Beklerken sarjin hizli bitmesi

atay78

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaslar dun gece 4 gibi tam sarj olan reno2z telefonumu sarjdan cektim ve sabah 10 gibi elime aldim tam sarjdan yuzde 85 e dusmustu bu bekleme suresinde yuzde 15 lik kayip cok degilmi neden bukadar yemis olabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-24-10-15-52-89.jpg
    Screenshot_2020-07-24-10-15-52-89.jpg
    235.2 KB · Görüntüleme: 31

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Büyük ihtimalle arka planda çalışan uygulamalar var. Batarya kalibrasyonu yapmanızı tavsiye ederim eğer hâlâ böyle azalmalar görürseniz

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Batarya kalibrasyonu için şarjınızı tamamen bitirip tamamen doldurmanız gerekiyor. Ama batarya kalibrasyonu yeni nesil lityum pillere sahip olan telefonlarda maalesef işe yaramıyor. Çünkü döngüler şarj tamamen bitince değil, birim üzerinden eksiliyor.​

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Batarya kalibrasyonu nasil yapiliyor acaba bende arka planda cok guc tuketen bi uygulamadan supheleniyorum

Size tavsiyem öncelikle uygulamalarınızı gözden geçirin, gereksiz vs. varsa silin. Bu olay bir daha tekrarlayacak mı kontrol edin. Ayarlar pil bölümünden güç tasarrufu yap kısmını sürekli alışkanlık haline getirin. Hattınız çekiyor mu, sinyal nasıl bunu kontrol edin çünkü sinyal çekmediği zaman telefon ekstra güç kullanımı yapar sinyal almak için. Telefon çalışabilirlik süresini çok uzun tutmayın, arada bir telefonunuzu kapatıp tekrardan açın. Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim öncelikle
Buna ek olarak SD kart kullanıyorsanız SD kartta virüs olabilir, SD kartta sorun varsa ısınma ve aşırı güç kullanımı yapar

Upvote 0