İpucu VPN İle Güncelleme Alma

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Fabrika ayarlarına geri dönsek? Yine en son sürümü yükleyip açacak herhalde?
Aynen öyle yine aynı sürüm
Mesajlar birleştirildi:

Bu arada hindistan rom'u kuranlara söylüyorum. ColorOS 7 versiyonunuz C.23'tür büyük ihtimalle. Türkiye Rom'una dönmek istiyorsanız C.24 güncellemesini bekleyeceksiniz. Recovery'de downgrade yok. Son olarakta şunu ekliyorum. Hindistan rom'u kuran arkadaşlar vpn ile diğer güncellemeleri almalarına gerek yok. Örnek veriyorum, Tr'ye C.24 geldi. Sizde vpn'e bağlanmadan bu güncellemeyi alabileceksiniz. Aslında CPH1945 veya CPH951 tamamen bölge bölge güncelleme dağıtmak için yapılmış bir koruma yöntemi. Kısaca Oppo'nun herkesin güncellemeyi alamamasını sağlamak istemesi. Bizim için burada önemli olan tek şey C.23, C.24 gibi numaralardır. VPN ile güncellemeyi kendi romumuzda alamamamızın sebebi bizim numaramızın A.21 olması onlarda A.22 olay bundan ibaret diyebilirim. Bu mevzu çok kolay bir şekilde anlaşılacak bir şey Rusya'nın romlarına baktığımızda CPH1951 yazıyor ama indirdiğimizde CPH1945 olarak gözüküyor. :d ve en garibi ise CPH1951 seri numaralı biri CPH1945 seri numaralı bir versiyonu telefona kurduktan sonra yazılımda hâlâ CPH1951 gözükmesi..

Son düzenleme:

Alibey2662

Üyecik
Üye
Cihaz
A5 2020
Bende uzun zamandır samsung macerasından sonra oppo a5 2020 ile devam ediyorum önceden odin ile samsunga istediğimiz ülkenin romunu yükleyip güncellemeleri sıkıntısız alıyordum odin benzeri bir program yokmu oppoyada hindistan romu yüklesek Türkiye romu hindistana göre çoğu özelikleri kısıtlı olarak geliyor

hucar13

Üyecik
Üye
Cihaz
Diğer
Oppo'nun fastboot ve bootloader kilidi kapalı. Açmak da imkansız gibi. Becerebilen yok henüz.

hucar13

Üyecik
Üye
Cihaz
Diğer
Australia romu yükledim. A51 sürüm. Detectable versiyonlar arasında olmasına rağmen bölge Hindistan yapınca VPN ile güncelleme almıyor. Hindistan'da ise May otası yok. February ota var. Downgrade etmediği için yüklemiyor. Australia bizden önce alacak muhtemelen. Başlayınca göreceğiz bakalım.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Her başlıkta benzer şekilde ayrı ayrı soruluyor. Şuna bir açıklama getirip tepeye sabitlenmiş başlık yapsak.
Hindisatan Rom'unu kurmuş olanlar Türkiye'ye geri dönmek istediği anda bu işlem sürüm düşürme (downgrade) olur ve fabrika ayarlarına da dönseniz, siteden rom indirip recovery'de kurmaya da çalışsanız, kısıtlamalar nedeniyle bunu yapamazsınız. Recovery konsolundaki kısıtlar nedeniyle yazılım yüklemesi geriye dönük yapılamıyor.
Türkiye rom'una dönmek için fabrika stock rom yüklemeniz gerekir bunu da sp flash tool ya da msm download tool kullanarak yapabilirsiniz. SP flash tool dağıtım dosyalarını tek tek içeri alıp (scatter) rom'a yazarak çalışır. Msm download tool ise indirdiğiniz ofp uzantılı dosyayı (sanırım açılımı Oppo File Protocol) direkt telefona yazarak telefonu fabrika çıkışına çevirir. Bunların anlatımı youtube'da var ancak bu işlere hiç bulaşmamışsanız ve ilk kez deniyorsanız riskli bir işlem. Yanlış rom ya da yanlış preloader telefonunuzu (neredeyse) bir daha geri dönmeyecek şekilde brick eder yani tuğlaya çevirir.

W

wittroc

Guest
Her başlıkta benzer şekilde ayrı ayrı soruluyor. Şuna bir açıklama getirip tepeye sabitlenmiş başlık yapsak.
Hindisatan Rom'unu kurmuş olanlar Türkiye'ye geri dönmek istediği anda bu işlem sürüm düşürme (downgrade) olur ve fabrika ayarlarına da dönseniz, siteden rom indirip recovery'de kurmaya da çalışsanız, kısıtlamalar nedeniyle bunu yapamazsınız. Recovery konsolundaki kısıtlar nedeniyle yazılım yüklemesi geriye dönük yapılamıyor.
Türkiye rom'una dönmek için fabrika stock rom yüklemeniz gerekir bunu da sp flash tool ya da msm download tool kullanarak yapabilirsiniz. SP flash tool dağıtım dosyalarını tek tek içeri alıp (scatter) rom'a yazarak çalışır. Msm download tool ise indirdiğiniz ofp uzantılı dosyayı (sanırım açılımı Oppo File Protocol) direkt telefona yazarak telefonu fabrika çıkışına çevirir. Bunların anlatımı youtube'da var ancak bu işlere hiç bulaşmamışsanız ve ilk kez deniyorsanız riskli bir işlem. Yanlış rom ya da yanlış preloader telefonunuzu (neredeyse) bir daha geri dönmeyecek şekilde brick eder yani tuğlaya çevirir.
Bunun hakkında konu açarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Muratzi

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Arkadaşlar biliyorsunuz ki ColorOS 7 sürümü yavaş yavaş ülkemizde yayımlanmaya başladı,buna rağmen bazı arkadaşlarımız güncellemeyi erken almak için bir çaba içinde merakları yüzünden ki gayet olabilir ben de şahsen merak ediyorum.
Aramızda çoğu kişi bir umut olarak VPN indirip konum değiştirip güncellemeyi almaya çalışıyor ama mantık olarak şunu atlıyoruz bizim şuan halihazırda ki telefon sürümlerimiz Türkiye güncellemesini içeriyor bu sebepten ötürü ne kadar denesekte güncelleme alamıyoruz maalesef.
Yabancı bir gruptan forumumuza üye olan Reno 2z cihazına sahip @UmitTheGreat arkadaşımız güncellemeyi almayı başarmış.
Bu güncellemeyi nasıl aldığını bize şöyle aktarıyor;
İlk önce (Hindistan!) indirerek telefonu recovery modundan downgrade(indirdiği sürümü kuruyor) yapıyor.Ardından indirdikten sonra bölgeyi hindistan seçip telefonu yeniden başlatıyor ve bu şekilde güncellemeyi alıyor.

Yeniden söylüyorum her zaman söylediğim gibi beklemek sizin için daha faydalı olacaktır.

@UmitTheGreat arkadaşımıza yeniden teşekkür ediyorum deneyimlerini paylaştığı için.
Edit:Fikri veren kişi @Ahmet02 arkadaşımız.
Bende 2 adet a5 2020 var birine 4 defa güncelleme geldi diğerine ise hiç gelmedi. Nedendir arkadaşlar