Yardım A9 2020 ekran sorunu

Kaizad

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Geçersiz konu başlığı
Merhaba yaklaşık 1 hafta önce arasıra telefonumun(oppo a9 2020) ekranı kendi kendine tıklamaya başladı. Klavyeden yazı yazmak eziyet haline geldi. İşin garibi bu sadece ara sıra oluyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. 2 gün önce gelen güncellemeyi de yaptım ama çare olmadı. Aynı sorunu yaşayanlar veya çözüm önerisi olan var mıdır?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba yaklaşık 1 hafta önce arasıra telefonumun(oppo a9 2020) ekranı kendi kendine tıklamaya başladı. Klavyeden yazı yazmak eziyet haline geldi. İşin garibi bu sadece ara sıra oluyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. 2 gün önce gelen güncellemeyi de yaptım ama çare olmadı. Aynı sorunu yaşayanlar veya çözüm önerisi olan var mıdır?
İlk önce ekranın temiz olduğuna emin olunuz temizleyiniz, ayrıca ekran kılıfında sorun yada boşluklar olmadığına emin olunuz.

Sorunun kaynağı telefon üzerinde bulunan kılıf, cam koruyucu ya da jelatin kaynaklı olabilir. Bu koruyucuları çıkarın.

Ardından çok hafif nemli bir bez ile silin.

Bazı uygulamalar (aşırı derecede telefonu yoran oyunlar gibi) dokunmatik alanın ara ara etkilenmesine sebebiyet verebilir. Bu uygulamaları silin.

Telefon hafızası dolmaya başlamış olabilir. Hafızayı kontrol edin.

Dosyalarınızı yedekleyin ve silin. Genelde fotoğraf ve videolar hafızayı doldurur.

Telefon güncellemeleri, sizler tarafından yapılan bazı hatalar yazılımsal bir şekilde dokunmatiği etkileyebilir.

Telefonu yedekleyerek fabrika ayarlarına dönün.

Durduk yere dokunmatik alan çalışmıyor ise telefonu kapatıp tekrar açın.

Upvote 0

Kaizad

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Herşeyi denedim formatlamak dışında. Ama ekteki resimdeki gibi bir sorunda dikkatimi çekti. Youtube da yazılar simgeler hafif bulanık. Bu da ekran sorunuyla aynı anda başladı sayılır.

Ekli dosyalar

• IMG_20210203_171330.jpg
    IMG_20210203_171330.jpg
    117.2 KB · Görüntüleme: 28
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Herşeyi denedim formatlamak dışında. Ama ekteki resimdeki gibi bir sorunda dikkatimi çekti. Youtube da yazılar simgeler hafif bulanık. Bu da ekran sorunuyla aynı anda başladı sayılır.
YouTube izlediğiniz videonun kalitesini ayarlayınız yada otomatik yapınız isterseniz.

Upvote 0

Kaizad

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Yedek aldım videodaki gibi format attım ama 2 gün sonra aynı sorun tekrar etmeye başladı. Sanırım garantiye göndericem.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yedek aldım videodaki gibi format attım ama 2 gün sonra aynı sorun tekrar etmeye başladı. Sanırım garantiye göndericem.
Müşteri hizmetleri arayınız isterseniz birde son olarak size garanti sorunu olup olmadığını cevabını net olarak söylerler 08504336776 oppo müşteri hizmetleri.

Upvote 0