ColorOS 7 dark mod ile batarya performansı incelemesi

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ona bakarsanız diğer markalarında batarya değerleri 4000 mAh. İşin içinde yazılımda var. OPPO genellikle 4000-4500 mAh arası cihazlar üretiyor. Yapacağınız işlemlerde bataryadan farklı mAh değeri alır. Instagram genellikle fazla yiyor. Youtube ise ona göre daha az. Batarya sağlığınızı kontrol ediniz.

Kendi pil değerlerimi bırakıyorum alt kısıma
Ekli dosyayı görüntüle 1342

Hocam merhabalar,

Benim dikkat çekmek istediğim tek nokta ekran açık kalma süresi değil. Son tam şarjdan sonra kullanım süresi ile birlikte ekran açık kalma süresini değerlendiriyorum.

Shark arkadaşımızın yukarıdaki mesajımda alıntıladığım paylaşımındaki değerlere baktığımızda;

%22 kalan şarj değeri ile,
2 gün 7 saat geçen zamanın yanında 9 saat ekran açık süresi vermiş. Bunun da yanında kalan kullanım süresi olarak 5 saat öngörüyor. Demek ki devam edilse, toplamda 2 buçuk gün toplam kullanım ve 10-11 saat ekran açık süresi verecek.

Bu değerlerin nasıl yakalandığını merak ettim sadece. Bir ara hiç oyun oynamadan deneyeceğim.

Aslında pek imkansız değil :) geçen gün %15lerde iken 10 saati gördüm.

Ekli dosyayı görüntüle 1346Ekli dosyayı görüntüle 1347

Erolalper

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim dikkatimi çeken, Yuksek ekran süresi alan arkadaşların ekran goruntulerinde wifi acik, az alan arkadaşlarin 4.5g açık. O ikisi arasında çok fark vardir. Hele yüksek alan bir arkadaşın ne wifi ne de hucresel acikti :)

Yüksek süre alan arkadaşlar bir gün boyunca 4.5g ile dolaşsın ve 10adet foto çeksin, öyle kıyaslayın bence :)

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Benim dikkatimi çeken, Yuksek ekran süresi alan arkadaşların ekran goruntulerinde wifi acik, az alan arkadaşlarin 4.5g açık. O ikisi arasında çok fark vardir. Hele yüksek alan bir arkadaşın ne wifi ne de hucresel acikti :)

Yüksek süre alan arkadaşlar bir gün boyunca 4.5g ile dolaşsın ve 10adet foto çeksin, öyle kıyaslayın bence :)

Wifi ile mobil veri arasında tabii ki fark vardır, hat bide çekmiyorsa telefon hat çekmesi için daha çok güç harcayacağı için ekstra batarya kullanımı mevcut olur.

Hocam merhabalar,

Benim dikkat çekmek istediğim tek nokta ekran açık kalma süresi değil. Son tam şarjdan sonra kullanım süresi ile birlikte ekran açık kalma süresini değerlendiriyorum.

Shark arkadaşımızın yukarıdaki mesajımda alıntıladığım paylaşımındaki değerlere baktığımızda;

%22 kalan şarj değeri ile,
2 gün 7 saat geçen zamanın yanında 9 saat ekran açık süresi vermiş. Bunun da yanında kalan kullanım süresi olarak 5 saat öngörüyor. Demek ki devam edilse, toplamda 2 buçuk gün toplam kullanım ve 10-11 saat ekran açık süresi verecek.

Bu değerlerin nasıl yakalandığını merak ettim sadece. Bir ara hiç oyun oynamadan deneyeceğim.

Kullanıcının kullanımına göredir bu aslında. Oyun, müzik uygulamaları(özellikle spotify çok şarj yiyen bir şey) mobil verinin ne sıklıkla açıldığı veya hattınızın çekim kuvveti gibi bir sürü faktör vardır.
2-3 gündür mobil veriyi sık açmak zorunda kalıyorum ve farkı rahatlıkla görebiliyorum.

!!*HAYALET*!!

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Wifi ile mobil veri arasında tabii ki fark vardır, hat bide çekmiyorsa telefon hat çekmesi için daha çok güç harcayacağı için ekstra batarya kullanımı mevcut olur.

Kullanıcının kullanımına göredir bu aslında. Oyun, müzik uygulamaları(özellikle spotify çok şarj yiyen bir şey) mobil verinin ne sıklıkla açıldığı veya hattınızın çekim kuvveti gibi bir sürü faktör vardır.
2-3 gündür mobil veriyi sık açmak zorunda kalıyorum ve farkı rahatlıkla görebiliyorum.
Aslında bende mobil veri her zaman açık ve spotify ı sürekli kullanan birisiyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-28-17-51-25-42.jpg
    Screenshot_2020-07-28-17-51-25-42.jpg
    134.9 KB · Görüntüleme: 23

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefon ile çok vakit geçirmezseniz yani instagram, facebook, twitter gibi uygulamalarda çok takılmazsanız sizlerde bu zamanlara ulaşabilirsiniz. Benim rekorum 2g 10sa. Bunu yaparken bende arada instagram twitter facebook'a girdim ama normal zamandan az oldu tabii ki. Bunlara dikkat ederseniz iyi olur batarya kullanım süresinde.

Ekleme: Orada twitter vs. demişim lakin youtube, twitch bunlarıda unutmayalım. 1080p izlemek bile etkendir.

eerkanyildizz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar, ColorOS 7 ile başlarda 7 saati bile göremezken, kullanımım değişmemesine rağmen 9-10 saat ekran süresi almaya başladım. Nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok

platenwas

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
A5 2020 Coloros 6 durum bu şekil 7 güncellemesini ne yazık ki hala alamadım alınca test eder güncellerim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-30-10-01-23-02.png
    Screenshot_2020-07-30-10-01-23-02.png
    69.2 KB · Görüntüleme: 23

platenwas

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Çok iyi. Güç kullanım kısmını paylaşabilir misiniz rica etsem? Neler yapıyorsunuz daha çok, bizimle paylaşır mısınız?
Screenshot_2020-07-30-18-04-22-88.pngScreenshot_2020-07-30-18-04-40-26.png Sadece tek özen gösterdiğim şey şarjımın %1 ile %5 arasına düşmeden şarja takmamam ve her zaman wifi kapalı uçak modu açık şekilde şarjı doldurmam

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar bunda bilemiycek bişey yok. Olay çok basit. Ben de dark modda kullanıyorum cihazı. Çok fazla Görüntülü görüşme yapıyorum. Çok fazla oyun oynuyorum. Instagram face Twitter sürekli açık ve kullanıyorum. Bu yüzden 7.30 - 8 saat arası değişiyor ekran sürem. Eğer oyun az oynarsam ya da oynamazsam veya görüntülü görüşme yapmazsam 10 saate kadar gittiği oluyor. Ben de son sürüm C 27 var ColorOS 7. Gayet stabil ve pil performansı dediğim şekilde çok çok iyi..