Çözüldü Saat Widget

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Screenshot_2021-01-16-19-25-39-62.jpg

Merhabalar, attığım ekran görüntüsünde saatin yanında bulunan 'Dünya Saati eklemek için dokun' yazısını nasıl kaldırabilirim? Ona basıp saat dilimi seçince solda yazan saatten 2 tane oluyor mesela 19:25 sağda da yine 19:25 yazıyor. Saat dilimi eklemeden yazıyı kaldırabilme şansım var mı? Diğer modellerde böyle yazı görmedim nasıl yapıyor onlar?

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Dünya saatine girince orada yokmu ayar acaba,ayrıca pencere öğelerini tıklayınca neler çıkıyor.
Dünya saatine tıklayınca direkt olarak saati masaüstüne ekliyor bir seçenek gelmiyor, pencere öğelerinin ekran görüntüsünü de attım. Uygulama widgetları çıkıyor. Saat ve Dünya Saati var saat olarak sadece. Saat ekleyince yatay saat ekliyor. Dünya saati de ekran görüntüsünde ki gibi saat şekli ekliyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Dünya saatine tıklayınca direkt olarak saati masaüstüne ekliyor bir seçenek gelmiyor, pencere öğelerinin ekran görüntüsünü de attım. Uygulama widgetları çıkıyor. Saat ve Dünya Saati var saat olarak sadece. Saat ekleyince yatay saat ekliyor. Dünya saati de ekran görüntüsünde ki gibi saat şekli ekliyor.
O zaman yatay saati kullanmayı deneyin :)

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
O zaman yatay saati kullanmayı deneyin :)
Aslında bu zamana kadar yatay kullanıyordum ama bir değişiklik olsun diye dikey yapayım dedim yapınca da yazı acaba kaldırılabilir mi diye merak ettim sormak istedim. Teşekkürler ilgilendiğiniz için. Oppo Destek ekibine mail yazayım eğer onlar bir ayar gösterirlerse buraya da yazarım çözümünü. Bugün pazar, pazartesi günü cevap gelir.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Aslında bu zamana kadar yatay kullanıyordum ama bir değişiklik olsun diye dikey yapayım dedim yapınca da yazı acaba kaldırılabilir mi diye merak ettim sormak istedim. Teşekkürler ilgilendiğiniz için. Oppo Destek ekibine mail yazayım eğer onlar bir ayar gösterirlerse buraya da yazarım çözümünü. Bugün pazar, pazartesi günü cevap gelir.
Bildğim kadarıyla yatay olanı tek saat bu dünya saati 2li saat için geçerli ise kaldırılamaz diye düşünüyorum. Mail olarak değil de müşteri hizmetleri arayınız. Daha kolay sonuç alırsınız diye düşünüyorum, yinede siz bilirsiniz . Aldığınız cevabı buradan paylaşırsanızda sevinirim

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bildğim kadarıyla yatay olanı tek saat bu dünya saati 2li saat için geçerli ise kaldırılamaz diye düşünüyorum. Mail olarak değil de müşteri hizmetleri arayınız. Daha kolay sonuç alırsınız diye düşünüyorum, yinede siz bilirsiniz . Aldığınız cevabı buradan paylaşırsanızda sevinirim
Daha önce de çok mail attığım için OPPO Türkiye ekibinde olan insanları bile biliyorum Pazartesi saat 10-11 gibi cevap veriyorlar.
Aldığım cevabı buraya da yazarım

Upvote 0

Ksk61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Daha önce de çok mail attığım için OPPO Türkiye ekibinde olan insanları bile biliyorum Pazartesi saat 10-11 gibi cevap veriyorlar.
Aldığım cevabı buraya da yazarım
Ana ekrana basılı tuttuğunuzda çıkan pencere öğeleri efektler ve ayarlar var. Ayarlara girin. Ana ekran düzeni kilitlimi bir bakın. Kilit açıksa kapatın. Belki işe yarar. Kolay gelsin.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hocam cevabınız için teşekkürler ama benim telefonda öyle bir yer yine yok OPPO değil mi acaba diye şüpheleniyorum.

Upvote 0

Ksk61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Hocam cevabınız için teşekkürler ama benim telefonda öyle bir yer yine yok OPPO değil mi acaba diye şüpheleniyorum.
Önemli değil. Model ve sürüm farklılığından kaynaklı olabilir. Gönderdiğiniz ekran görüntülerindeki widget ler benim telefonumdan farklı. Orjinal luncher ve widget mi kullanıyorsunuz? Modele göre onlarda farklı sanırım.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Önemli değil. Model ve sürüm farklılığından kaynaklı olabilir. Gönderdiğiniz ekran görüntülerindeki widget ler benim telefonumdan farklı. Orjinal luncher ve widget mi kullanıyorsunuz? Modele göre onlarda farklı sanırım.
Evet telefonum tamamen orijinal. Hiçbir widget programı veya başka bir program yüklü değil.
Mesajlar birleştirildi:

ColorOS 5.2 kullanıyorum. O yüzden farklıyız. ColorOS 'un yeni sürümü gelmiyor :(

Upvote 0