Yardım A5 2020 sürekli kapanıp açılma sorunu ve güncelleme yapmamasi

Serhatarslan

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Merhabalar ,
A5 2020 telefonum var fakat sürekli açılıp kapanıyor ayrı olarak gelen güncellemeleri indirdikten sonra yükleme yapmıyor.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Telefon kapanmasına neden olan sebepler nedir?

Bu sorunlar yazılımsal ve donanımsal olmak üzere 2 farklı kategoriye ayrılıyor.

Eğer sorun Donanımsal ise pil düzeyi düştüğünde telefonunuz tamamen kapanacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda pili tamamen şarj edin.
Telefonun uyku modunda olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Fiziki darbelerde telefon kapanma nedenleri arasında yer almaktadır.
Telefonun kapanma nedenleri arasında batarya da önemli bir yere sahiptir.

Telefonunuz açılıp kapanıyorsa sorun kesinlikle bataryadan kaynaklıdır. Böyle bir durumda telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonun bataryasını vakit kaybetmeden değiştirmenizi öneriyoruz.

Her önünüze gelen şarj aletini soketi uyuyor diye kullanmayın. Farklı şarj aletlerini kullanmak telefon bataryasına zarar verebilir. Her şarj aleti farklı voltaj değerlerine sahiptir.

Kullandığınız telefonun Android işletim sistemini güncel tutmanız sorunun ve hatanın giderilmesinde oldukça önemlidir. İşletim sisteminin son sürüm güncellemesini yapmanız, hız ve güvenlik açısından oldukça önemlidir.

Telefon yazılımını ayarlar menüsünden kontrol ederek güncellemeleri yapmalısınız.

Telefonunuz otomatik güncellemelerde kendini kapatmasına veya yeniden başlatmasına sebep olabilir.

Eğer bu yöntemler sorunu gidermediyse cihazı Fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

Fabrika ayarlarına dönmeden önce telefondaki bilgileri yedeklemelisiniz. Aksi takdirde tüm veriler, dosyalar, medya içerikleri silinecektir. Sıfırlama yapmadan önce önemli bilgileri yedeklemeyi unutmayın. Fabrika ayarlarına dönmeden önce telefonunuzun yeterli şarja sahip olup olmadığından emin olun. Bunun için yapmanız gereken adımlar cihazın ayarlar menüsünden fabrika ayarları ve geri yükle seçeneğini şeçmeniz yeterlidir.

Dahada olmazsa müşteri hizmetleri arayınız size daha sağlıklı yardımcı olacaklardır.
Müşteri hizmetleri 08504336776

Upvote 0

Serhatarslan

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Merhabalar ,
Cevabınız için teşekkür ederim. Telefonu aynı sıkıntıdan dolayı 2 kere servise götürdüm. Resetleyip geri verdiler sonra sorun tekrar yaşandı ve müşteri hizmetleri ile bu konu hakkında görüştüm. Hard reset te dahil tüm herşeyi denedim. Telefonum Eylül ayından beri gelen hiçbir güncellemeyi yapamıyor. 2 - 3 önce gelen uyarı ile tekrardan güncellemek istedim fakat güncellemeyi indiriyor sonra güncelle diyorum telefon kapanıp açılıyor ve siyah ekranda ortalama 3 dk. Bekleyin yazısı çıkıyor. Yeşil çubuk daha en başında dolarken telefon tekrardan açılıyor ve güncelleme pakaeti yüklenmedi uyarısı veriyor. Bu güncelleme 800 MB. Civarı.
Sonra yaklaşık 4 GB olan güncelleme gözüktü telefonda bunu hem normal yolla hemde hard reset yapıp online update yapmaya çalıştım 2 türlü de bu güncellemeyi almadı.
2 ayda yaklaşık 20 kere factory reset yaptım uygulamaları sildim yükledim hiçbir çözüm bulamadım.
İlk servise götürme nedenimde Eylül ayı için gelen güncelleme sırasında ekran açık kalıyordu. Siyah üzerine beyaz çubuk öylece kalmıştı. Servise herşeyi anlattım anakarta bakalım felan da dediler ama bir

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar ,
Cevabınız için teşekkür ederim. Telefonu aynı sıkıntıdan dolayı 2 kere servise götürdüm. Resetleyip geri verdiler sonra sorun tekrar yaşandı ve müşteri hizmetleri ile bu konu hakkında görüştüm. Hard reset te dahil tüm herşeyi denedim. Telefonum Eylül ayından beri gelen hiçbir güncellemeyi yapamıyor. 2 - 3 önce gelen uyarı ile tekrardan güncellemek istedim fakat güncellemeyi indiriyor sonra güncelle diyorum telefon kapanıp açılıyor ve siyah ekranda ortalama 3 dk. Bekleyin yazısı çıkıyor. Yeşil çubuk daha en başında dolarken telefon tekrardan açılıyor ve güncelleme pakaeti yüklenmedi uyarısı veriyor. Bu güncelleme 800 MB. Civarı.
Sonra yaklaşık 4 GB olan güncelleme gözüktü telefonda bunu hem normal yolla hemde hard reset yapıp online update yapmaya çalıştım 2 türlü de bu güncellemeyi almadı.
2 ayda yaklaşık 20 kere factory reset yaptım uygulamaları sildim yükledim hiçbir çözüm bulamadım.
İlk servise götürme nedenimde Eylül ayı için gelen güncelleme sırasında ekran açık kalıyordu. Siyah üzerine beyaz çubuk öylece kalmıştı. Servise herşeyi anlattım anakarta bakalım felan da dediler ama bir
Rica ederim ama siz yinede bu sebebten dolayı yeniden servise götürün, müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz, bu durumu anlatın ,belli ki günceleme olmadığından sorun yaşanabilir. Vakit kaybetmeden bir an önce irtibata geçiniz,
Sonucu da bize bildirirseniz seviniriz.

Upvote 0