Yardım Citra Emülatör OpenGl sürümünü karşılamadığımı söylüyor

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Normalde Citra OpenGL ES 3.2 istiyor ve ben Oppo Reno 2z kullanıyorum yani bu sürümü destekliyor ama emülatör de oynamaya çalıştığımda grafikler ve sesler bozuluyor Citra nın destek bölümüne konu açtım ve sürücülerin kötü olduğunu güncellenmesi gerektiğini söylediler sorunun nasıl çözüleceğini bilmiyorum ama buraya yazmamı önerdiler yardım eder misiniz?

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Oyun dosyalarında sorun yok bütün oyunlar da oluyor eski oyunlar daha iyi optimize edildiği için daha akıcı oynanabiliyor ama yine de aynı hatayı veriyor Genshin Impact Reno 2Z ye özel olarak optimize yapması lazım Oppo nun yapabileceği bir şey yok orada
Genshin Impact, Reno3 cihazını destekliyor ama Reno2 Z ile aynı grafik kartı ve işlemcisine sahip olduğu için glitch vs. söz konusu oluyor. Olay tamamen OPPO şirketinde bitiyor. Wild Rift oyununda da böyle sorunlar mevcuttu eskiden. Ayrıca desteklenen CPU'lar(oyun içi düşük ayarlarda) kısmında Helio P90 işlemcisinin desteklendiği ve sorunsuz olarak çalıştığı yazıyordu(kendi forumlarında önceden araştırma yaptığımda görmüştüm). Emülatöre gelecek olursak loglara baktığımızda çıkan sonuç grafiksel bozuklukları belli ediyor. Yazılımsal bir hata olduğu için sizin düzeltmeniz mümkün değil. Bu konu hakkında en fazla müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz ama olumlu sonuç alma ihtimaliniz çok düşük.

Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Genshin Impact, Reno3 cihazını destekliyor ama Reno2 Z ile aynı grafik kartı ve işlemcisine sahip olduğu için glitch vs. söz konusu oluyor. Olay tamamen OPPO şirketinde bitiyor. Wild Rift oyununda da böyle sorunlar mevcuttu eskiden. Ayrıca desteklenen CPU'lar(oyun içi düşük ayarlarda) kısmında Helio P90 işlemcisinin desteklendiği ve sorunsuz olarak çalıştığı yazıyordu(kendi forumlarında önceden araştırma yaptığımda görmüştüm). Emülatöre gelecek olursak loglara baktığımızda çıkan sonuç grafiksel bozuklukları belli ediyor. Yazılımsal bir hata olduğu için sizin düzeltmeniz mümkün değil. Bu konu hakkında en fazla müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz ama olumlu sonuç alma ihtimaliniz çok düşük.
Ben Genshin Impact powervr a optimize değil diye biliyorum

Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben çok öncesinde baktığımda sadece desteklendiği yazısını görmüştüm. Şimdi internetten oyunun oynanış videolarına baktığımda gerçekten bizim işlemcilerimizle uyumlu olmadığını gördüm.
Yardım ettiğin için teşekkür ederim ama müşteri hizmetlerini arayıp söylemenin bir anlamı yok belki kendileri güncelleme ile düzeltirler

Upvote 0