Yardım Cihazınız için optimize edilemiyor

Sergeant

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar, Google Play'de birçok uygulamada böyle bir yazı çıkıyor önceden yoktu diye hatırlıyorum şuan fark ettim. Neden böyle bir şey olmuş olabilir? Önemli bir sorun değil ama. A9 2020 cihazım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-23-17-34-00-15.jpg
    Screenshot_2021-02-23-17-34-00-15.jpg
    42.7 KB · Görüntüleme: 25

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar, Google Play'de birçok uygulamada böyle bir yazı çıkıyor önceden yoktu diye hatırlıyorum şuan fark ettim. Neden böyle bir şey olmuş olabilir? Önemli bir sorun değil ama. A9 2020 cihazım.

1) Root’lu bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Bazı uygulamalar, root edilmiş telefon veya tabletlerde çalışmayabilir.

2) İndirmek istediğiniz uygulama, mevcut android sürümünüzü desteklemiyor olabilir. Bu durumda telefonunuzun işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

3) Eğer tablet’e yükleme yapıyorsanız, indirdiğiniz uygulama tablet ile uyumlu olmayabilir. Her uygulama telefonlarda çalışmaktadır fakat her uygulamanın tablet desteği olmayabilir.

4)Google play verilerini temizleyerek uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Play Store > Depolama seçeneklerini takip ederek, verileri ve önbelleği temizleyin.

5) Bazı uygulamalar, hatalı güncellemeler sonrası bu tarz hatalar verebilir. Hatanın düzelmesi için herhangi bir değişiklik yapmadan, yeni bir güncelleme yayınlanmasını bekleyin.

Uygulama kaynaklı bir sorun olmadığından emin olmak için, farklı model bir telefondan uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa uygulama kaynaklı mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Genelde sorun 4 numara olabiliyor eğer bu değil se diğerlerinden yada uyumsuz olduğundandır.

Upvote 0

Sergeant

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Cihazım Root'lu değil ve güncel. Benim düşüncem telefona son gelen güvenlik yama güncellemesinden sonra olduğu yönünde. Yeni güncellemeyi bekleyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Cihazım Root'lu değil ve güncel. Benim düşüncem telefona son gelen güvenlik yama güncellemesinden sonra olduğu yönünde. Yeni güncellemeyi bekleyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.
Rica ederim, zaten seçenekleri sundum bunlardan dolayı olabilir siz teyit edip bulmanız için, onlardan biri yada birkaçı olabilir, güncelleme beklemeniz sorunu çözecektir.

Upvote 0