Çözüldü Şarjın Erken mi Bitiyor, Buraya Göz Atmalısın

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Bildiğiniz üzere güncellemeler yapıldı ve her markanın yaptığı güncellemeler gibi ufak tefek sorunlar gün yüzüne çıkmış durumda. Reno 4 Lite kullanıcıları ise bataryanın eskisi gibi uzun götürmemesinden şikayetçi, Bu konumuzda batarya'nın ömrünü uzatmak için ufak dokunuşlar yapıcaz. Başlıyalım o halde;

Linkini alt'a bırakacağım uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor, korkmayın ya da endişelenmeyin! Bende uzun süredir bu uygulamayı kullanıyorum ve içim rahat bir şekilde sizlere'de sunmak istiyorum. Uygulamamız hem Android hem de İos'da rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulamayı indirip kurduktan ve açtıktan sonra ilk resimde'ki ekran karşımıza geliyor, Sol üst köşede bulunan ayar iconun'a basıyoruz ve cihazınızı kalibre edin seçeneğini görüceksiniz, İşlemin bitmesi 2-3 saat'i buluyor fakat beklediğiniz her dakika'ya fazlasıyla değiyor. Cihazınız kalibre olurken asla ama asla cihazla oynamayın, sonuçlar farklılık gösterecektir.!

-Cihazınız şarj'da ise şarj'dan çıkarın
-Şarjınızın %60 ve üstünde olması gerekli
-Wifi bağlantısı gerekli

İyi forumlar;

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 1.JPG
    Ekran Alıntısı 1.JPG
    61.4 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı 2.JPG
    Ekran Alıntısı 2.JPG
    76.2 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bildiğiniz üzere güncellemeler yapıldı ve her markanın yaptığı güncellemeler gibi ufak tefek sorunlar gün yüzüne çıkmış durumda. Reno 4 Lite kullanıcıları ise bataryanın eskisi gibi uzun götürmemesinden şikayetçi, Bu konumuzda batarya'nın ömrünü uzatmak için ufak dokunuşlar yapıcaz. Başlıyalım o halde;

Linkini alt'a bırakacağım uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor, korkmayın ya da endişelenmeyin! Bende uzun süredir bu uygulamayı kullanıyorum ve içim rahat bir şekilde sizlere'de sunmak istiyorum. Uygulamamız hem Android hem de İos'da rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulamayı indirip kurduktan ve açıktan sonra ilk resimde'ki ekran karşımıza geliyor, Sol üst köşede bulunan ayar iconun'a basıyoruz ve cihazınızı kalibre edin seçeneğini görüceksiniz, İşlemin bitmesi 2-3 saat'i buluyor fakat beklediğiniz her dakika'ya fazlasıyla değiyor. Cihazınız kalibre olurken asla ama asla cihazla oynamayın, sonuçlar farklılık gösterecektir.!

-Wifi bağlantısı gerekli

İyi forumlar;
Pili kalibre ediyor. Bunun hakkında çok konuşuluyor. Uygulamasız yöntemler de bulunmakta. Örneğin pili haftada 1 defa tamamen bitirin kapanana kadar gibi. Veya %20 kala şarja takın, %80 de çekin tamamen doldurmayın gibi.
Mesajlar birleştirildi:

Uygulamayı indirip kurduktan ve açıktan sonra ilk resimde'ki ekran karşımıza geliyor, Sol üst köşede bulunan ayar iconun'a basıyoruz ve cihazınızı kalibre edin seçeneğini görüceksiniz, İşlemin bitmesi 2-3 saat'i buluyor fakat beklediğiniz her dakika'ya fazlasıyla değiyor. Cihazınız kalibre olurken asla ama asla cihazla oynamayın, sonuçlar farklılık gösterecektir.!

-Wifi bağlantısı gerekli

İyi forumlar;
Her hafta düzenli olarak yapılması pili gerçekten uzun ömürlü ve verimli olmasını sağlar. Hiç yoktan ayda 1 defa yapılması gerekli aslında.

Upvote 0