Çözüldü Akıllı kenar çubuğu WhatsApp sorunu

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Dün gece telefon çok ısınıyor diye format attım sonrasında akıllı kenar çubuğu ve oyunda kullandığımız oyun alanının bildirim bölümünden WhatsApp'ı sürekli kullanırım. Ve oyun açık durumda iken ekran içinde ekran formatında 'pip' denir galiba o şekilde açılır ve oyun kapanmazdı. Ama formattan sonra sadece WhatsApp'da oluyor bu, açtığımda oyunu arka plana atıyor ve WhatsApp tam ekran şekilde açılıyor, WhatsApp eski sürüme yükledim, oyun alanının verilerini temizledim, durmaya zorla dedim. Ama düzelmedi (reno 2z)

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Dün gece telefon çok ısınıyor diye format attım sonrasında akıllı kenar çubuğu ve oyunda kullandığımız oyun alanının bildirim bölümünden WhatsApp'ı sürekli kullanırım. Ve oyun açık durumda iken ekran içinde ekran formatında 'pip' denir galiba o şekilde açılır ve oyun kapanmazdı. Ama formattan sonra sadece WhatsApp'da oluyor bu, açtığımda oyunu arka plana atıyor ve WhatsApp tam ekran şekilde açılıyor, WhatsApp eski sürüme yükledim, oyun alanının verilerini temizledim, durmaya zorla dedim. Ama düzelmedi (reno 2z)
Efendim telefonunuzu sarjda kullaniyormusunuz

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Nadiren
Mesajlar birleştirildi:

Mayıs ayı güncellemesinden sonra ısınmaya başladı öncesinde çok az ısınırdı
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Nadiren
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Ekli dosyalar

• IMG_20210522_130816.jpg
    IMG_20210522_130816.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Nadiren
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:
WhatsApp ne oluyor açıkcaaı anlamadım tam olarak anlatırmısınız.

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
WhatsApp ne oluyor açıkcaaı anlamadım tam olarak anlatırmısınız.
Şimdi şöyle, akıllı kenar çubuğu var, oradan bazı uygulamaları (mesajlar, WhatsApp, hesap makinesi, vs.) Tam ekran olmadan ve kullandığımız uygulamadan çıkmadan kullanabiliyoruz. Örnek veriyorum YouTube da video izlerken aynı anda YouTube'dan çıkmadan mesajlar uygulamasını açabiliyoruz. Ancak dünden beridir WhatsApp bunu yapmıyor, tam ekran olarak açılıyor ve o anda kullandığın uygulama arka plana gidiyor. Sorunum bu Elif hanım
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesela bu ekran görüntüsünde pubg oynarken oyundan çıkmadan WhatsApp kullanıyordum ve bunu sürekli yaparım, artık olmuyor, WhatsApp'a tıkladığımda WhatsApp tam ekran olarak açılıyor ve oyun arka plana gidiyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210522_144119.jpg
    IMG_20210522_144119.jpg
    319.4 KB · Görüntüleme: 18
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Şimdi şöyle, akıllı kenar çubuğu var, oradan bazı uygulamaları (mesajlar, WhatsApp, hesap makinesi, vs.) Tam ekran olmadan ve kullandığımız uygulamadan çıkmadan kullanabiliyoruz. Örnek veriyorum YouTube da video izlerken aynı anda YouTube'dan çıkmadan mesajlar uygulamasını açabiliyoruz. Ancak dünden beridir WhatsApp bunu yapmıyor, tam ekran olarak açılıyor ve o anda kullandığın uygulama arka plana gidiyor. Sorunum bu Elif hanım
YouTube da tam ekran ken bildirim geldiğinde serbest pencere olarak geldiğinde açtığınızda yuvarlak olan solda işarete basarsanız WhatsApp kenarda gizli şekilde sizi bekler.
Bir deneyin isterseniz.

Ayrıca WhatsApp'ın önbelleği ve verileri siliniz.
WhatsApp ın sözleşmesini kabul ettiniz mi? Etmediyseniz kısıtlama tam anlamıyla fonksiyonlarını kullandırmayada bilir uygulamanın.

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Sarjda oynamak cihaza maddi sorunlar yasatabilir
-islemci arizasi
-batarya yipranmasi
-ekrana zarar vermesi
Mesajlar birleştirildi:

Pubg gibi oyunlar oynadinizda parlaklik seviyesi az fps grafigi dusukte oynarsaniz isinmaz

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Bu durum başkasında varmı yapabilirmi rica etsem.
Xiaomi kullanan bir arkadaşıma anlattım o da aynı sorunun dünden beridir onda da olduğunu söyledi.
Mesajlar birleştirildi:

Xiaomi kullanan bir arkadaşıma anlattım o da aynı sorunun dünden beridir onda da olduğunu söyledi.
Ama sonradan düzelmiş
Mesajlar birleştirildi:

YouTube da tam ekran ken bildirim geldiğinde serbest pencere olarak geldiğinde açtığınızda yuvarlak olan solda işarete basarsanız WhatsApp kenarda gizli şekilde sizi bekler.
Bir deneyin isterseniz.

WhatsApp ın sözleşmesini kabul ettiniz mi? Etmediyseniz kısıtlama tam anlamıyla fonksiyonlarını kullandırmayada bilir uygulamanın.
Sözleşmeyi kabul etmedim, ondan kaynaklı olabilir, çünkü WhatsApp sildim tekrar yükledim düzelmedi
Mesajlar birleştirildi:

Bir deneyin isterseniz.

Sözleşmeyi kabul etmedim, ondan kaynaklı olabilir, çünkü WhatsApp sildim tekrar yükledim düzelmedi
Sarjda oynamak cihaza maddi sorunlar yasatabilir
-islemci arizasi
-batarya yipranmasi
-ekrana zarar vermesi
Mesajlar birleştirildi:

Pubg gibi oyunlar oynadinizda parlaklik seviyesi az fps grafigi dusukte oynarsaniz isinmaz
Bu şekilde yapıyorum zaten akıcı ve aşırı yüksek de oynuyorum

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Mesajlar birleştirildi:

Ama sonradan düzelmiş
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Bu şekilde yapıyorum zaten akıcı ve aşırı yüksek de oynuyorum
Hepsini dusuk yapin bence

gunceleme ile gelen bir sorun olabilir

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Sorunu çözdüm, teşekkür ederim herkese. Sim kart ve sd kartı çıkartıp tekrar format attım düzeldi.

Upvote 0
Çözüm