Yardım Citra Emülatör OpenGl sürümünü karşılamadığımı söylüyor

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Normalde Citra OpenGL ES 3.2 istiyor ve ben Oppo Reno 2z kullanıyorum yani bu sürümü destekliyor ama emülatör de oynamaya çalıştığımda grafikler ve sesler bozuluyor Citra nın destek bölümüne konu açtım ve sürücülerin kötü olduğunu güncellenmesi gerektiğini söylediler sorunun nasıl çözüleceğini bilmiyorum ama buraya yazmamı önerdiler yardım eder misiniz?

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Reno2z de skntilida pokemon oyununu rahat oynatiyor ben emuda bi sknti goremedim..cos 7.1 de

Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ultra sun,moon veya normal sun ve moon da bu şekilde bozuluyor x ve y de ses bozuluyor
Screenshot_2021-06-19-01-16-36-44_d4f2be808e8ee95dffc2e61a2b7efef4.jpg
Screenshot_2021-06-19-01-00-06-16_d4f2be808e8ee95dffc2e61a2b7efef4.jpg

Mesajlar birleştirildi:

[ 4.468691] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/renderer_opengl.cpp:Init:1267: GL_RENDERER: PowerVR Rogue GM9446
[ 4.469866] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/gl_format_reinterpreter.cpp:ShaderD24S8toRGBA8:291: Texture views are unsupported, reinterpretation will do intermediate copy
[ 4.469898] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/gl_format_reinterpreter.cpp:FormatReinterpreterOpenGL:386: Using shader for D24S8 to RGBA8 reinterpretation

Gönderdiğim log dosyasında bu hatayı aldığım yazıyor

Upvote 0

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
sonradan bozmuşlar boyle hata vermiodu oynadığımda :/

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
GPU uyumsuzluğu sonucu belirli dokuları, gölgelendirmeleri ve renkleri yükleyememiş. Bazı oyunlarda da böyle sıkıntılar mevcut. OPPO kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca daha detaylı bir log dosyası olursa sorunu daha hızlı anlayabiliriz.

Son düzenleme:
Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
GPU uyumsuzluğu sonucu belirli dokuları, gölgelendirmeleri ve renkleri yükleyememiş. Bazı oyunlarda da böyle sıkıntılar mevcut. OPPO kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca daha detaylı bir log dosyası olursa sorunu daha hızlı anlayabiliriz.
Burada nasıl paylaşabilirim log dosyasını sanırım txt atamıyorum
Mesajlar birleştirildi:

Yapabildiysem eğer 10 kb olan Ultra Moon 64 kb olan da X den aldığım log dosyası

Ekli dosyalar

• Citra_log.zip
    9.4 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Dediğim gibi GPU ve CPU uyumsuzluğu mevcut. Büyük ihtimalle OPPO tarafından kaynaklanıyor bu sorun.

[ 4.647145] Frontend <Info> main/jni/native.cpp:RunCitra:148: Citra is Starting
[ 4.683699] Config <Info> main/jni/config.cpp:LoadINI:49: Successfully loaded /sdcard/citra-emu/config/config.ini
[ 4.684322] Service.FS <Error> core/file_sys/ncch_container.cpp:LoadHeader:161: 16384
[ 4.685826] Service.FS <Error> core/file_sys/ncch_container.cpp:Load:242: Secure1 KeyX missing
Uygulama doğru bir şekilde başlıyor ama sonrasında gerçekleşen çoğu işlem hata içeriyor.
"ncch_container.cpp" adlı dosyanın içindeki kodlara bakabilseydik sorunun çözümünü bulabilirdik ama yapacak herhangi bir şey yok bu durumda.

[ 4.841668] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/renderer_opengl.cpp:Init:1265: GL_VERSION: OpenGL ES 3.2 build 1.11@5425693
[ 4.841686] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/renderer_opengl.cpp:Init:1266: GL_VENDOR: Imagination Technologies
[ 4.841689] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/renderer_opengl.cpp:Init:1267: GL_RENDERER: PowerVR Rogue GM9446
[ 4.857204] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/gl_format_reinterpreter.cpp:ShaderD24S8toRGBA8:291: Texture views are unsupported, reinterpretation will do intermediate copy
[ 4.857228] Render.OpenGL <Info> video_core/renderer_opengl/gl_format_reinterpreter.cpp:FormatReinterpreterOpenGL:386: Using shader for D24S8 to RGBA8 reinterpretation
Ayrıca GPU ve CPU sürümleri uyumlu olmasına rağmen tekrardan hata veriyor. CPU ve GPU programa herhangi bir geribildirim yollamadığı için bu şekilde hatalar alıyorsunuz. Ayrıca buraya ses loglarını koymadım ama aynı şekilde bu hata ses dosyalarında da var( ses dosyalarının neden böyle bir hata verdiğini tam olarak bulamadım ). Kısacası bunun çözümü ancak telefona gelecek güncellemelerle olur.

Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dediğim gibi GPU ve CPU uyumsuzluğu mevcut. Büyük ihtimalle OPPO tarafından kaynaklanıyor bu sorun.

Uygulama doğru bir şekilde başlıyor ama sonrasında gerçekleşen çoğu işlem hata içeriyor.
"ncch_container.cpp" adlı dosyanın içindeki kodlara bakabilseydik sorunun çözümünü bulabilirdik ama yapacak herhangi bir şey yok bu durumda.

Ayrıca GPU ve CPU sürümleri uyumlu olmasına rağmen tekrardan hata veriyor. CPU ve GPU programa herhangi bir geribildirim yollamadığı için bu şekilde hatalar alıyorsunuz. Ayrıca buraya ses loglarını koymadım ama aynı şekilde bu hata ses dosyalarında da var( ses dosyalarının neden böyle bir hata verdiğini tam olarak bulamadım ). Kısacası bunun çözümü ancak telefona gelecek güncellemelerle olur.
Böyle bir durum olduğunu nasıl iletebilirim?

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Böyle bir durum olduğunu nasıl iletebilirim?
Müşteri hizmetlerini arayıp iletebilirsiniz ama büyük bir sorun olmadığı için OPPO ekibi ilgilenmeyecektir. Telefona gelen her güncelleme(major, minor farketmeksizin) içinde grafik ve işlemci güncellemeleri vardır. Örneğin Genshin Impact gibi oyunlarda Reno2 Z modelinde stabil çalışmamaktadır. Kısacası güncelleme beklemek zorunda olabilirsiniz. Ayrıca bir şey sormak daha istiyorum. Bu hata sadece dediğiniz oyunlarda mı geçerli? Belki de bütün hata oyun dosyalarındadır. Emülatör kullanmadığım için uygulamanın çalışma prensibini tam olarak bilmiyorum.

Upvote 0

NightWish

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Müşteri hizmetlerini arayıp iletebilirsiniz ama büyük bir sorun olmadığı için OPPO ekibi ilgilenmeyecektir. Telefona gelen her güncelleme(major, minor farketmeksizin) içinde grafik ve işlemci güncellemeleri vardır. Örneğin Genshin Impact gibi oyunlarda Reno2 Z modelinde stabil çalışmamaktadır. Kısacası güncelleme beklemek zorunda olabilirsiniz. Ayrıca bir şey sormak daha istiyorum. Bu hata sadece dediğiniz oyunlarda mı geçerli? Belki de bütün hata oyun dosyalarındadır. Emülatör kullanmadığım için uygulamanın çalışma prensibini tam olarak bilmiyorum.
Oyun dosyalarında sorun yok bütün oyunlar da oluyor eski oyunlar daha iyi optimize edildiği için daha akıcı oynanabiliyor ama yine de aynı hatayı veriyor Genshin Impact Reno 2Z ye özel olarak optimize yapması lazım Oppo nun yapabileceği bir şey yok orada

Upvote 0