Çözüldü ColorOS 13 uygulamaları hakkında

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Merhaba arkadaşlar,A74 colorOS 12 kullanıyor ancak bir sorum var sistem colorOS 12 kullandığı halde neden güncellemelerle bilrikte colorOS uygulamalari colorOS 13 sürümüne güncelleniyor?Bu colorOS 13 güncellemesinin boyutunu azaltmak amacıyla mi yapiliyor?

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
]Teşekkür ederim açıklama için. Ben A74 kullanıcısı değilim ama forumda ve Facebook sayfalarında bu telefon hakkında sıkça şikayetler yapılıyor. Daha çok işlemci kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Madem bu kadar problem var ise daha fazla cihazı yoracak bir büyük sürüm iyi olmaz ve kullanıcıyı daha fazla üzer diye düşünüyorum. Var olan sürüm cihaza göre optimize edilirse daha iyi bir kullanıcı deneyimi olur. Bence yeni sürümden ziyade A74 kullanıcıları daha stabil bir kullanım isterlerse daha iyi olur. Olan olmuş artık, zararın neresinden dönülürse kârdır
Cihaz alırken işlemci si her tür özelliklerine bakmak gerekir fiyat performans acısından değerlendirmek gerekir ki bizde ki alğı her zaman şu yeni model çıktı ise daha iyidir karşılaştırma yapmak gerekir. Malum bütçe de etken buna ama her modelin kendine göre avantajı ve dezavantajlı var ama biz toplum olarak görsele önem veriyoruz genelimiz

Upvote 0

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Şu meşhur olan kasma donma sorunlarını ben hiç yaşamıyorum gerçekten 11'e göre daha hızlı bir cihazmıs gibi geliyor bana,dediğinizde haklısınız kasma donma sorunları olan telefona verilince ne olur bilemeyiz ama a73'ün iki android güncellemesi alıp a74'ün almaması garip olur diye düşünüyorum.
Biraz coloros forumlarına baktım. 13 sürümü büyük ihtimalle verilecek. Hatta bazı üyelere beta sürümü için kayıt yaptırmayı önermişler. İyice denesinler sonra versinler Türkiye'ye. Geç olsun, temiz olsun
Mesajlar birleştirildi:

Cihaz alırken işlemci si her tür özelliklerine bakmak gerekir fiyat performans acısından değerlendirmek gerekir ki bizde ki alğı her zaman şu yeni model çıktı ise daha iyidir karşılaştırma yapmak gerekir. Malum bütçe de etken buna ama her modelin kendine göre avantajı ve dezavantajlı var ama biz toplum olarak görsele önem veriyoruz genelimiz
Evet haklısın. Bir önceki cihazım gelişmiş bir mediatek işlemciye sahipti. Ram 3 gb idi. Aslında ilk etapta sorun yaşatmaz diye düşünürsün ama çok çektirdi bana. Bir daha snapdragon işlemciden şaşmam. Şimdi dünya varmış diyorum.

Upvote 0

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Biraz coloros forumlarına baktım. 13 sürümü büyük ihtimalle verilecek. Hatta bazı üyelere beta sürümü için kayıt yaptırmayı önermişler. İyice denesinler sonra versinler Türkiye'ye. Geç olsun, temiz olsun
Mesajlar birleştirildi:

Evet haklısın. Bir önceki cihazım gelişmiş bir mediatek işlemciye sahipti. Ram 3 gb idi. Aslında ilk etapta sorun yaşatmaz diye düşünürsün ama çok çektirdi bana. Bir daha snapdragon işlemciden şaşmam. Şimdi dünya varmış diyorum.
@Oğuz Temülken beta kullanıcı sı olmak mantıklı mı bana sorarsanız değil ki iphone da beta kullanıcısıyım ki güncellemeler önceden geliyor fakat cihaza stabil olmuyor bir sürü sorunla karşı karşıya gelebiliyorsunuz ki şuanda bir cok forumdaşın color os 12 de ki sorunları dile getirmesi gibi.

Upvote 0

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
@Oğuz Temülken beta kullanıcı sı olmak mantıklı mı bana sorarsanız değil ki iphone da beta kullanıcısıyım ki güncellemeler önceden geliyor fakat cihaza stabil olmuyor bir sürü sorunla karşı karşıya gelebiliyorsunuz ki şuanda bir cok forumdaşın color os 12 de ki sorunları dile getirmesi gibi.
Evet bencede beta sürümü kullanmak eğer geliştirici değilseniz mantıklı değil. Stabil sürüm her zaman daha iyidir.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Beta kullanıcısı olmak demek hatalara karşılaşmak istiyorum deneyimlemek istiyorum demek ilk hataları ben göreyim ki stabil olmak nasıl bişeymiş kıymetini bileyim demek :)

Upvote 0