.

Kullandığınız uygulamalarınızın biriken dusyaları olabilir.

Uygulamalar, Diğer yazan kısmın içinde olması lazım Resim ve videolar üzerine çalışan yüklü bir uygulama aynı depolama alanını tekrardan hesaba katıyor olabilir, yüklü olan uygulamalar önemli.

Upvote 0

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z

Diğer bölümünde şu an inmekte olan ya da indirme veya güncelleme kuyruğunda olan bir oyunun dosyaları olabilir.

Oyun oynayan biri de degilim ki oyun alanı mesela daha hiç kullanmadım orayı. Sadece temple run ve motosiklet oyunu vardı telefonda onları da sileli oldu biraz.

Bu alan çok fazla ve temizlenmesi gerekli normal bulmuyorum. Sadece bu modelde de değil oppo telefonlarda bu sorunu yaşayanlar varmış arkadaşlar eğer sizde yazarsanız ben olası bir durum mu yoksa sadece bende mi böyle anlayabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesajlar birleştirildi:

Elif hanım gerçekten çok teşekkürler hızlıca döndüğünüz için.

Çözüm de bulursak çok güzel olacak
Mesajlar birleştirildi:

Uygulamalar, Diğer yazan kısmın içinde olması lazım Resim ve videolar üzerine çalışan yüklü bir uygulama aynı depolama alanını tekrardan hesaba katıyor olabilir, yüklü olan uygulamalar önemli.
Uygulamaları silsem peki işe yarar mı temizlenir mi orası

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Oyun oynayan biri de degilim ki oyun alanı mesela daha hiç kullanmadım orayı. Sadece temple run ve motosiklet oyunu vardı telefonda onları da sileli oldu biraz.

Bu alan çok fazla ve temizlenmesi gerekli normal bulmuyorum. Sadece bu modelde de değil oppo telefonlarda bu sorunu yaşayanlar varmış arkadaşlar eğer sizde yazarsanız ben olası bir durum mu yoksa sadece bende mi böyle anlayabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesajlar birleştirildi:

İlk başta çözüm olarak resim veya videoları sildiğinizde çöpte beklemeye alıyor 30 gün oraya bakınız ne kadar dosya birikmiş ilk etapta tümünü siliniz

Upvote 0

A. poyraz karayel

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Uygulamaları silsem peki işe yarar mı temizlenir mi orası
Birkaç uygulama sildim aslında ve dikkat ettiğim kadarıyla diğer yazan kısımdan değil uygulamalar kısmından yer artıyor.

Gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Hem depolama problemim hem de android 11'den sonra telefondan çok soğudum, hiç yaşamadığım sıkıntılar ortaya çıkıyor.
Mesajlar birleştirildi:

İlk başta çözüm olarak resim veya videoları sildiğinizde çöpte beklemeye alıyor 30 gün oraya bakınız ne kadar dosya birikmiş ilk etapta tümünü siliniz
Çöp kutusunu temizledim galeriden de belgelerden de. Böylelikle biraz yer açıldı ancak daha fazla sileceğim bir şey kalmadı 0 görünüyor zaten

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Birkaç uygulama sildim aslında ve dikkat ettiğim kadarıyla diğer yazan kısımdan değil uygulamalar kısmından yer artıyor.

Gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. Hem depolama problemim hem de android 11'den sonra telefondan çok soğudum, hiç yaşamadığım sıkıntılar ortaya çıkıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Çöp kutusunu temizledim galeriden de belgelerden de. Böylelikle biraz yer açıldı ancak daha fazla sileceğim bir şey kalmadı 0 görünüyor zaten
Fotoğraf uygulamasına basınız sonrasında albümlere basınız en altta en son silinenler var giriniz.
Sonrasında tümünü silin diyiniz .

Upvote 0