Wifi sağlığa zararlı mı?

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Araştırmacılar uzun yıllardır elektromanyetik radyasyonun insan ve çevreye olan zararları hakkında araştırma yapıyor. İnsan sağlığına zarar verdiği sonuçlandı, kadın erkek ayırt etmeksizin üreme organlarına zarar verdiği ortada. Bu nedenle DNA’nın etkilendiği, genetik bozukluklar olduğu ortaya çıkmış. Özellikle küçük çocuklarda büyüme ve gelişme konusunda oldukça riskli bu radyasyonlar. Genellikle insanlarda baş ağrısı, kas seyirmesi gibi benzer semptom gösteren özellikler taşıyor.

s-b653ab0b41bc878236fead0e3f063b2d87b33949.jpg

Radyasyona maruz kalmamak için(bu pek mümkün değil maalesef günümüz çağında her yer wifi alanı, bu manyetik alana çok maruz kalıyoruz :( ) ,

• Telefonla direkt konuşmak yerine kulaklıkla konuşun
  • Wifi cihazını işiniz olmadığınız zamanlar kapatmaya özen gösterin
  • Uzun telefon görüşmesi yapmayın
  • Dizüstü bilgisayarınızı mümkün oldukça altına bir şey koyarak kullanın

Şöyle bir deney yapılmış, 10 kişilik bir ekibe deney yapmışlar, 5 kişi için telefonu yattıkları yastığın altına koymuşlar, diğer 5 kişiye telefonu uzak bir alana koymuşlar. Sonuçlara göre, yastığın altında telefonla uyuyan kişilerin geceleri sık uyandığı, sabahları yataktan enerjileri olmadan kalktığı belirlenmiş. Diğer 5 kişi ise, gece boyunca normal uyuduklarını, sabahları enerjik olarak kalktıkları belirlenmiş.

Oppo aldığım zaman arkadaşlarım sar değeri çok yüksek demişlerdi, telefonu ilk aldığım gün telefon odadayken uyuyamamıştım o gece. Psikolojik mi yoksa gerçekten radyasyonla mı ilgili? :)

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Emeğinize sağlık.Çin telefonlarının genelde Sar değerleri daha yüksek evet ben hiçbir zaman cep telefonumu uyurken yakın tutmuyorum kapıyorum ya uzağıma ya da başka bir odaya koyuyorum.

W

wittroc

Guest
Radyasyonun uyku düzenine etkisi büyük. Uykuya dalamama, uyku kaçırma gibi etkileri var. Sizinki psikolojik olabilir ama böyle bir etkisi var.