Xiaomi Redmi Note 10 Pro Kullanıcı Yorumları

teomanonal

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Teşekkürler sayın @teomanonal Güncelleme özelliklerini ve genel kullanıcı yorumlarını incelemeden yeni güncelleme yapmam zaten.Ama şu var ki MIUI global pazarda iken Oppo daha yeni yeni pazara çıkıyor.Miui globalken,Oppo daha çok Asya kıtasında kendine yer buluyor.Ayrıca çevremde bir çok Xiaomi model kullanan kişi var ve hepsi de memnun.Anladığım kadarıyla siz bir çok sürüm kullandım dediğinize göre telefonu rootlamışsınız ve birçok sürüm kullanarak telefonun stabilite ayarları verimsizleşmiş.
Değil. Root ve format olaylarını iyi bilirim.
Her güncelleme ile makine hantallaştı ve en sonunda ilk sürüm olan A9 miui 11 sürümü ile bitirdim sevdamızı. Miui 12,5 A10 ile makine bildiğin kağnı olmuştu. Karar sizin ancak, güncelleme olayına fazla takılmayın, güncel sürüm kullanacağım derken makineniz kağnı olmasın. Nacizane tavsiyem budur...

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Değil. Root ve format olaylarını iyi bilirim.
Her güncelleme ile makine hantallaştı ve en sonunda ilk sürüm olan A9 miui 11 sürümü ile bitirdim sevdamızı. Miui 12,5 A10 ile makine bildiğin kağnı olmuştu. Karar sizin ancak, güncelleme olayına fazla takılmayın, güncel sürüm kullanacağım derken makineniz kağnı olmasın. Nacizane tavsiyem budur...
Sonuçta kullandığınız cihaz ve marka ile elbette sizin de birtakım deneyimleriniz ve tecrübeleriniz olmuş.Tavsiyeleriniz için teşekkürler sayın @teomanonal

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

XIAOMI ANDROID 13 SUPPORTED DEVICES LIST [UPDATED]​

MI

• Mi 10S
  • Mi 11
  • Mi 11 Pro
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Mi 11X
  • Mi 11X Pro
  • Xiaomi 11i / Hypercharge
  • Xiaomi 11T / Pro
  • Mi 11 Lite 4G/5G/LE/Lite NE 5G
  • Xiaomi 12S
  • Xiaomi 12S Pro
  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12 Pro
  • Xiaomi 12 Lite
  • Xiaomi 12X
  • Xiaomi 12X (India)
  • Xiaomi 12X Pro (India)
  • Xiaomi MIX 4
  • Xiaomi MIX FOLD / FOLD 2
  • Xiaomi CIVI / CIVI S
  • Xiaomi Pad 5 Series
REDMI

• Redmi 10/Prime/2022/Prime 2022
  • Redmi 10 5G / Prime+ 5G
  • Redmi 10C / Redmi 10 (India)
  • Redmi Note 10/10S/Pro/Pro Max/Pro 5G
  • Redmi Note 10T/10 5G
  • Redmi Note 11/NFC/11S/Pro 4G/Pro 5G/Pro+ 5G
  • Redmi Note 11 Pro / Pro+ / 11E Pro
  • Redmi Note 11T/11 5G/4G
  • Redmi K40/Pro/Pro+/Gaming/K40S
  • Redmi K50/Pro/Gaming
POCO

• POCO F3
  • POCO F3 GT
  • POCO X3 GT
  • POCO X3 Pro
  • POCO F4
  • POCO F4 Pro
  • POCO F4 GT
  • POCO M3 Pro 5G
  • POCO M4 Pro 5G
  • POCO M4 Pro 4G
  • POCO M4 5G
Android 13 alacak olan Xiaomi,Redmi ve Poco modelleri listesi.Listede benim de şu an kullandığım cihaz olan Redmi Note 10 Pro var.Bu çok güzel bir haber.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

Xiaomi merakla beklenen MIUI 13.5 listesini güncelledi!​

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi modern ara yüzünü MIUI 13.5 ile daha da geliştirmek istiyor. Firma eski yayınlanan listeye yeni cihazlarını da dahil etti. İşte detaylar.​

Xiaomi merakla beklenen MIUI 13.5 listesini güncelledi!

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi modern ara yüzünü MIUI 13.5 ile daha da geliştirmek istiyor. Firma eski yayınlanan listeye yeni cihazlarını da dahil etti. İşte detaylar.​

MIUI 13'ten sonra ara güncelleme olarak Xiaomi'nin MIUI 13.5'i tanıtılması bekleniyor. Bu güncelleştirme ile alakalı son detaylar gelmeye devam ederken, Google Android 12 sürümünü destekleyen tüm cihazların MIUI 13.5 güncellemesini alması bekleniyor.

MIUI 13.5 Alacak olan modeller [Güncellendi]​

Xiaomi, MIUI 13.5 güncellemesini alacak cihazların listesini henüz açıklamadı. Ancak, halihazırda Android 12 güncellemesini alan cihazlar ve daha sonra ki bir aşamada Android 12'yi alması beklenen telefonlar baz alınarak firma çalışanları tarafından bir liste çıkartıldı. İşte yeni güncellemeyi alacak olan modeller.
MI
  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12 Pro
  • Xiaomi 12X
  • Xiaomi 12 Ultra
  • Xiaomi 12 Lite
  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi Mi 11 Lite 4G
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 11i
  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Xiaomi Mi 11X Pro
  • Xiaomi MIX 4
  • Xiaomi MIX FOLD
  • Xiaomi MIX FOLD 2
  • Xiaomi CIVI
  • Xiaomi CIVI 1S
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10 Lite Zoom
  • Xiaomi Mi 10 ultra
  • Xiaomi Mi 10T
  • Xiaomi Mi 10T Lite
REDMI
  • Redmi Note 11
  • Redmi Note 11 4G
  • Redmi Note 11T
  • Redmi Note 11 Pro
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G
  • Redmi Note 11S
  • Redmi Note 11 Pro
  • Redmi Note 11 Pro 5G
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 10
  • Redmi Note 10T Japan
  • Redmi Note 9 Pro 5G
  • Redmi K50
  • Redmi K50 Pro
  • Redmi K50 Gaming
  • Redmi K40S
  • Redmi K40 Pro
  • Redmi K40 Pro+
  • Redmi K40
  • Redmi K40 Gaming
  • Redmi K30S Ultra
  • Redmi K30 4G
  • Redmi K30 Pro
  • Redmi Note 8 (2021)
  • Redmi Note 10 Pro 5G
  • Redmi 10C
  • Redmi 10A
  • Redmi 10 Power
  • Redmi 10
  • Redmi 10 Prime
  • Redmi 10 Prime 2022
  • Redmi 10 2022
  • Redmi Note 11E
  • Redmi Note 11E Pro
  • Redmi Note 11T Pro
  • Redmi Note 11T Pro+
POCO
  • POCO M4 Pro 4G
  • POCO M4
  • POCO X4 Pro 5G
  • POCO M4 Pro 5G
  • POCO X3 Pro
  • POCO X3 GT
  • POCO X4 GT
  • POCO X4 GT+
  • POCO F4
  • POCO F4 Pro
  • POCO F3
  • POCO F3 GT
  • POCO C40
  • POCO C40+
Mesajlar birleştirildi:

Güzel haber benim de kullanmış olduğum Xiaomi Redmi Note 10 Pro modeli de MIUI 13,5 alıyor.Teşekkürler Xiaomi.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

Xiaomi, MIUI 14 alacak ilk telefonları açıkladı.​

Xiaomi, akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Bunu yaparken kullanıcı deneyimini de iyileştirmek isteyen şirket, sevilen arayüzü MIUI‘ın yeni sürümü için de çalışmalara başladı. MIUI 14 olarak adlandırılması beklenen bu versiyon, pek çok iyileştirmeyi de beraberinde getiriyor.

Özellikle optimizasyon konusunda fark yaratması beklenen Android 13, verimliliğe ve kaynak tasarrufuna odaklanacak. Bu sayede performans kaybı yaşamadan depolama ve RAM gibi kısıtlı kaynaklardan tasarruf edeceksiniz. Bu nedenle yeni sürümün eski modellerde oldukça etkili olması bekleniyor. Peki güncelleme ilk hangi modellere gelecek.

MIUI 14 alacak Xiaomi telefonlar​

MIUI 14 için bir yol haritası açıklayan Xiaomi, güncelleme alacak ilk cihazları paylaştı. Şirket özellikle de güçlü ve güncel donanıma sahip cihazlardan birkaç tanesini tercih etti. İkinci aşamada ise giriş seviyesi ve orta sınıf telefonlara ek olarak eski modeller de güncelleme takvimine alınacak. Öncelikli olan cihazların listesi ise şu şekilde:

• Xiaomi 12 serisi
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11X Pro
  • Xiaomi 11T Pro
  • Mi 11X
  • Xiaomi 11 Lite NE 5G
  • Mi 11 Lite
  • Redmi Not 10 Pro Maks
  • Redmi Not 10 Pro
  • Redmi Not 10
  • Redmi 10 Prime
Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer telefonunuzu bu listede göremiyorsanız endişe etmenize gerek yok. Xiaomi, MIUI 14’ü yakında daha fazla cihaza yayınlayacağını garanti etti. Şirket daha fazla ayrıntı paylaştığında biz de sizlere aktaracağız.

Güzel haber.Benim de kullanmış olduğum Xiaomi Redmi Note 10 Pro modeli MIUI 14'ü alıyor.Teşekkürler Xiaomi.

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Yakında Xiaomi Redmi Note 10 Pro için MIUI 13,5 ara güncellemesi gelecek.MIUI 13 daha da geliştirilmiş olacak.Xiaomi'nin güncelleme politikasından memnunum.

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Yakında Xiaomi Redmi Note 10 Pro için MIUI 13,5 ara güncellemesi gelecek.MIUI 13 daha da geliştirilmiş olacak.Xiaomi'nin güncelleme politikasından memnunum.
Abi bende blutooth hoparlöre bağlandığımda ses azalma sorunu var aynı sorun kulaklıkla müzik dinlerken de oluyor sende böyle bir sorun var mı

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Abi bende blutooth hoparlöre bağlandığımda ses azalma sorunu var aynı sorun kulaklıkla müzik dinlerken de oluyor sende böyle bir sorun var mı
Kıymetli dostum @Mcht6198 bahsettiğin bluetooth hoparlör veya kulaklıkla hiç müzik dinleme deneyimim olmadı.Hiç kullanmadığım için bu konuda sana tam bir görüş belirtemeyeceğim.Ama sorun yaşıyorsan mutlaka yeni güncellemeler ile bu sorunun düzelecektir diye umuyorum.Selamlar,sevgiler...

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Kıymetli dostum @Mcht6198 bahsettiğin bluetooth hoparlör veya kulaklıkla hiç müzik dinleme deneyimim olmadı.Hiç kullanmadığım için bu konuda sana tam bir görüş belirtemeyeceğim.Ama sorun yaşıyorsan mutlaka yeni güncellemeler ile bu sorunun düzelecektir diye umuyorum.Selamlar,sevgiler...
İnşallah düzelir.Mayıs güncellenmesinde düzelir diye bekledim ama düzelmedi.Aynı sorun devam ediyor.Sen hangi temaları duvar kağıdını kullanıyorsun abi var mı bir önerin?

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İnşallah düzelir.Mayıs güncellenmesinde düzelir diye bekledim ama düzelmedi.Aynı sorun devam ediyor.Sen hangi temaları duvar kağıdını kullanıyorsun abi var mı bir önerin?
Kıymetli dostum hepsini tema mağazasından indirdiğim 180'e yakın temam var.Sana tavsiyem her temayı indirme çünkü MIUI 13 kullandığımız için eski temalar uyumsuzluk meydana getiriyor.Zaten temayı indirirken uyarı veriyor bu tema kullandığın sürümle uyumsuz diye.Sana tavsiyem tema mağazasında mevcut olan bu temaları yapan tema geliştiriciler var onların çok kaliteli temaları var onları tema uygulaması üzerinden takip edebiliyorsun ve o tema geliştiricisi yeni bir tema yaptığında uygulama sana haber veriyor.Sana tavsiyem tema aratırken v13 yani MIUI 13 sürümüne uygun temaları arat ve indir.Benim çok sevdiğim temalar var sana tavsiye edeceğim tema belki sana hitap etmeyebilir.Ama eminim ki çok güzel temalar bulacaksın.Hatta youtubeda veya google'da MIUI 13 themes diye arama yaparsan çok zengin ve kaliteli temalar ve duvar kağıtları bulabilirsin çok güzel zil sesleri de var hatta ve hatta çok kaliteli yazı tipleri de var.