Tartışma Dert Köşesi

fırtına

Yeşilin, maviyle karıştığı yerdenim.
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Gece insanıyım. Biraz nokturnal bi kafam var. Akşam ilerleyip el ayak çekilince beynimin açlığı hortluyor. Onu mu okusam bunu mu araştırsam derke saat 2 oluyor 3 oluyor ama sabah iş var.
Hayatı idame ettirmek için bizi kapattıkları ofislerin, çalışma alanlarının, lokantaların, şantiyelerin sabah açılıp akşam kapaması ile derdim var. Akşam çalışsam verimim 2 kat artacak ama dünyada anlamsız bir mesai kavramı var.
Benim derdim rutinlerin kitleselleştirilmesi ile :mad:
Kontrolün sağlanması adına bu mesai saatleri, yöneticilerin asıl görevi kontrol etmek e hepimiz biliyoruz ki yöneticiler kat kat fazla maaş oluyor mesailerin bölünmesi daha çok yönetici gerektiriyor bunun için hiçbir şirket kolay kolay (şirket çalışma tarzına sahip) iki vardiya olayına girmez.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kontrolün sağlanması adına bu mesai saatleri, yöneticilerin asıl görevi kontrol etmek e hepimiz biliyoruz ki yöneticiler kat kat fazla maaş oluyor mesailerin bölünmesi daha çok yönetici gerektiriyor bunun için hiçbir şirket kolay kolay (şirket çalışma tarzına sahip) iki vardiya olayına girmez.
Hepsi değişecek. Altın çağını yaşayan her sistem ardından düşüşe geçer. Neoliberalizm'in altın çağındayız. Az kaldı...

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
İçime bir sıkıntı düştü, hayrolur inşallah..

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Bugün yeni aldığım kitaplık geldi ve tüm kitaplarımı sonunda lâyıkıyla raflara yerleştirebildim ancak canım çıktı sıcaktan dolayı; artık bir şeyler yağsın da serinlesin şu hava bir günlüğüne veyahut birkaç saatliğine... :mad:

fırtına

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hava almak iyi gelir fırtına da başlıyor Marmara bölgesindeyseniz kaçırmayın derim bir daha zor buluruz böyle serin günü-geceyi
Şu korona muhabbetinden dolayı 4 ayı tamamladık sayılır. 5. ayımıza doğru gidiyoruz. Bu süreçte sadece toplasam 4 5 gün çıktım iş için o da. İkide gece yürüyüşü. İnsanlar dikkat etse bir nebze rahat çıkıcam da. Zor, ama bakalım. Bir gün çıkmayı düşünüyorum yürümek için. Bu saatlerde esmeye başladı burada da. Nefes alabiliyoruz en azından.
Mesajlar birleştirildi:

Zabıta yoksa devam
Ansızın çıka gelir, aman dikkat :D
Mesajlar birleştirildi:

Bugün yeni aldığım kitaplık geldi ve tüm kitaplarımı sonunda lâyıkıyla raflara yerleştirebildim ancak canım çıktı sıcaktan dolayı; artık bir şeyler yağsın da serinlesin şu hava bir günlüğüne veyahut birkaç saatliğine... :mad:

Hayırlı olsun hocam. Daha çok okumanız dileğiyle :D. Esmeye başladı burada güzelce. Sürekli değil ama