ColorOS 7 dark mod ile batarya performansı incelemesi

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Bence de bir optimizasyon güncellemesi ile halledilebilir diye düşünüyorum. Bu arada batarya kalibrasyonu nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
Şimdiye kadar kalibrasyonlarımı şöyle yaptım;
Önce bitene kadar kullandım telefon kapansın diye. Kapandıktan sonra 2-3 saat arası bıraktım tamamen dolup biraz kalması için. Şarjdan çıkarıp telefonu açtım, açıldıktan sonra şarja takıp %100 olmasını bekliyordum. Çevremden tanıdığım telefoncular hep yolu yapıyordu bende kullandım. Bir miktar yarayabiliyor.
Mesajlar birleştirildi:

Ben de bir tek benimki sorunlu sanıyordum. İlk birkaç gün 7-8 saat süre alırken şu an 4-6 arası alıyorum.
Bende ilk 2-3 gün aldım 7-8 saat süre çok iyi dedim, sonra 4-6 arası... Herkeste başladı bu sorun üzülüyorum.

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Şimdiye kadar kalibrasyonlarımı şöyle yaptım;
Önce bitene kadar kullandım telefon kapansın diye. Kapandıktan sonra 2-3 saat arası bıraktım tamamen dolup biraz kalması için. Şarjdan çıkarıp telefonu açtım, açıldıktan sonra şarja takıp %100 olmasını bekliyordum. Çevremden tanıdığım telefoncular hep yolu yapıyordu bende kullandım. Bir miktar yarayabiliyor.
Mesajlar birleştirildi:

Bende ilk 2-3 gün aldım 7-8 saat süre çok iyi dedim, sonra 4-6 arası... Herkeste başladı bu sorun üzülüyorum.
Hepimizde aynı problem var sanırım, mesela bende parmak izi okuyucu hızı da güncellemenin ilk günlerine oranla düştü. Jet gibi açıyordu önceden. Bu arada çok teşekkür ederim hocam anlatımınız için :)

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Hepimizde aynı problem var sanırım, mesela bende parmak izi okuyucu hızı da güncellemenin ilk günlerine oranla düştü. Jet gibi açıyordu önceden. Bu arada çok teşekkür ederim hocam anlatımınız için :)
Parmak izi bende pek değişmedi ama yine optimizasyon güncellemesi hard resetle kesin düzelecek bişey bu parmak izi, umarım batarya konusunu da düzeltirler.
Rica ederim :)

eerkanyildizz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dünkü konuyu açtığım kullanımım ile bugün arasında pek bir değişiklik olmamasına rağmen bugün 6 buçuk saat ekran süresi aldım. Ve evet parmak izi bende de güncellemenin ilk günlerine oranla geriledi

Borsayt

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
1.30 saat cod ve youtube kullanımı biraz etkiledi sanırım. Bu gün ana ekranda falan düzenlemeler yaptım bu gün daha iyi olur gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-15-18-17-38-21.jpg
    Screenshot_2020-07-15-18-17-38-21.jpg
    249.1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20200716_122815.jpg
    IMG_20200716_122815.jpg
    241.3 KB · Görüntüleme: 32

ErkamS

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sizin yine Coloros 7 de böyle benim 6.1 ekran açık 5 saati zor görüyor.1 haftadır 24 saat dolmadan şarja takıyorum.

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bende de durum böyle bilemedim ama...

Nasıl bir kullanım ile bu değerleri alıyorsunuz? Detaylı bilgi paylaşır mısınız?

3000-4000 mAh bataryası olan bir telefonun günlük aktif kullanımında bu değerlere çıkması imkansıza yakın. Pil durumundan en çok güç tüketen uygulamanın hangisi olduğunu ve kaç mAh güç tükettiğine bakar mısınız bir de?

Bende durum bu şekilde şuan :rolleyes:

WhatsApp Image 2020-07-28 at 13.38.36 (1).jpegWhatsApp Image 2020-07-28 at 13.38.36.jpeg

Son düzenleme:

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Nasıl bir kullanım ile bu değerleri alıyorsunuz? Detaylı bilgi paylaşır mısınız?

3000-4000 mAh bataryası olan bir telefonun günlük aktif kullanımında bu değerlere çıkması imkansıza yakın. Pil durumundan en çok güç tüketen uygulamanın hangisi olduğunu ve kaç mAh güç tükettiğine bakar mısınız bir de?

Ekli dosyayı görüntüle 1338Ekli dosyayı görüntüle 1339
Ona bakarsanız diğer markalarında batarya değerleri 4000 mAh. İşin içinde yazılımda var. OPPO genellikle 4000-4500 mAh arası cihazlar üretiyor. Yapacağınız işlemlerde bataryadan farklı mAh değeri alır. Instagram genellikle fazla yiyor. Youtube ise ona göre daha az. Batarya sağlığınızı kontrol ediniz.

Kendi pil değerlerimi bırakıyorum alt kısıma
Screenshot_2020-07-28-14-39-51-15.jpg

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z

Ekli dosyayı görüntüle 1338Ekli dosyayı görüntüle 1339

Aslında pek imkansız değil :) geçen gün %15lerde iken 10 saati gördüm.

Screenshot_2020-07-28-14-50-12-06.jpg
Screenshot_2020-07-28-14-50-29-88.jpg