Çözüldü ColorOS 13 uygulamaları hakkında

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Merhaba arkadaşlar,A74 colorOS 12 kullanıyor ancak bir sorum var sistem colorOS 12 kullandığı halde neden güncellemelerle bilrikte colorOS uygulamalari colorOS 13 sürümüne güncelleniyor?Bu colorOS 13 güncellemesinin boyutunu azaltmak amacıyla mi yapiliyor?

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba arkadaşlar,A74 colorOS 12 kullanıyor ancak bir sorum var sistem colorOS 12 kullandığı halde neden güncellemelerle bilrikte colorOS uygulamalari colorOS 13 sürümüne güncelleniyor?Bu colorOS 13 güncellemesinin boyutunu azaltmak amacıyla mi yapiliyor?
Sizin anlattığınız olay nasıl color os 13 uygulamalarını kullanıyor color os 13 de farklı uygulamalar ve güncellemeler gelecektir ki görsel anlamda değişkenlik gösterebilir bu konuya nerden vardınız anlamadım??

Upvote 0

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Hayır sadece bir kaç uygulama böyle oluyor örneğin hesap makinesi ve dosyalar uygulaması 13 sürümüne sahip, diğer uygulamalar 12 sürümünde,sadece niye 12 sürümündeyken 13 sürümüne güncelleniyor onu merak ettim.
Screenshot_2022-12-18-21-14-59-32_f40a83f504dccd7f68fe1f6e8cd8ec9a.jpg

Upvote 0

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Upvote 0
Çözüm

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Benimde aklımda A74 e ColorOS 13 vermeyecekler diye bir düşünce oluştu. ColorOs 12 bile bu kadar kasarken vermezler diye düşünüyorum

Upvote 0

oksilado

Valhalla
Forum Ekibi
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Benimde aklımda A74 e ColorOS 13 vermeyecekler diye bir düşünce oluştu. ColorOs 12 bile bu kadar kasarken vermezler diye düşünüyorum
Gün içerisinde oppo müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Şuan için Türkiye için resmi bir açıklama yokmuş color os 13 için hangi cihazlara geleceğini belirtmemişler. Resmi güncelleme ve resmi bir açıklama olması durumunda bilgilendirme yi kendi sitelerinden yapacaklarını dile getirdiler @Oğuz Temülken

Upvote 0

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Gün içerisinde oppo müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Şuan için Türkiye için resmi bir açıklama yokmuş color os 13 için hangi cihazlara geleceğini belirtmemişler. Resmi güncelleme ve resmi bir açıklama olması durumunda bilgilendirme yi kendi sitelerinden yapacaklarını dile getirdiler @Oğuz Temülken
Kusura bakmayın size bir sorum daha olacak,
Telefonlara gelen güvenlik ve iyileştirme güncellemeleri neye göre belirleniyor?Oppo'nun telefonlara gelen sürümleri test ettiği Türkiye'de bulunan ar-ge merkezi gibi ofisleri var mı? Türkiye'deki fabrikasini da merak ediyorum ziyaretci alabiliyorlarsa şahsen bir gün gidip daha yakından görmek isterim.

Upvote 0

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Gün içerisinde oppo müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Şuan için Türkiye için resmi bir açıklama yokmuş color os 13 için hangi cihazlara geleceğini belirtmemişler. Resmi güncelleme ve resmi bir açıklama olması durumunda bilgilendirme yi kendi sitelerinden yapacaklarını dile getirdiler
]Teşekkür ederim açıklama için. Ben A74 kullanıcısı değilim ama forumda ve Facebook sayfalarında bu telefon hakkında sıkça şikayetler yapılıyor. Daha çok işlemci kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Madem bu kadar problem var ise daha fazla cihazı yoracak bir büyük sürüm iyi olmaz ve kullanıcıyı daha fazla üzer diye düşünüyorum. Var olan sürüm cihaza göre optimize edilirse daha iyi bir kullanıcı deneyimi olur. Bence yeni sürümden ziyade A74 kullanıcıları daha stabil bir kullanım isterlerse daha iyi olur. Olan olmuş artık, zararın neresinden dönülürse kârdır

Upvote 0

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
]Teşekkür ederim açıklama için. Ben A74 kullanıcısı değilim ama forumda ve Facebook sayfalarında bu telefon hakkında sıkça şikayetler yapılıyor. Daha çok işlemci kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Madem bu kadar problem var ise daha fazla cihazı yoracak bir büyük sürüm iyi olmaz ve kullanıcıyı daha fazla üzer diye düşünüyorum. Var olan sürüm cihaza göre optimize edilirse daha iyi bir kullanıcı deneyimi olur. Bence yeni sürümden ziyade A74 kullanıcıları daha stabil bir kullanım isterlerse daha iyi olur. Olan olmuş artık, zararın neresinden dönülürse kârdır
Şu meşhur olan kasma donma sorunlarını ben hiç yaşamıyorum gerçekten 11'e göre daha hızlı bir cihazmıs gibi geliyor bana,dediğinizde haklısınız kasma donma sorunları olan telefona verilince ne olur bilemeyiz ama a73'ün iki android güncellemesi alıp a74'ün almaması garip olur diye düşünüyorum.

Upvote 0