Tartışma ColorOS 7 güncelleme yorumları

W

wittroc

Guest
Screenshot_2020-07-02-14-13-43-81.jpg

Bu da yeni VOOC simgesi.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Dün bende de böyleydi :) sonra şarja taktım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-01-19-49-03-62.jpg
    Screenshot_2020-07-01-19-49-03-62.jpg
    236.4 KB · Görüntüleme: 65

Bısmarck

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Ekli dosyayı görüntüle 931
Aslında ColorOS 6'da bile var olan bir özellik.
Ayarlar > Kolaylaştırıcı Araçlar > Gezinti Düğmeleri seçeneğinde eklediğim görselde en altta yer alan seçenek aktif ise Youtube veya bir oyundan çıkmak için iki defa tıklamanız gerekiyor. Kapatırsanız sorun ortadan kalkar.
Hayır bende orası kapalı olduğu halde sorun çıkarıyor coloros6 kullanırken orayı kapattığımda sorun kalkmıştı ama şu an birkaç defa kaydırmam gerekiyor ayrıca akıllı çubuk çok geç açılıyor ve orada neden ses artırma azaltma yok hala anlamadım

underblue

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Özelliğin adı değişti. Göz Rahatlığı'nı açabilirsin

Benim 2z'me güncelleme gelip anneminkine hâlâ gelmediğinden rahatça karşılaştırma yapabiliyorum şu an. Tekrar baktım, şimdi şöyle: normalde Göz Rahatlığında eskiden üç seçenek vardı: Renk (sarılaştırma), Siyah ve Beyaz (grayscale'laştırma), ve Gece Göz Bakımı (işte bu renkleri siyah beyaz yapıp tersine çeviriyor, bu sayede internette gezerken sayfa beyaz olsa bile gözlerini yormuyor; Dark Mode bu fırsatı vermiyor, ve bu özellik kalkmış, onun yerine ilk iki özellik ve Dark Mode gelmiş ayrı olarak)

En mantıklısı ss koyayım:

Screenshot_2020-07-04-11-58-48-59.jpg
IMG-20200704-WA0003.jpg

Son düzenleme:

RedLinee

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Güncelleyeli yarım saat oldu. Öncelikle telefonda ana menü haricinde bir hızlanma fark etmedim. Ram kullanımında artış olmuş, bildirim paneli ve smart asistan gayet hoş bir görüntüye sahip olmuş. Animasyonlu duvar kağıtlarına yenileri eklenmiş ve mükemmel olmuş. Simge özelleştirme de güzel olmuş ama şahsen beni tatmin etmedi. Bunlar dışında pek bir şey fark etmedim. Sizler de soru sorabilirsiniz.​
Ek: Artık ekran kaydı yaparken sistem sesini veya mikrofon sesinden kayıt yapmasını seçebiliyoruz.​
Ek: Video çözünürlüğü gelmiş (önceden de olabilir).​
Ek: Kapalı ekranda (Always on Display) her uygulamanın bildirimi gözüküyor.​
Ek: Artık tek tek uygulama bildirimi gizlemek yerine direkt tümünü hassas içerik olarak işaretleme gelmiş.​
Ek: Odaklanma Modu gayet güzel olmuş.

Ek: Galeride neredeyse hiç değişiklik yok.
Ek: Ses panelinde değişiklik olmuş. Daha ince.
Ek: Bildirim çubuğunda uygulama simgeleri siyah olduğundan bildirim geldiğinde pek göremiyoruz.​
Ek: Aşırı olmasa da hızlanma var.​
Ek: Karanlık modun da etkisiyle şarj daha uzun gidiyor.​

Ek: Kapalı ekranda (Always on Display) her uygulamanın bildirimi gözüküyor.
Bu özelliği aktif etmek için bir işlem yapmak gerekiyor mu a5 2020 kullanıyorum ama ekran ayarlarında boyle bır secenek yok.

Topraksi

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Coloros 7 güncellemesinden sonra ekranın üstünde kapalı olmasına rağmen alarm işareti çıkıyor. Bununla ilgili bilgisi olan ve de nasıl kapatılacağını bilen var mı?
IMG_20200722_150403.jpg

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Dediğim gibi sırasıyla ayarlar ek ayarlar fabrika ayarları tüm verileri sifirla sadece sistem ayarlarını sıfırla diyip telefonu kapatıp açın cozulecektir