Rx17 neo uygulamaların ve arama çubuğunun kapanma sorunu

Taha

Taze Üye
Üye
Merhaba, 1 buçuk ay önce oppo rx17 neo aldım. Şimdiye kadar bir sorun yoktu ancak hafta öncesinde özellikle telefon içi arama çubuğunda aniden kapanmalar oluyor. Arama çubuğunu açmakta sorun yok ama klavyeden bir tuşa basınca kapanıyor arama çubuğu. Benzer şekilde YouTube uygulaması birkaç kere aniden kapandı, başka bir uygulama kullanırken sidebardan WhatsApp açıp klavyeden yazmaya başlayınca da yine uygulama kapanmıştı birkaç kere. Sorun klavyede mi dedim ama kendinde yüklü olan klavyede de aynı sorun oluyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Webmaster

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Merhaba, 1 buçuk ay önce oppo rx17 neo aldım. Şimdiye kadar bir sorun yoktu ancak hafta öncesinde özellikle telefon içi arama çubuğunda aniden kapanmalar oluyor. Arama çubuğunu açmakta sorun yok ama klavyeden bir tuşa basınca kapanıyor arama çubuğu. Benzer şekilde YouTube uygulaması birkaç kere aniden kapandı, başka bir uygulama kullanırken sidebardan WhatsApp açıp klavyeden yazmaya başlayınca da yine uygulama kapanmıştı birkaç kere. Sorun klavyede mi dedim ama kendinde yüklü olan klavyede de aynı sorun oluyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Bana telefonun yazılımsal bir sıkıntısından kaynaklanıyor gibi geldi. İsterseniz telefonunuzu komple yedekleyin sonrasında sıfırlayıp kullanmaya devam edin. Devam ederse şu linkten: https://www.oppoturkiye.org/threads...lemesi-nasil-yapilir-son-surum-20-09-2019.70/ RX17 Neo için yazılım indirip Recovery Mode ile sıfırlayın ve kurulum yapın. Ben ilkinde çözüleceğini düşünüyorum, çözülmezse ikinci yöntemle çözülecektir, sonucunu foruma tekrar yazın mutlaka.

Upvote 0

GorkemOzkul

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba, 1 buçuk ay önce oppo rx17 neo aldım. Şimdiye kadar bir sorun yoktu ancak hafta öncesinde özellikle telefon içi arama çubuğunda aniden kapanmalar oluyor. Arama çubuğunu açmakta sorun yok ama klavyeden bir tuşa basınca kapanıyor arama çubuğu. Benzer şekilde YouTube uygulaması birkaç kere aniden kapandı, başka bir uygulama kullanırken sidebardan WhatsApp açıp klavyeden yazmaya başlayınca da yine uygulama kapanmıştı birkaç kere. Sorun klavyede mi dedim ama kendinde yüklü olan klavyede de aynı sorun oluyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinir
Mesajlar birleştirildi:

Üstad merhaba. Ben de 3 gün önce Reno4 128 gb versiyonunu satın aldım. Bende de benzer bir sorun var. Klavye kullandığım her uygulamada; ya uygulama kapanıyor ya da klavye kendini kapatıyor. Telefonu komple sıfırladım ancak hala sorun devam ediyor. Sizin sorununuz düzeldi mi acaba bana da yardimci olabilir misiniz?

Upvote 0