• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Tartışma Android 12’deki emoji çeşitliliği dikkat çekiyor

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Mesajlar
712
Çözümler
8
Puanları
3,350
Cihaz
A15
Google'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Android 12, yepyeni emojilerle geliyor. Bu emoji seti çok daha gerçekçi ve diğer sistemlerle uyumlu.


Android 12 ile Android’de yapılan en büyük görsel değişikliklerden biri emojide görünüyor. Bununla beraber Google, kullanıcıların geri bildirimlerini önemseyerek yeni sürümde kişiselleştirilen tasarımlar getirdi. Zira kullanıcılar, temalardan şikayetçiydi. Tasarımda önemli bir özellik de emojilerde oldu. Emoji sisteminin kendisi değişmeyecek olsa da, Beta 1 tek başına 389’dan fazla güncel emoji tasarımına sahip.

Android 12 sürümündeki yeni emojiler.

Android 12 ile Android’de yapılan en büyük görsel değişikliklerden biri emojide görünüyor. Bununla beraber Google, kullanıcıların geri bildirimlerini önemseyerek yeni sürümde kişiselleştirilen tasarımlar getirdi. Zira kullanıcılar, temalardan şikayetçiydi. Tasarımda önemli bir özellik de emojilerde oldu. Emoji sisteminin kendisi değişmeyecek olsa da, Beta 1 tek başına 389’dan fazla güncel emoji tasarımına sahip.Daha gerçekçi emojiler Android 12 Beta sürümünde
Geçtiğimiz günlerde Google, I/O 2021 etkinliğinde birçok yeni ürün ve yazılım tanıttı. Etkinlikte şirket, işletim sisteminin yeni sürümü Material You tasarım diliyle adından söz ettirdi.

Android 12 emojileri.
Android 12 son birkaç yılın en önemli güncellemelerinden biri. Hem işlevsellik hem de görünüm açısından Google’ın 2018’de piyasaya sürdüğü Android Pie’den bile daha radikal iyileştirmeler getirdi. Bununla birlikte çok fark edilmeyen özelliklerden birisi de emojilerde oldu.

Her yıl emojiler yeni sürümlerini alıyor. Bununla birlikte, Android 12 ile şirket, mevcut emojilere bazı küçük iyileştirmeler getirdi. Böylece daha standart görünmelerini ve diğer şirketlerin emoji tasarımlarıyla uyumlu olmasını sağlıyor. Bu özellik, aynı emojilerin aynı mesajı ne olursa olsun tüm platformlarda iletebilmesini sağlamak için önemli.

Bu değişikliklerin bazıları hemen fark edilirken, bazılarının bakışta fark edilmesi daha zor. Örneğin, Emojigraph’ın yayımladığı yukarıdaki emoji tablosuna bakalım. Meyvenin sadece yarısını gösteren Hindistan cevizi, Fuji Dağı‘nın suda yansıması, daha gerçekçi alarm saati ve alışveriş arabası, açık alet çantası bunlara örnek.

Sisli, yıldızlı gece, alacakaranlıktaki şehir manzarası ve gün batımı daha önce aynı temel bina setindeydi. Alacakaranlıktaki şehir manzarası tam bir kareydi. Artık Android 12 ile, yıldızlı gece, alacakaranlıktaki şehir ve gün batımı aynı bina grubunda. Hepsi kare bir resimle temsil ediliyor. Sisli hava, artık daha gerçekçi.

Kaynak:shiftdelete.net
 
Reklam
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst