Tartışma ColorOS 7 İkinci Etap Başladı (Reno 2Z)

Erolalper

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
@Erolalper Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz

Ne screenshot ne de ekran kaydinda göründü , ben de başka bir tel ile çektim, çok ilginç :) bir iki an görünüp kayboluyor ana ekrana dönüldüğünde.
IMAG0190.jpg
IMAG0190.jpg

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ekran görüntüsünde çıkmıyorsa Arayüz framing hatası büyük ihtimalle
Sistem başlatıcı verilerini silmek gerekebilir.
Ayarlar>Uygulama>Yönetimi>Uygulama Listesi>Sistem Başlatıcı'dan saklama alanı ön belleği sil verileri temizle demek çözüm olabilir
Ama bu işlem tüm klasörlerinizi ve ana ekran ayarlarınızı siler. Özel kasa ve gizli uygulamala ayarlarınızi yeniden yapmanızı gerektirir. Bilginiz olsun.

glomospira1907

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar 7 yi alınca yapmamız gereken önerileriniz varmı? Sistem ayarlarını sıfırlamanin faydası varmı?
Mesajlar birleştirildi:

Arkadaşlar 7 yi alınca yapmamız gereken önerileriniz varmı? Sistem ayarlarını sıfırlamanin faydası varmı?
Birde gerekliyse 7 yi yükleyince mi sifirlayim yoksa yüklemeden mi

Son düzenleme:

oatakk

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
A5 2020 ye hâla gelmedi ne zaman geleceği hakkında bir bilgisi olan var mı?

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
@oatakk Temmuz'dan Eylül'e kadar güncelleme dağıtım sürecinde, A5 ve A9 modelleri için. Bunun dışında kullanıcılar ile paylaşılan bir bilgi yok maalesef.​

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Ekran görüntüsünde çıkmıyorsa Arayüz framing hatası büyük ihtimalle
Sistem başlatıcı verilerini silmek gerekebilir.
Ayarlar>Uygulama>Yönetimi>Uygulama Listesi>Sistem Başlatıcı'dan saklama alanı ön belleği sil verileri temizle demek çözüm olabilir
Ama bu işlem tüm klasörlerinizi ve ana ekran ayarlarınızı siler. Özel kasa ve gizli uygulamala ayarlarınızi yeniden yapmanızı gerektirir. Bilginiz olsun.
Çoğu ile alakası yok diyebilirim :)
Bunun olmasının sebebi "Her İki Taraftan Kaydırma El Hareketleri" özelliğinin aktif olması. Normal sanal düğmelerde bu özelliği menü tuşuna biraz basılı tutarak Google Asistan'ı aktif edebiliyorsunuz. "Her İki Taraftan Kaydırma El Hareketleri" özelliğinde ise böyle bir çözüm sunulmuş Google Asistan'ı açmak için. Google Asistan ise sisteme gömülü bir uygulamadır. Root yapılmadan kaldırılamaz.

Erolalper

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Çoğu ile alakası yok diyebilirim :)
Bunun olmasının sebebi "Her İki Taraftan Kaydırma El Hareketleri" özelliğinin aktif olması. Normal sanal düğmelerde bu özelliği menü tuşuna biraz basılı tutarak Google Asistan'ı aktif edebiliyorsunuz. "Her İki Taraftan Kaydırma El Hareketleri" özelliğinde ise böyle bir çözüm sunulmuş Google Asistan'ı açmak için. Google Asistan ise sisteme gömülü bir uygulamadır. Root yapılmadan kaldırılamaz.
Ondan dolayı olduğunu dusuniyordum ben de peki ne işlevi var o iki ovalligin koselerdeki :) yani Google asistanı açmam için bir kısayol mu anlatmaya calisiyor?