emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
1589720408238.png

Ubisoft, ünlü oyunu Rainbow Six: Siege ile ilgili, Google ve Apple’ın karşısına çıkıyor. Ubisoft’a göre, Area F2 isimli oyun, firmanın Six Siege isimli oyununun önemli özelliklerini taklit ediyor. Rainbow Six: Siege oynanışına benzer yapılmış bir mobil oyun için harekete geçen Ubisoft, bir süredir uyardığı Apple ve Google’a da dava açtı.

Area F2, Rainbow Six: Siege’den mi esinlendi?
Peki ama gerçekten de F2, ünlü Rainbow Six: Siege oyunundan mı esinlendi? Aslında mobil oyun ilk piyasaya çıktığında çoğu kişi, oynanışı ve senaryosuyla oyunun Ubisoft tarafından yapılan mobil bir Rainbow oyunu olduğunu düşündü.

Oyunu geliştiren Qookka Games’te, oyun serisinden etkilendiklerini ve esinlendiklerini açıkladı. Ancak Ubisoft, bunun esinlenmek gibi masumca bir eylem olmadığı görüşünde.

Firma, açtığı davada Alibaba Group bünyesinde bulunan Qookka Games‘in, Rainbow Six: Siege oyununun temel tüm oynanış matematiğini kopyaladığı iddasında. Ubisoft, bir süredir Google ve Apple ile iletişimde olduğunu ama iki firmanın da, bu kopya oyunu uygulama mağazalarından kaldırmadığını da belirtti.

1589720513816.png

Google ve Apple cephesinden ise henüz bir yanıt gelmiş değil. Ubisoft‘un ise oyun firmasından önce büyük teknoloji devlerine dava açmış olması, firmanın olayı ne kadar ciddiye aldığını da gösteriyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Area F2 oyunu oynadınız mı, gerçekten de Rainbow Six: Siege‘nin kopyası olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu arada oynayanların yorumuna bakılırsa oyun gerçekten birebir aynı...

W

wittroc

Guest
Ubisoft yaptığı ile tamamen haklı. Oyun tamamen R6 kopyası ve her yerde de "R6 Mobile" olarak geçiyor. Oyunu oynayan biri de fark edebilir.

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Açıkcası R6 gibi bir oyunun mobile uyarlanması bence aşırı saçma. Çok karmaşık bir yapısı var, pc'de oynayanlar bilir. Yaklaşık 13 senedir oyun oynuyorum ve R6'yı oynadığımda gerçekten zorlanmıştım.
Evet çok taktiksel olduğu için de zor bende online oyun oynayan birisi değilim denemiştim r6yi zorlanmıştım gerçekten.

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
R6 gerçekten zor witrocc'unda dediği gibi telefonda çok saçma olur. Oynayınca zevkli bir oyun yapısı var. Hele arkadaşlarınızla girince ayrı bir zevkli :D