Tartışma Toplanın, Hayalleri Topluyoruz !

Sergüzeşt

Aktif Üye
Banlandı
Hayırlı sabahlar dostlar. Bu konu biraz farklı olacak. Forumda herşeyi konuşuyoruz. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Forumun gerekliliği ne ise onu hep üst seviyede yapmaya çalışıyoruz. Bu ara da hayatımız akıp gidiyor. Yaşama tutunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şunu unutuyoruz. Hayallerimizin olduğunu. Şu insan kalabalığında neyi istediğimizi unutuyoruz. Bu konuyu açmamın sebebi gerçekten ve çok içten 'Hayalleriniz' nedir ? Hepimiz hemen hemen genciz. Ömrümüz varsa önümüzde uzun yıllar var. Siz bu kalan zamanınızda ne yapmak istiyorsunuz ? Nelerle uğraşmak istiyorsunuz ? Hedefiniz nedir ? 'Ben bunu yapacağım ve yapmadan ölmeyeceğim' dediğiniz şeyler neler ? (Tabii özel değilse). Belki aynı hayalleri kuran insanlar var. Kısacası biz ne istiyoruz ?

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben hayata hiçbir zaman "Ben" diye düşünerek bakmadım her zaman insanları düşünerek ileride kuracağım aile düşünürek elimdekini paylaşarak yaşamaya çalıştım benim için en önemli şey hakdır bu yaşıma kadar bir tane bile hak yediğimi düşünmüyorum çünkü attığım her adımda bunu düşünür buna göre yaşarım ki umarım da düşündüğüm gibi yapabiliyorumdur.Maddi durumum kötü olmamasına rağmen paraya hiç önem vermem gerçekten ihtiyacı olan birine anında çıkarıp her şeyimi verebilirim "kötü olmamasına rağmen" dememin sebebide şu israftan aşırı şekilde kaçınırım moda diye bir şey yoktur hâlâ çocukluktan kalan eşyalarım var kullandığım.Kullanabiliyorsam o şey hâlâ mükemmeldir benim gözümde.Lafı çok uzattım sonuça geleyim :D Eski zamanlarda aydın kesim vardı gerçek aydınlar.Ülkeyi aslında bunlar yönetirdi ama şuan ki dünya düzeninde bu aydın kesimler yok oldu, değersizleşti.Bir çok dünya ülkesi bu aydın kesimi yeniden istemiyor çünkü adı üstünde "AYDIN"Benim hayalim bu aydın kesimin yeniden canlanması bu dünya düzeninin değişmesi açıkçası bir zengin dünya üzerinde ki fakirleri doyuracak parayı bir akşam yemeğinde harcaması gücüme gidiyor,dert oluyor.Bir söz vardı kimin sözüydü hatırlamıyorum ama "Geceleri bir açı bile düşünüp uyuyamıyorsan sen insan olmuşsundur"diye güzel bir sözdü.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Gerçekten sevdiğim bir işte çalışmak istiyorum. Bunun için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Çoğu kişi işini sevmiyor, ben her sabah uyandığımda mutlu uyanmak istiyorum. İşini sevmek gerçekten insana mutluluk katıyor. Sevilmeyen işte çalışmak, insanı çok yıpratan bir şey olduğunu düşünüyorum... Umarım herkes hayallerine sahip olur.

@Sergüzeşt peki senin hayalin nedir?

Son düzenleme:

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Küçüklükten beri bilgisayarlara ve teknlojiye fazla ilgiliyim. Şuanda da bilgisayar bakım onarımı yapan biryerde çalışıyorum. İlerde kendi dükkanımı açmak istiyorum. Bilgisayar bilgimin fazlasıyla yeterli olduğunada güveniyorum zaten. Onun haricinde Playstation ve İnternet Cafe açmak isterdim. Kısacası bende sevdiğim bir işi yapmak isterdim. Herkes doktor,mühendis olacak diye bir şey yok ülkemize her meslekten insan lazım sonuçta bende bu alana ilgili olduğum için böyle bir hedefim hayalim var...

Sergüzeşt

Aktif Üye
Banlandı
Gerçekten sevdiğim bir işte çalışmak istiyorum. Bunun için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Çoğu kişi işini sevmiyor, ben her sabah uyandığımda mutlu uyanmak istiyorum. İşini sevmek gerçekten insana mutluluk katıyor. Sevilmeyen işte çalışmak, insanı çok yıpratan bir şey olduğunu düşünüyorum... Umarım herkes hayallerine sahip olur.

@Sergüzeşt peki senin hayalin nedir?
Benim hayalim hep bir film çekmekti. Teknolojiye olan bağım bu yönde ilerletti beni. Kaldığım oda ortamını da hep hep izlediğim filmlere göre şekillendiririm. Ben de yıllardır böyle kaldı. Okuduğum bölümle alakası yok ama hayalim bu yönde. Bundan 3 4 sene önce Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünü seçecektim ama biraz ailem biraz da çevredekiler kısaca çok çabuk manipüle oldum. Hayırlısı artık.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Küçüklükten beri bilgisayarlara ve teknlojiye fazla ilgiliyim. Şuanda da bilgisayar bakım onarımı yapan biryerde çalışıyorum. İlerde kendi dükkanımı açmak istiyorum. Bilgisayar bilgimin fazlasıyla yeterli olduğunada güveniyorum zaten. Onun haricinde Playstation ve İnternet Cafe açmak isterdim. Kısacası bende sevdiğim bir işi yapmak isterdim. Herkes doktor,mühendis olacak diye bir şey yok ülkemize her meslekten insan lazım sonuçta bende bu alana ilgili olduğum için böyle bir hedefim hayalim var...
İnşallah dilediğin gibi olur aslında benimde ilgi alanımdı ama elde olmayan sebeblerle olmadı :)

zeytinburnu

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Trabzonspor şampiyon olmadan ölmeyecegim ahahahahha
Şaka bir yana lisansimi bitirip kendi sektorumde güzel bir iş bulup ailemi kurmak istiyorum.
Tek düşündüğüm şey bu.

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
İş Hayalim olarak;
Bir gün olursa yurtdışında bir firmada şantiye şef yardımcısı olarak işe başlayıp, gerekli donanımı ve bilgiyi edindikten sonra proje müdür olmak. O şekilde bir kaç proje yürüttükten sonra büyük bir şantiyede Proje müdürü olmak. Bu bilgi ve deneyim ile sektörde yer edinebilmek.

Sosyal Hayal olarak;
Dostlarımla beraber araba ile uzun bir türkiye/dünya turuna çıkmak, gezmek, manzara eşliğinde mangal tarzı bir etkinlik yapmak, doğada çadır kurmak ve doğa ile iç içe zaman geçirmek

Belki bir gün olur bu hayallerim, kısmet.