Çözüldü Reno5 lite telefon kapalıyken şarja takınca kendi kendine açılıyor

johnwick

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo reno 5 lite kullanıyorum ve başlıkta da belirttiğim gibi, telefonu kapalıyken şarja takınca telefon kendi kendine açılıyor. Bu bir sorun mu yoksa özellik mi? Ve bunu kapatmanın bi yolu var mı?

xeansh

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Evet. Daha önce Redmi Note 10 kullandım aynı durum vardı. Amazfit saat kullanıyorum ki android sistem kapalı iken şarja takınca açılıyor.

Oppo'da da aynı durum söz konusu. Bu yazılım ile alakalı. Ne yapalım isyan mı edelim :) Siz herhalde beş yıl önceki Android sistemin olduğunu sanıyorsunuz.

İos ta böyle.

Şarj olurken kapatırsa açılmaz :) kapalı olarak şarj olmaya devam eder.
hayır usta kapatıp şarja taksan da açılmıyor şarj yüzdesi gelir sadece kendin açmadığın sürece.
Mesajlar birleştirildi:

Oppo reno 5 lite kullanıyorum ve başlıkta da belirttiğim gibi, telefonu kapalıyken şarja takınca telefon kendi kendine açılıyor. Bu bir sorun mu yoksa özellik mi? Ve bunu kapatmanın bi yolu var mı?
Evet bir yolu var. Resimde gördüğün yeri aç kapa yap büyük ihtimalle düzelir.

Ayarlar > Telefon Hakkında > Ana bant sürümü ve çekirdek > Derleme numarasına 7 kere bas ve eğer varsa parolanı gir.

Sonra Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Şarj olurken ekranı açık tut yazan yeri aç kapa yap bir de öyle dene.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-20-10-48-43-63.jpg
    Screenshot_2021-07-20-10-48-43-63.jpg
    308.8 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
hayır usta kapatıp şarja taksan da açılmıyor şarj yüzdesi gelir sadece kendin açmadığın sürece.
Mesajlar birleştirildi:

Ayarlar > Telefon Hakkında > Ana bant sürümü ve çekirdek > Derleme numarasına 7 kere bas ve eğer varsa parolanı gir.

Sonra Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > Şarj olurken ekranı açık tut yazan yeri aç kapa yap bir de öyle dene.
Bende bu özelliği diyordum Elif hanıma. Geliştirici seçeneklerine almışlar. Xeansh arkadaşa teşekkürler hatırlatması için.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Mesajlar birleştirildi:

Merhaba,
Sizin belirttiğiniz ayar kilit ekranı parolasını girip de şarj ederken ekranın hiçbir zaman kapanmamasını sağlıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Yani @johnwick adlı arkadaşın sorusunun yanıtı bu değil. Yine de işine yararsa denesin.

Upvote 0

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
Sizin belirttiğiniz ayar kilit ekranı parolasını girip de şarj ederken ekranın hiçbir zaman kapanmamasını sağlıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Yani @johnwick adlı arkadaşın sorusunun yanıtı bu değil. Yine de işine yararsa denesin.
Hayır arkadaşın bahsettiği açıp kapaması ve bu sayede düzelir diye ümit etmesi. Yani açık bırak demiyor. Belki buradan düzelir diyor.

Upvote 0

johnwick

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Mesajlar birleştirildi:

Bunu biliyorum ama açıkaçsı geliştirici seçeneklerini ellemek istemiyorum çünkü sonradan kapatılmıyormuş. Şu an için tek çözüm, şarja taktıktan sonra telefonu manuel olarak kapatmak.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bunu biliyorum ama açıkaçsı geliştirici seçeneklerini ellemek istemiyorum çünkü sonradan kapatılmıyormuş. Şu an için tek çözüm, şarja taktıktan sonra telefonu manuel olarak kapatmak.
Geliştirici seçenekleri kapatılabiliyor. Telefon Yöneticisini açıp telefon optimize edildiği zaman buradan kapatılıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Anlıyorum @ERCAN ARICI bey ama bu özellik hazır kurulu değil maalesef geliştirici yöntemiyle açılıyor.
Kapatılmadığı için geliştirici kimisi tercih etmiyor kullanmayı arkadaşın gibi.
Telefon Yöneticisinfen optimize et dediğimiz zaman devre dışı kalıyor Geliştirici Yönetimi.

Upvote 0

Hceylan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Xiaomi
Geliştirici seçenekleri kapatılabiliyor. Telefon Yöneticisini açıp telefon optimize edildiği zaman buradan kapatılıyor.
Mesajlar birleştirildi:

Telefon Yöneticisinfen optimize et dediğimiz zaman devre dışı kalıyor Geliştirici Yönetimi.
Telefon yoneticine giremiyorum ki?aynı sorun bende de var.mi 11 kullanıyorum.cihazi kapatıp şarja taktım mi 2dakika sonra cihaz açılıyor.hemen ben manuel tekrar kapatıyorum.2 dakika sonra yine açılıyor.15 günlük bir telefon elimdeki.sifir aldım.servise sorduğumda bazı modellerde böyle diyor.anlamadim.bi çözümü olan varsa yardım edebilir mi

Upvote 0

halukkulak

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Telefonu kapalıyken şarja takınca açılıyor,şarjdayken kapatınca kapalı kalıyor.Geliştirici seçeneklerinde yazan özellik,telefon açıkkenki davranış özelliği için geçerli.Defalarca denedim aynı...
Mesajlar birleştirildi:

Zaten manuel olarak kapatmaktan söz ediyorum.
Kapatınca eliniz le telefonu şarja taksanızda açılmıyor
Maalesef açılıyor:)
Mesajlar birleştirildi:

Oppo'yu yeni kullanmaya başladım,daha 3 ay oldu.Gördüğüm iki şey var;biri telefonun kalitesi,ikincisi yazılımsal olarak eksiklikleri

Upvote 0